Niedziela
23.02.2014
nr 054 (3129 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: EUROMAJDAN

Autor: ULMUS  godzina: 01:07
Dzięki Bogu że zostały nam już tylko Lasy Państwowe uffff ... zasadniczo Putin nie ma po co do nas przychodzić ale spodziewam się lada dzień zamieszek na Śląsku i autonomii.

Autor: WIARUS  godzina: 08:44
A jest jeszcze ze wschodniej części Julia! (swiat.newsweek.pl/janukowycz-pozbawiony-urzedu-sytuacja-na-ukrainie-relacja-newsweek,artykuly,281134,1.html) Julia Tymoszenko w Kijowie (wiadomosci.onet.pl/swiat/julia-tymoszenko-prezydentem-ukrainy/pxnpm)

Autor: WIARUS  godzina: 10:01
No i nie można zapominać o tych, którym ambicji też nie można odmówić, nie mówiąc już o zasługach !


Autor: waligóra  godzina: 10:30
nic się złego nie wydarzy. wręcz mógłbym w swoim małym rozumku uknuć to że Białoruś ,pójdzie też w tę stronę co większość (chyba większość ) Ukraińców. a po Białorusi Rosja (to już chyba SF);-) ps Trochę wczoraj przyjąłem chloru za naszych braci, więc humor szampański i wizja szeroka. pozdrawiam forumowego Kolegę Ukraińca i życzę mu,żeby nowy rząd ukraiński nie musiał odejść w ten sam sposób co obecny. przy okazji, proszę Kol.Ukraińca o wypowiedź w sprawie. Darz Bór

Autor: ricardo  godzina: 10:44
waligora, to samo mowie.

Autor: bobofrut  godzina: 10:53
trzy ulice to nie cała Ukraina :) a swoją drogą to ciekawie to wczoraj wyglądało gdy Julka powiedziała że nie dzieisięc tysięcy nie pięć a TRZY tysiące bohaterów z zachodniej Ukrainy wytrzymało , cokowliek towytrzymanie miało znczyć . Człowiek przemawiajacy bezpośrednio po niej powiedział wprost że majdain istnieje dzieki terenom UPA :) :) :) i krzyczałże Mołod...cy :) przed sceną powiewaiały flagi banderowskie i polskie , jaja z Marsa nie rewolucja Kto opłaca tą rotę majdanu ? majdan produkuje trupy , zabija swoich .... BANDYTYZM w czystej postaci :) :) :)

Autor: WIARUS  godzina: 11:12
Każdy ma coś do powiedzenia! (www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1059597,UE-i-USA-do-Ukrainy-badzcie-odpowiedzialni) I do tego uważa, że to jest mądre i najlepsze dla Ukrainy!!! Prawda bobofrut ???

Autor: bobofrut  godzina: 11:50
Nie wiem Wiarus , ja mam Ukrainę i to co tam się dzieje dawno gdzieś . Z drugiej strony mam świadomość tego że ten tzw. Majdan , to nie społeczny zryw to nie głos ludu tylko przez kogoś zaplanowana i prowadzona akcja w jakimś celu . Faktem wsparcie społecznego majdanu jest to że w momencie największego natężenia walk ludność Kijowa uciekała masowo na drugą cześć miasta , za rzekę ...by tylko być dalej od bojowników o wolność :) :) :) a przecież gdyby majdan miał wsparcie społeczne to to nie objąłby trzech ulic w Kijowie .... tylko całe miasto :) :) :) Nawet we Lwowie ruchawki miały charakter punktowy ..... podpalano i dewastowano budynki :) :) :) więc o jakim tu społecznym ruchu można mówić . Nerwowość majdanowców świadczy o tym że oni sami wiedzą że stoją na w twierdzy na zamku z piasku i ktoś kiedyś odetnie kroplówkę kiedy ich rola się skończy . Mnie martwi coś innego ,tam szkolą się polscy bojówkarze , mam nadzieję że ktoś ich monitoruje i jest gdzieś pełna lista przyszłych hierojów z np.Warszawy :) samozwańczy minister w otoczeniu swojej świty :) :) :) (foto.infan.ru/sikuri11/26/302/) Wiarus z pewnością zdajesz sobie sprawę że pierwszym elementem w układance podziału Ukrainy jest "usunięcie" prezydenta :) :) :) jako symbolu integralności państwa "President is the Guarantor of state sovereignty and territorial integrity of Ukraine" Prezydent elekt Ukrainy Wiktor Janukowycz (www.president.gov.ua/news/30127.html) strona rządowa Ukrainy (www.kmu.gov.ua/control/en/publish/article?art_id=246405661&cat_id=246405219)

Autor: WIARUS  godzina: 13:20
    Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow został upoważniony przez deputowanych do pełnienia obowiązków głowy państwa. Decyzję tę poparło w głosowaniu 285 posłów w 450-osobowym parlamencie. Parlament tym samym odsunął od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza. Turczynow ma 49 lat, uważany jest za najbliższego współpracownika Julii Tymoszenko. Kierował jej partią - Batkiwszczyną - gdy ta była uwięziona. Oficjalnie jest zastępcą szefa ugrupowania. Wczoraj został przewodniczącym Najwyższej Rady. P.o. prezydenta w latach 90. pracował w administracji oraz wykładał na kijowskim uniwersytecie ekonomię. W 1998 r. po raz pierwszy został deputowanym do ukraińskiego parlamentu. Mandat sprawuje do dziś. W rządzie Julii Tymoszenko był szefem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w 2005 r., a potem wicepremierem. W marcu 2010 r. przez tydzień pełnił funkcję premiera Ukrainy, gdy upadł rząd Julii Tymoszenko. Był mocno zaangażowany w obecne protesty na Ukrainie. Był jednym z liderów politycznej reprezentacji Majdanu obok przywódców UDAR-u i Swobody. Turczynow zostanie na stanowisku głowy państwa co najmniej do 25 maja. Wtedy to mają się odbyć przyśpieszone wybory prezydenckie. Być może Turczynow w nich wystartuje, ale raczej jego partia wystawi Julię Tymoszenko.
Źródło - PAP 23.02.2014 12:25

Autor: bobofrut  godzina: 15:38
symboliczne " zwycięstwo" majdanu nad BERKUTEM, nie dali rady na ulicach Kijowa , zemścili się w wolierze :) :) :) tak skończyły ptaki w zajętej przez reżim majdanu rezydencji prezydenta Janukowycza smutny obraz "zmian" na lepsze czy początek czegoś ... (foto.infan.ru/sikuri11/26/303/)

Autor: ricardo  godzina: 16:05
http://video.uk.msn.com/watch/video/cctv-purports-to-show-yanukovich-escaping-in-helicopter/2g126jal I uciekl.

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 18:54
ad bobofrut Jak widać fantazji im nie brakuje, na Wołyniu też robili to "fantazyjnie". Jak to mówił Siara - mają rozmach skur****ny

Autor: WIARUS  godzina: 19:33
kompot z rabarbaru A mają, mają !!!


Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 20:16
WIARUS O ile ten piękny sracz i "adonisa" jestem w stanie zrozumieć o tyle ptaków przybitych do krzyża nie potrafię, a Ty ?

Autor: WIARUS  godzina: 20:18
    W sobotę Ołeksander Turczynow został wybrany nowym przewodniczącym ukraińskiego parlamentu. Do Rady Najwyższej przyszedł prosto z Majdanu. Obrady prowadził w czarnej, skórzanej kurtce. W niedzielę, po pozbawieniu władzy Wiktora Janukowycza, Najwyższa Rada upoważniła Turczynowa do pełnienia obowiązków prezydenta. Konstytucja Ukrainy przewiduje, że jeśli głowa państwa przestaje pełnić swe obowiązki, jej miejsce zajmuje przewodniczący parlamentu. Polityczna kariera Turczynowa od lat 90-tych jest związana z byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko. "Odkąd zaangażował się w politykę, zawsze trzymał się na drugim planie" - mówi agencji AFP politolog Wołodymyr Fesenko. Przewiduje on, że Turczynow nadal pozostanie "wiernym giermkiem Tymoszenko" i nie będzie aspirował do funkcji prezydenta. Turczynow ma 49 lat, pochodzi z Dniepropietrowska na wschodzie kraju. Tam też ukończył studia w Instytucie Metalurgii i przez pewien czas pracował jako robotnik w zakładach metalurgicznych. W 1993 roku został doradcą ekonomicznym prezydenta Leonida Kuczmy, a w 1994 roku założył partię Hromada. Wstąpiła do niej Julia Tymoszenko, wówczas szefowa wielkiej firmy energetycznej. Tymoszenko i Turczynow w 1998 roku zostali wybrani do Najwyższej Rady. Rok później założyli partię Batkiwszczyna. Tymoszenko, nazywana wtedy "księżniczką gazu", była jedną z najważniejszych postaci Batkiwszczyny i została mianowana wicepremierem. Gdy zwolniono ją z tej funkcji, Batkiwszczyna przeszła do opozycji. W 2004 roku "księżniczka gazu", która znalazła się w pierwszych szeregach pomarańczowej rewolucji, objęła tekę premiera. Prozachodnim prezydentem został wówczas Wiktor Juszczenko. Turczynow został szefem tajnych służb, ale podał się do dymisji, gdy prezydent zwolnił Tymoszenko z funkcji szefowej rządu. Według demaskatorskiego portalu Wikileaks Turczynow miał wtedy skorzystać z prerogatyw szefa służb specjalnych, by zniszczyć dokumenty łączące Tymoszenko z "bossem mafijnym". W latach 90. Tymoszenko stała na czele firmy Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy zajmującej się głównie importem gazu. Uchodziła za bliską współpracowniczkę Pawła Łazarenki - premiera Ukrainy w latach 1996-97, sądzonego w Stanach Zjednoczonych za oszustwa finansowe. W latach 2007 - 2010 Turczynow był wicepremierem w rządzie Tymoszenko. Po aresztowaniu najważniejszej politycznej sojuszniczki przejął odpowiedzialność za ich wspólną partię, zostawiając jednak rolę przywódcy Arsenijowi Jaceniukowi. W wolnych chwilach Turczynow jest kaznodzieją w kościele baptystów w Kijowie. Jest też autorem powieści science fiction, z których jedna - "Iluzja strachu" doczekała się ekranizacji w reżyserii Aleksandra Kirijenki.
Źródło GW 23.02.2014 , aktualizacja: 23.02.2014 19:56 PS kompot z rabarbaru - czasami są trudne sprawy do zrozumienia i wytłumaczenia! Z prostymi też nie zawsze bywa łatwo!

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 20:48
WIARUS Czy Tobie się wydaje, że jak nowi przejmą władzę to będą chodzić w workach pokutnych ? My podobne show też już mieliśmy i za kazdym razem wmawiano nam, że teraz będzie lepiej :-)

Autor: narzynacz  godzina: 22:04
wyborcza to szmatławiec ,podnieca się sraczem i kijkiem do golfa typowe odmóżdżanie zamiast rzetelnego przekazania problemu http://3obieg.pl/co-ja-by-zrobil-na-miejscu-putina na majdanie miał miejsce ZBROJNY przewrót odsunięto od władzy legalnie wybranego prezydenta i tutaj Rosjanie maja 100% racji ,w dodatku przewrót sponsorowany i pod patronatem państw zachodnich i naszego państw ciekawe co Tusk albo miłościwie nam panujący Bredzisław powiedział by na takie protesty w Polsce ,tutaj to faszystowska dzicz ,kibole .............tam bojownicy o wolność ale hipokryzja

Autor: bobofrut  godzina: 22:08
Russian Foreign Ministry recalls ambassador from Ukraine to Moscow for consultations (en.itar-tass.com/russia/720629) co to znaczy w języku dyplomacji ?

Autor: bobofrut  godzina: 22:10
Russian Foreign Ministry recalls ambassador from Ukraine to Moscow for consultations (en.itar-tass.com/russia/720629) co to znaczy w języku dyplomacji ? PS. "Adnonis" jest the best :) :) :) :) :) ,berkutów szkoda :) :) :)

Autor: narzynacz  godzina: 22:49
mało kto wie bo media w większości milczą ale Rosjanie mają juz teraz zmobilizowane potężne siły , do ochrony olimpiady zmobilizowali 2 armie które ustanowiły "kordon sanitarny" wokół miasta zabezpieczając je przed wtargnięciem terrorystów z Kaukazu to samo z flotą ,na czas olimpiady skoncentrowano i zmobilizowano flotę czarnomorską odpowiednia ją wzmacniając to praktycznie przy granicy Ukrainy .Ruskie mają już teraz w stanie gotowości ponad 100 tys żołnierzy i innych służb i to w zasadzie elitarnych myślę że spokojnie mogą rzucić 2-3 razy tyle ,przy praktycznie pełnym wsparciu większości ludności na wschodzie i południu w zupełności starczy

Autor: ULMUS  godzina: 23:46
Nooo ... jak zobaczyłem te biedne ukrzyżowane ptaki to powiem wam ... tak sobie pomyślałem, że mentalność ukraińskich katów nic się nie zmieniła od czasów Chmielnickiego, poprzez Wołyń 43 , aż do dziś ... i zasadniczo bezpieczniej dla nas byłoby chyba gdyby Putin wziął tą dzicz za pysk.