Niedziela
23.02.2014
nr 054 (3129 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: męczennica

Autor: Kierpcuch  godzina: 00:16
Widziałem dziś migawkę z ukraińskiego parlamentu, kiedy przegłosował uwolnienie Tymoszenko (nota bene ciekawa droga obalenia wyroku sądu). Marszałkiem kierującym tym głosowaniem był jakiś niedźwiedziowaty watażka w skórzanej kurcie, dokładnie w guście naszego Masy czy Kiełbasy,... Jeżeli ten typior jest jednym z "przejmujących władzę" po wyniesionym na kopach prezydencie, to nie mam więcej pytań. Ukraina w UE to nawet nie żart - to suchar z Familiady.

Autor: Artur123  godzina: 00:24
Nie wiem, o jakim "porozumieniu", Waść, mawiasz, bom ani Twój wróg, ani przyjaciel. O Tobie wiem tylko tyle, że czasem pisujesz na Łowieckim, ale nie odróżniam Cię od innych. Nie utrwaliłeś się jakoś specjalnie w mojej pamięci. Co do wydarzeń na Ukrainie, z uwagą śledziłem je m. in. w czasie kilku ostatnich dni, ale oprócz współczucia dla cierpień uczestników Majdanu, mam jedną, zasadniczą uwagę - naród ukraiński przespał ostatnich dwadzieścia pięć lat i jeżeli sam sobie nie pomoże, nikt nie będzie w stanie mu pomóc. Co do Julii Tymoszenko, nie mam sprecyzowanego zdania o niej. Janukowicz, to niewątpliwie (były?) dyktator, mający wiele na sumieniu, ale Tymoszenko .... Hm ... Nie wiem. Ciągle mam za małą o niej wiedzę. Niewątpliwie to charyzmatyczna postać ... Podczas dzisiejszego przemówienia na Majdanie trochę chyba przesadziła, ale ona lepiej od nas wie, jak przemawiać do tłumu. Poza tym warto zaczekać, aż ochłonie, a ma po czym.

Autor: Artur123  godzina: 00:39
Kierpcuch, zauważyłem, że mniej więcej połowa ukraińskich parlamentarzystów występowała w ubrankach, w jakich u nas nawet do krów się nie chadza, ale widać taki urok ukraińskich polityków (czy tylko polityków?). Czy warto ich za to krytykować? Trzeba uszanować ich takimi, jakimi są. Zgadzam się z Tobą, że z dzisiejszego punktu widzenia, "Ukraina w UE to nawet nie żart - to suchar z Familiady". Może za dwadzieścia lat ...

Autor: kuraś  godzina: 00:47
Arturze123, zaczynasz mówić ludzkim głosem a to przeca nie Wigilia :))) ja Cie odróżniam od innych (innym nie umniejszając) bo czasami paragrafami bardziej świecisz niż otrzymanymi kartkami, Pozdrawiam

Autor: Artur123  godzina: 00:54
Kuraś, nie gniewaj się, ale naprawdę Cię za bardzo nie kojarzę. Jesteś dla mnie jednym z wielu, niczym nie wyróżniających się. Cóż mogę na to poradzić? Z uwag, które poczyniłeś, wnioskuję, że nie jesteś mi przyjazny :-). Akurat to postaram się teraz zapamiętać :-)

Autor: ULMUS  godzina: 01:01
Gdybyśmy mieli taką wiedzę o naszych gremlinach ... ech ... a tu tylko za granicą krętactwa a u nas na szczęście kryształ .. ufff

Autor: Trojak  godzina: 06:49
Osobiście nie wiem ile uciułała piękna(kiedyś) Julia a ile Wiktor z Partii Regonów, natomiast jestem przekonany, że my, z naszą korupcją jesteśmy pikusiami w zakresie zasięgu i skali porównując do "braci" Ukraińców. Ogólnie rzecz nieco rozszerzając, stoje na stanowisku, że nie jest nam potrzebne wkładanie paluchów i mądrzenie się w aspekcie co dobre/złe dla Ukrainy. Problem dla Nich- Ukraińców dopiero teraz się rozpoczął; co dalej może być tak naprawdę, nie wie nikt; ja po wyjeździe Janukowycza wieszczę rozpad Ukrainy- co na rękę będzie Rosji i przypomiać może sytuację z Gruzją i Abchazją, w której satacjonują siły rosyjskie- i jest pat.

Autor: J 60  godzina: 09:46
Porównując dług Ukrainy z naszym w połączeniu z faktem, że nie mamy już niemal przemysłu - w przeciwieństwie do Ukrainy, jak i to, że nawet handlem detalicznym rządzą obcokrajowcy dokonując transferów nieopodatkowanych zysków za pośrednictwem niepolskich banków - pokuszę się o stwierdzenie, że w złodziejstwie w tej części świata może nas tylko Rosja przebić, a dług Ukrainy przy polskim długu to Pikuś. No i ciekawa ostatnio telewizyjna reklama jednego z polskich oligarchów, gdzie mówi przed kamerą (mogę zmienić kolejność, a nie sens zdania) : Pomóż sobie, nam i Polsce" . Jakoś dziwnie słyszę tylko to "nam".

Autor: Led  godzina: 10:26
Czym tu się podniecać - tkwiącej mentalności rzeźników ludzi??? (blogi.newsweek.pl/Tekst/historia/659156,zaglada-polakow-i-unicestwienie-rzeczypospolitej-wpisane-w-hymn-ukrainy.html)

Autor: waligóra  godzina: 10:46
zaryzykowałbym stwierdzeniem że jeśli Ukraińcy będą nas podglądać w układaniu rządu i całej polityki to łykną nas za dziesięć lat. Tylko wiecie jaki jest warunek,komuniści od ręki won ,bez przeciągania i odraczania. na pewno ,nasza historia będzie świetnym przykładem dla nich, co robić a czego unikać jak ognia. ps europa to stara leniwa locha,jak się jej doopa nie pali to nie zrobi nic. czas na nową krew, zapał i rynek . ja widzę że te zmiany na Ukrainie, to taki zalążek zmian, nawet globalnych.

Autor: pięta  godzina: 10:55
Przyjęcie ewentualne Ukrainy do struktur UE będzie zapewne droższe niż "dopłata " NRF do byłego NRD by go wyprowadzić na prostą ale pomyślcie tylko ...jaki tam będzie chłonny rynek dla "nadprodukcji " z bogatszych krajów UE i chyba tylko o to jest głównie walka związana z jej przyjęciem do struktur ..i pomyśleć tylko dla jakiego to innego kraju postkomunistycznego dobra "ciocia" UE trzymała tak długo otwarte drzwi ba to już nie drzwi to całe wrota . by przez nie wejść DB

Autor: Kierpcuch  godzina: 16:02
Nieźle, ten parlamentarny bysior w skórze został p.o. prezydenta Ukrainy... Jak sądzicie - jako prezydent zajmie się "rozwiązywaniem problemów swojego kraju i jego mieszkańców" czy raczej kolekcjonowaniem sygnetów i kabrioletów?

Autor: Artur123  godzina: 17:30
Ten 50-letni "parlamentarny bysior w skórze" (Ołeksandr Turczynow) miał dzisiaj już założony garnitur (pewnie czyta Łowiecki :-). Golf na białą koszulę z krawatem pewnie zamieni już jutro. I tak powoli, drobnymi kroczkami, ukraińscy przedstawiciele świata polityki będą wchodzili do cywilizowanej części Europy ... Oczywiście Kliczko już dzisiaj się w niej znajduje.