Środa
15.07.2009
nr 196 (1445 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: naprawa gwarancyjna doctera  (NOWY TEMAT)

Autor: nocny łowca  godzina: 08:15
Proszę o radę do kogo zwrócić się w sprawie naprawy gwarancyjnej lunety docter tzn. kto jest zobowiązany tą sprawę załatwić: sklep ,dystrybutor, producent. Luneta zakupiona 10 lat temu. Pozdrawiam. DB.

Autor: fousek  godzina: 09:07
Kiedys Ajwa opisywał dokładnie gwarnacje doctera, ale było to dość dawno. Normalnie z każdym zakupionym towarem jest tak: Idziesz do sklepu gdzie kupiłeś lunete, zgłaszacsz reklamacje najlepiej zebyś miał zgłoszenie na piśmie. teoretycznie powinienes dostać odpowiedź w ciagu 14 dni z odpowiedzia czy rklamacja jest uznana czy też nie. Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi to znaczy ze reklamacja jest uznana. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze nasz ustawodawca nie przewidział terminu zakończenia reklamcji, może to trwać 3 dni a moze i 3 lata i dotyczy to kazdego towaru zakupionego w naszym kraju. Zacznij od pójscia do sklepu z karta gwarancyjną i dowodem zakupu, reszte juz powie Ci sprzedawca.

Autor: kolo61  godzina: 09:09
Miałem taki przypadek i droga była następująca w przypadku produktu objętego gwarancją: sklep, który następnie przesyłał do p. Szymańskiego w Warszawie, odbiór po ok. 3 tygodniach ze sklepu produktu naprawionego. Problemów nie było. DB.

Autor: Aro  godzina: 11:54
kolo61 tylko czy p. Szymański ponownie wypełni lunete azotem? bo jeśli nie to jaka to gwarancja? gdy otrzymujemy towar w zasadzie o innych parametrach i włąściwościach od zakupionego.

Autor: Rosen  godzina: 12:12
Ad Aro. To pytanie nie na miejscu.

Autor: Aro  godzina: 12:38
Rosen. z całym szacunkiem oczywiście dla p. Szymańskiego a pytanie wydaje mi się być jak najbardziej na miejscu. i jestem pewien że gdyby to chodziło o twoją lunetę, napewno byś Kolego takie pytanie postawił. chyba, że Pan S. prowadzi autoryzowany serwis doctera????

Autor: Rosen  godzina: 12:43
Nie wiem, czy prowadzi autoryzowany serwis, ale to porządny fachowiec. P. Wedman zresztą też. Luzik :-)

Autor: Aro  godzina: 12:49
Rosen chyba się nie rozumiemy, obu tych Panów znam - no może nie osobiście, ale wiele o ich robocie dobrego słyszałem a nawet widziałem. Tylko czy w warunkach nazwijmy to "domowych" wypełniają wcześniej rozebrane lunety czy lornetki gazem???

Autor: Aro  godzina: 12:50
a poza tym rozebrana, naprawiona w ten sposób luneta już napewno gwarancji mieć nie będzie jeśli nie jest to serwis autoryzowany.

Autor: Rosen  godzina: 12:52
Ad Aro. Nie wiem czy mają autoryzowany serwis. Wiem, że obaj z nich to dobrzy fachowcy --> wypełniają optykę azotem.

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 13:10
na pewno wypełnia lunetę azotem pod warunkiem że była ona fabrycznie wypełniona azotem -10 letni Docter???? w tamtych czasach tylko Zeiss wypełniał azotem i to nie wszystkie serie

Autor: JENOTOL  godzina: 15:51
Mam Kahlesa Helię 3-12x56 z 1991 roku i jest wypełniona azotem więc nie tylko Zeiss to robił w tamtych czasach.

Autor: JENOTOL  godzina: 16:22
Dodam, że Kahles wypełnia azotem lunety od 1960r.

Autor: MARS  godzina: 16:28
A wiadomo może kiedy S&B zaczął wypełniać azotem?

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 16:30
ad JENOTOL- a Kahles o tym wie ??

Autor: kolo61  godzina: 16:30
Aro, jak wspomniałem, moja była gwarancyjna, oczywiście zostałem poproszony o załączenie owej gwarancji, z tego też wnoszę, że p. Szymański takową autoryzację posiada- ale też tego nie sprawdzałem. Czy wypełnia azotem? Zapytałem też podobnie, uzyskałem potwierdzenie. Do chwili obecnej z optyką nic niepokojącego się nie dzieje po naprawie; zaznaczam też, że jest to druga sztuka, która serwisowałem u p. Szymańskiego, poprzedni poziom wykonania też bez zastrzeżeń. Nie mam wiec podstaw aby wyrażać negatywne opinie- tak w odniesieniu do usług świadczonych w tym zakładzie jak też do samego DOCTERA 8X56, którego serwisowałem i z którym poluję. Tyle w temacie. Pozdrawiam, DB.

Autor: USOL  godzina: 17:40
Szymański z Warszawy naprawia wszystkie lunety doctera, jeżeli da się do sklepu w którym nabyło się lunetę to i tak w konsekwencji trafi ona do Warszawy (tylko dłużej to trwa). Radze skontaktować się z Szymański Optyk Warszawa. POZDRAWIAM

Autor: JENOTOL  godzina: 20:52
ad Jurek Ogórek Proponuję zapoznanie się z artykułem Jarosława Lewandowskiego "KAHLES-CELOWNIKI Z WIEDNIA" zawartym w magazynie STRZAŁ (sierpień 2008).