Środa
26.06.2013
nr 177 (2887 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Hornady 7x64  (NOWY TEMAT)

Autor: fousek  godzina: 00:29
Ma prośbę kolegi.. proszę o opinie użytkowników na temat pocisku Hornady 7x64 SST 10,5g. Uzywana do polowania dzik, sarna lis. Przejscie z czecha który nie trzyma skupienia z mannlichera.

Autor: specmisiek  godzina: 07:48
A konkretnie z jakiego "czecha"? Bo S&B ma w 7x64 chyba z 8 różnych elaboracji...Albo i więcej? Tak licząc "na szybko"... Pozdrawiam

Autor: Łeniu  godzina: 08:40
Opis ze strony hubertusprohunting.pl Pocisk SSTŸ (Super Shok Tip) W pewnym sensie pocisk SSTŸ jest rozwinięciem koncepcji zawartej w konstrukcji doskonałych pocisków z polimerowym czubkiem. SSTŸ charakteryzuje się profilem stycznej do ostrołuku oraz tzw. Inter Lock Ringiem. Profil stycznej wysmukla głowicę i polepsza współczynnik balistyczny (BC) a Inter Lock Ring tworząc radialne zgrubienia płaszcza zapobiega jego nadmiernej i trudnej do kontrolowania fragmentacji po trafieniu. Wewnętrzne ukształtowanie rdzenia przewiduje sześć bocznych nacięć wywołujących deformację pocisku po pokonaniu ok. 15 cm celu od miejsca trafienia. Masa resztkowa pocisku to najczęściej ok. 50 % masy początkowej, co świadczy o wyraźnie występującej fragmentacji. Takie działanie daje wyraźny i znacznie podwyższony efekt szokowy, przy którym zwierzyna zdecydowanie zaznacza trafienie. Uszkodzenia wewnętrzne tuszy mogą być większe a rana wylotowa u średniej wielkości dzika może osiągnąć średnicę ok. 5 cm. Dodatkowo polimerowy czubek zapewnia doskonałą balistykę. Pocisk jest bardzo skuteczny na polowaniach zbiorowych szczególnie przy strzałach na odległość 50-100m. Przy strzelaniu na odległości większe ( 150 -200m) należy uwzględnić mniejszą niż w pocisku GMX zdolność do głębokiej penetracji. ....................................... To ten sam pocisk co czeski PTS, stosowałem ,odradzam duże zniszczenia tuszy z reguły brak przestrzału, polecam Nosler Partition czeski lub Normy.

Autor: Jerzy 030  godzina: 11:21
SST Hornady w 7x64 jest idealnym na wiekrze dziki, jelenie. Moim zdaniem nie polowalbym na sarny i warchlaki oraz lisy. Te ostatnie chyba tylko pod szpadel. Jest to bardzo precyzyjny pocisk i ekspansywny o cieniutkim plaszczu co powoduje jego prawie ze explozje po trafieniu w cel. Znam go bardzo dobrze, gdyz elaborowalem kilkaset sztuk dla Kolegow. Jak podkreslilem tylko od przelatkow w gore i jelenie.

Autor: tribal1  godzina: 13:37
Jerzy a czy zwolnienie prędkości pocisku nie powodowało mniejszych zniszczeń tuszy?

Autor: Jerzy 030  godzina: 18:25
Plaszcz jest stosunkowo cienki na calej dlugosci pocisku i do tego miekki rdzen, mniejsza nawazka nie wiela dawala, a opad po zmniejszeniu nawazki na 150-ciu metrach wynosil ca.8 cm.

Autor: jeager  godzina: 18:46
Uniwersalnym pociskiem do polowań tego kalibru zdecydowanie będzie HDY Interbond. Sprawdził się w 308 Win, 30-06, 7 x 65 R. Nie niszczy tuszy sarny i daje przestrzał na komorę. Wysoki BC i idealne skupienie np. na 200 metrów mieszczą się w 2 cm. Twardy rdzeń trwale połączony z płaszczem. Głowica polimerowa czerwona. Zachowuje 95 % masy początkowej. Polecam!