Sierpień 2003

Wręczenie medali za 50 lat w PZŁ


Uroczystości obchodów 80-lecia PZŁ rozpoczęły się 15 sierpnia 2003 r. koncertem na rogach myśliwskich w kościele św. Brygidy w Gdańsku. Z kolegą Kazimierzem Rutkowskim, który miał zostać odznaczonym medalem za 50 lat w PZŁ przybyło kilku innych członków koła. Po koncercie obchody były kontynuowane na festynie zorganizowanym na strzelnicy okręgowej w Gdańsku. Podczas tej imprezy przewodniczący ORŁ Marek Gorski i łowczy okręgowy Piotr Ławrynowicz przypomnieli decyzję NRŁ o ustanowieniu medalu za 50 lat w PZŁ, który miał zostać wręczony 12 zasłużonym myśliwym w okręgu gdańskim.

Wsród dekorowanych był honorowy członek naszego koła Kazimierz Rutkowski, udekorowany przez przewodniczącego ORŁ Marka Gorskiego, otrzymał serdeczne gratulacje od łowczego okręgowego Piotr Ławrynowicz, który przypomniał publicznie, że jak sam otrzymywał brazowy medal zasługi łowieckiej, to na tej samej uroczystości złoty medal otrzymywał właśnie Kazimierz Rutkowski.

Na uroczystości był obecny prezes Koła Piotr Gawlicki, który gratulował odznaczonemu i z wielkim zadowoleniem przyjął obecny stan zdrowia Kazimierz Rutkowskiego. Kazik po operacji kolana doszedł już do formy umożliwiającej powrót do możliwości wykonywania polowania.


W kościele św, Brygidy

Przemawia Marek Gorski

Przemawia Piotr Ławrynowicz

Kazik przed dekoracją


Kazik po dekoracji

W rozmowie z odznaczonymi

Odznaczeni

Gratulacje od Piotra Ławrynowicza


W rozmowie z Piotrem Ławrynowiczem
Strona główna Kronika 2003/2004