15 sierpnia 2006

Pierwsze kaczki w tym roku


Sezon polowań na kaczki rozpoczął się w tym roku nietypowo, bo polowaniem w obw. 89, przeprowadzonym w trybie polowań indywidualnych, po których spotkano się wspólnie przy grilu. Tradycji jednak miało stać się zadość, bo na 2 września zaplanowano tradycyjne polowanie zbiorowe na kaczki, z pieczonym dzikiem i biesiadą w Bartoszymlesie.

Na piersze polowanie na kaczki w tym roku przybyli:

 1. prezes - Piotr Gawlicki,
 2. łowczy - Marek Szymborski,
 3. sekretarz - Ireneusz Ożóg,
 4. Paweł Caboń,
 5. Marek Kowalczyk,
 6. Zygmunt Kowalczyk
 7. Marek Łagowski,
 8. Adam Maleszyk,
 9. Edek Nieżórawki,
 10. Arkadiusz Szturo,
 11. Zbyszek Szymborski,
 12. Mirek Wojnałowicz,
 13. Romek Zygmański.

Strzelono 10 kaczek, a królem okazał się Zbyszek Szymborski z 4 kaczkami. Po polowaniu wszyscy jego uczestnicy oraz rodziny i znajomi skorzystali z gościny Henia Tislera, w posiadłości którego biesiadowano przy pieczonych kiełbaskach, piwie i przy czy kto tam co jeszcze miał.

Po biesiadzie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a kol. Edek Nieżórawki podziękował zarządowi i osobiście prezesowi za zorganizowanie dzisiejszego polowania. Jako myśliwy zamieszkały w obw.115 nigdy jeszcze nie miał przyjemności polować na kaczki w obw. 89 i polowanie to przyniosło mu dużo satysfakcji. Dodał, że do tego wspólna biesiada po polowaniu podtrzymała tradycje godnego rozpoczzęcia sezonu na kaczki i zaprosił wszystkich do obw.115, gdzie zarząd na 2 września zaplanował polowanie zbiorowe na kaczki, po którym przewidziana jest również biesiada z pieczonym dzikiem.


Łowczy wypisuje odstrzały.

Przed polowaniem.

Piotr Gawlicki junior.

Odprawa przed rozejściem się.


Odprawa przed rozejściem się.

Odprawa przed rozejściem się.

Odprawa przed rozejściem się.

Odprawa przed rozejściem się.


Odprawa przed rozejściem się.

Prezes Piotr Gawlicki.

Zbyszek Szymborski.

Uczestnicy polowania.


Przerwa w obradach

Strona główna Kronika 2004/2005