23/12/2006

Polowanie wigilijne w Postołowie, obw. 89.


Obecni na polowaniu:

Pokot:
 1. Marek Szymborski, łowczy, prowadzący
 2. Piotr Gawlicki, prezes
 3. Jerzy Makowski, skarbnik
 4. Ireneusz Ożóg, , sekretarz
 5. Franciszek Dobek, podłowczy
 6. Paweł Caboń
 7. Zenon Dyś
 8. Roman Dobek
 9. Rysiek Grulkowski
 10. Jan Każyszka
 11. Marek Kowalczyk
 12. Zygmunt Kowalczyk
 1. Krystian Konkol
 2. Tomasz Łącki
 3. Jan Lewandowski
 4. Dariusz Literski,
 5. Marek Łagowski
 6. Marek Łukaszewicz
 7. Edmund Nieżórawski
 8. Józef Stachowski
 9. Henryk Tisler
 10. Jan Kupiec, dołączył do kolacji
 11. Stanisław Lichoń, dołączył do kolacji
 12. Arkadiusz Szturo, dołączył do kolacji
 13. Andrzej Nowacki, dołączył do kolacji
 • dzik x 2, Tomek Łącki,  król
 • dzik x 1, Paweł Caboń, vice-król
 • dzik x 1, Zenek Dyś,     vice-król
 •    lis x 1, Marek Szymborski

Tradycyjne polowanie wigilijne objęło prawą stronę lasu Postołowa. Na zbiórce stawiło się 21 myśliwych, a do odstzrału mieli tylko dziki, lisy i jenoty, bo plan pozyskania jeleni był już w obw. nr 89 wykonany. Do kolacji wigilijnej po polowaniu dołączyło jeszcze czterech kolegów, którzy nie mogli uczestniczyć w polowaniu.

Po zbiórce w podleśnictwie Postołowo polowanie rozpoczęto pędzeniem buczków wzdłuż pola golfowego. W miocie były byki i watacha dzików, z której warchlaki strzelali bez powodzenia Piotr Gawlicki i Darek Literski. Dodatkowo Irek Ożóg próbował strzału z zabezpieczonej broni, a Józek Stachowski patrząc na sąsiada z lewej, nie zauważył, dzika przesadzającego drogę po jego prawej stroni. Za to Paweł Caboń na stanowisku z tyłu miotu strzelił warchlaka. W drugim miocie, który obejmował dalszy ciąg lasu wzdłuż pola golfowego, były dwie watachy dzików i pojedynek. Z watach Tomek Łącki strzelił dwa warchlaki,a Zenek Dyś jednego. Pojedynek wyszedł bez strzału. Do dzików strzelał bez powodzenia Irek Ożóg i powtórnie Darek Literski.

W miocie trzecim i czwartym obyło się bez strzału, a po nich była przerwa na posiłek. W miocie piatym i szóstym również cisza, żeby w ostatnim miocie Marek Szymborski strzelił lisa. Po nim wszyscy skierowali się w kierunku podleśnictwa Postołowo i dopiero wtedy nastąpiło zdarzenie, które zakłóciło spokój i samopoczucie obecnych na tym uroczsytym polowaniu. Kolega Józek Stacdhowski tak nieszczęśliwie postawił stopę na mokrej gałęzi, że przewrócił się i złamał nogę w podudziu. Obecni przy tym koledzy natychmiast unieruchomili mu nogę dwoma kijami przywiązanymi do podudzia, zadzwonili po pogotowie, zamawiając je przed główne wejście pola golfowego, a Józka usadowili półleżąco nam pickup'ie, którym wywieźli go z lasu, a następnie na spotkanie z karetką pogotowia. Samochód kol. Stachowskiego zabrał Jan Lewandowski i udał się za karetką do Gdańska. Na szczęście kość nie była jakoś skomplikowanie złamana i po założeniu gipsu Józek Stachowski był w domu późnym popołudniem.

Stół wigilijny w Demlinie był obficie zastawiony jadłem i piciem. Kolację otworzył prezes koła Piotr Gawlicki, wspominając Władka Cabonia, który jeszcze rok temu na wigilii był z nami, a w tym roku odszedł do Krainy Wiecznych Łowów. Złożył życzenia wszystkim zebranym, życząc im wszystkiego najlepszego, zdrowia, pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym oraz takiej samej atmosfery w kole jak w mijającym roku, kiedy to członkowie poprzedniego zarządu i ci nowo wybrani w maju, ściśle współpracowali dla dobra koła. Po tych życzeniach każdy z każdym łamał sie opłatkiem, skłądając sobie indywidualnie najlepsze życzenia. Po obfitym posiłku, jak zwyczaj każe, śpiewano kolędy i wspominano "dawne dobre" czasy, tak jak zawsze kiedy spotykają się członkowie naszego Koła.Początek polowania

Początek polowania

Między miotami

Między miotami


Między miotami

Między miotami

Gratulacje za dzika

Gratulacje za dzika


Gratulacje za dzika

Gratulacje za dzika

Między miotami

Między miotami


Między miotami

Między miotami

Gratulacje za dubleta

Posiłek


Józek po wypadku

Pokot

Medal dla króla

Medal dla króla


Król polowania

Vice-królowie

Zenek Dyś z dzikiem

Marek Szymborski z lisem


Pamiątkowe zdjęcie

Pamiątkowe zdjęcie

Stół wigilijny

Stół wigilijny


Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna


Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Życzenia od prezesaŻyczenia od prezesa

Łamanie opłatkiem

Łamanie opłatkiem

Kolacja Wigilijna


Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna

Kolacja Wigilijna


Strona główna Kronika 2006/2007