13/12/2011

Edukacyjna impreza dla dzieci ze szkoły w Trąbkach Wielkich

 
Organizatorzy z koła:
 

 

  1. Piotr Gawlicki, prezes
  2. Paweł Caboń, podłowczy
  3. Marcin Neumuller
  4. Arek Szturo

 
KŁ Cietrzew już w drugi kolejny rok organizuje plenerową imprezę edukacyjną dla dzieci klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich. Celem imprezy było zapoznanie dzieci z lasem, zwierzyną w nim żyjącą i możliwościach pomocy tej zwierzynie w przetrzymaniu zimy. Jako atrakcje zaproponowano zabawy przy ognisku, możliwość uczenia się gry na rogu myśliwskim, a ponieważ na powietrzu szybciej można zgłodnieć, dla wszystkich czekały pieczone kiełbaski z rożna i napoje.

Pod leśniczówkę w Trąbkach Wielkich zajechały rano cztery autokary i wysypało się z nich ponad 120 dzieci, wychowawcy, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego oraz dyrektor szkoły mgr Przemysław Sautycz. Po powitaniu leśniczy leśnictwa Trąbki Wielkie Marcin Neumuller poprowadził dzieci do lasu, opowiadając po drodze o rodzajach drzew, pokazując dęby z żołędziami, buki z buczyną i drzewa iglaste z ich szyszkami. Pokazał też stojące niedaleko leśniczówki trzy drzewa oznaczone tabliczkami pomników przyrody, z których jedno żeby objąć rękami trzeba było poprosić aż 11-ścioro dzieci. Przy paśniku o zwierzętach lasu i sposobach pomocy im w zimie opowiadał prezes Piotr Gawlicki, a dzieci pod paśnikiem i na okolicznych krzakach i drzewach pozostawiły co kto tylko przyniósł z domu: marchew, ziemniaki oraz inne warzywa i owoce.

Przy ognisku i ciepłym posiłku był czas na naukę gry na rogu, co najlepiej wychodziło Aurelii i nie mógł jej sprostać Karol, choć próbował i ćwiczył ile tylko mogł.

Szczególne podziękowania należą się kolegom, którzy poświęcili swój prywatny czas dla dzieci i na własny koszt przyjechali do lasu, żeby współpraca koła z młodymi mieszkańcami gminy układała się dobrze przez kolejne lata.


       
       
       
       
       
       
       
       
       

Strona główna Kronika 2011/2012