04/02/2012

Polowanie dewizowe na nocne dziki w obwodach 84 i 89


Polowanie obsługiwali:

Pokot:
 1. Piotr Gawlicki, prezes
 2. Ireneusz Ożóg, sekretarz
 3. Paweł Caboń, podłowczy
 4. Włodek Machczyński, przew. KR
 5. Mariusz Dobek
 1. Andrzej Nowacki
 2. Krzysztof Sulima
 3. Krzysztof Szewczyk
 4. Arek Szturo
 5. Agata Murawska, stażysta

 • dzik x 2, Stian Larsem, król
 • dzik x 1, Claus Morch

Na nocne polowanie na dziki przy księżycu przyjechało 4 Niorwegów: Claus Morch i Ole Larsen, którzy byli rok temu w naszym kole i Ole strzelił wtedy 2 dziki oraz syn Ole Stian i Eric Jacobs. Polowali tylko w piątek i sobotę w nocy przy mrozie dochodącym do -20 stopni C. Pewnie dlatego na drugie wyjście przed północą decydował się tylko Stian Larsen, a pozostali zadowolili się tylko jednym wyjściem na 3 godz. do godz. 21:00. Właśnie na tych drugich wyjściach, Stian Larsen, podprowadzany przez Mariusza Dobka, strzelił warchlaka w piątek i odyńca w sobotę.

Pozostałych podprowadzali Paweł Caboń, Andrzej Nowacki, Piotr Gawlicki, Irek Ożóg i Arek Szturo, który podprowadził Clausa Morcha na strzelenie warchlaka w lesie Trąbek Wielkich. Wspólny obiad przy -15 stopniach C w lesie, w którym uczestniczyli myśliwi z Norwegii i ich znajomi z Gdańska oraz spacer po obiedzie w miejsce strzelenia dzika przez Clausa było dodatkową atrakcją imprezy.

Podczs tego obiadu w lesie powstały dwa krótkie filmy video. Pierwszy z miejsca obiadu, a drugi z miejsca, gdzie Claus strzelił dzika ze zwyżki zbudowanej w czerwcu ub. roku.

       
       
       
       
       
       
       
       
       

Strona główna Kronika 2011/2012