strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Diloański Zbigniew
Data: 10/08/2010
Publikacja: 11/08/2010
Pytanie: Na Walnym Zgromadzeniu koła w trakcie obrad jeden z kolegów poprosił WZ o zwolnienie go z prac na rzecz koła oraz opłat z tym związanych, motywując to swoim stanem zdrowia i kosztami leczenia. WZ rozpatrzyło jego prośbę pozytywnie i podjęło taką uchwałę. Nadmieniam że nie było takiego punktu w porządku obrad oraz nie było 100 % obecności członków. Osobiście uważam że §59 ust. 2 p. 2 daje podstawy do podjęcia takiej uchwały, lecz kilku kolegów uważa inaczej. Proszę więc o możliwie szerokie zinterpretowanie w/w §.

Odpowiedź:
Jeżeli w porządku obrad był punkt zwyczajowo tam wstawiany "Sprawy organizacyjne", to była podstawa do głosowania sprawy organizacyjnej, jaką było zwolnienie jednego z członków z wykonywania prac.

Jeżeli takiego punktu nie było, i była zgoda zainteresowanego, niezależnie czy był, czy nie był obecny, to głosowanie wniosku o zwolnienie go z prac, wypełniało dyspozycję §59 ust.2 pkt 2 statutu PZŁ i można było to głosować.

Gdyby zainteresowany nie wyraził zgody, bo był nieobecny i nikt go nie pytał, albo był obecny, a zgody nie wyraził, to podjęta uchwała o zwolnieniu go z prac gospodarczych i tak pozostawałaby w mocy, dopóki nie uchyliłby jej ZO PZŁ. Czyli w praktyce ktoś (zarząd) musiałby się odwołać do ZO, a ten gdyby uchylił tę uchwałę, to dopiero wówczas utraciłaby ona swą ważność.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.