Sobota
08.05.2010
nr 128 (1742 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: zmiana uchwały WZ

Autor: kuba  godzina: 10:41
yogy Chyba nie do końca. Przykład Minister np. MEN wydaje nowe w rozporządzenie np.w sprawie awansu zawodowego nauczycieli. W końcowym zapisie tego nowego roporządzenia czytamy "Traci moc rozporządznie MEN z dnia ........ w sprawie awansu zawodowego nauczycieli" Moim zdaniem gdyby było tak jak piszesz to ten cytowany zapis byłby niecelowy. Ale to tylko moje zdanie i konkretny przykład z obszaru mojej pracy zawodowej. Pozdrawiam.

Autor: Sebastian T.  godzina: 21:55
Jedno koło w swojej uchwale wprowadziło zapis "tracą moc dotychczas podjęte uchwały" i co uchylona została bo tym samym uchylili uchwałę o zawiązaniu koła. Z tym anulowaniem dotychczas podjętych uchwał trzeba ostrożnie bo np. jeśli w uchwale jest punkt o umorzeniu komuś zaległości finansowych i w kolejnym roku wpiszemy że uchwała z roku poprzedniego traci moc to na logikę umorzenie też straciło moc. Z kolei brak adnotacji w nowej uchwale o uwaleniu poprzedniej powoduje że na dobrą sprawę w pewnych punktach obowiązują uchwały podjęte np. 10 lat temu. DB

Autor: Basior 1  godzina: 22:59
Jurek123 Byłbym ostrożny z modyfikacjami uchwał podczas trwania walnych zgromadzeń, bo w ferworze walki mogą z tego wyjść niezłe siupy!!! Prościej by było projekty uchwały dać do wglądu kolegom, z odpowiednim wyprzedzeniem , aby mogli ze spokojem przeanalizować merytoryczność jej treści. Kuba A jakie widzisz przeciwwskazania , a żeby w nowej uchwale znalazł się zapis," z dniem 08. 04.10 traci moc uchwała nr..... z dnia........... itd" ???