Witaj na stronie Koła Łowieckiego "Ostoja". Wkraczając w XXI w. nasza cywilizacja coraz bardziej uzależnia się od komputerów. Powszechna komputeryzacja wkracza we wszystkie dziedziny życia - również w łowiectwo - łowiectwo kultywujące kulturę i tradycję, niezmienione w swoim kształcie od wieków musi też być dziedziną życia, która dotrze do mas pokazując piękno i bogactwo historii i tradycji. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom tworzymy serwis poświęcony łowiectwu - jeden z niewielu w polskiej sieci internetowej...

co w trawie piszczy?
co w trawie piszczy?
Nowa kadencja

25. maja 2010r.

Wybory, wybory i po wyborach... 16. maja spotkaliśmy się tradycyjnie już w Borowicach. Wbrew wcześniejszym obawom frekwencja była nawet całkiem niezła. Całe Walne Zgromadzenie przebiegło w uroczystej atmosferze - był nasz sztandar, sygnały myśliwskie, coraz więcej mundurów. Atmosfera powagi, obrady na ogół spokojne. Ustępujący Zarząd w komplecie został skwitowany udzieleniem absolutorium. A na nową kadencję zmieniło się stosunkowo niewiele - ze składu ubył nasz dotychczasowy sekretarz - kolega Krzysztof Krakowiak, a jego miejsce zajął kolega Wojciech Jurdyga. Prezes i podłowczowie bez zmian, natomiast wiceprezes i łowczy zamienili się funkcjami. Wszystkim przybyłym na Walne Zgromadzenie wyrazy podziękowania za aktywny udział w życiu Koła. Również wielkie podziękowania dla Krzysztofa za jego pracę w Zarządzie, a Wojciechowi - sukcesów w nowej roli w Kole.

Ryszard Anglart

Kolejny rok gospodarczy

31. stycznia 2010r.

Kolejny rok gospodarczy zbliża się ku końcowi. Plany pozyskania na obwodach prawie w całości wykonane. Musimy jeszcze włożyć trochę wysiłku, aby pomóc naszym zwierzętom przetrwać najtrudniejszy okres roku, szczególnie, że zima jest wyjątkowo śnieżna. Gruba pokrywa śniegu bardzo utrudnia zwierzętom dotarcie do żeru, więc Koledzy - pomóżmy naszym braciom mniejszym przetrwać ten krytyczny okres. A w życiu Koła? Bieżący rok kończy obecną kadencję Zarządu i delegatów na Zjazd Okręgowy. W maju, na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu staniemy przed wyborem naszych władz oraz przedstawicieli do Okręgu na kolejną kadencję. Jest już ustalony termin Walnego Zgromadzenia - będzie to niedziela 16-go maja. Warto sobie ten dzień zarezerwować w kalendarzu.

Ryszard Anglart

po starsze wiadomości zaglądnij do archiwum