strona główna forum dyskusyjne


"LIS" CZYŚCI LAS


W sobotę 20-05-2017 Koledzy z koła łowieckiego 33 LIS w Lubartowie, a jednocześnie Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej woj. lubelskiego wspólnie z nauczycielami i rodzicami, a przede wszystkim z dziećmi Szkoły Podstawowej w Katarzynie spotkali się by oczyścić ze śmieci okoliczne lasy.

Na zbiórce Prezes Koła zapoznał zebranych z planem działania i przydzielił do każdego myśliwego i opiekuna po jednym dziecku, a Łowczy rozdał kamizelki odblaskowe i zorganizował transport. Po zbiórce wszyscy ruszyli do okolicznych lasów po kilku godzinach sprzątania przekonaliśmy się jak dużo śmieci jest w naszych lasach, podczas gdy grupy myśliwych i opiekunów z dziećmi zbierała śmieci do worków inna grupa zwoziła je w ustalone miejsce. Po zwiezieniu śmieci i powrocie wszystkich uczestników zorganizowano ognisko na, którym pieczono kiełbaski dla uczestników i rozdano napoje, w między czasie kol. Paweł Wójtowicz grał na gitarze, a łowczy Sławomir Dudziak przeprowadził konkurs z zagadkami o tematyce przyrodniczej.

Prezes Lech Benet opowiadał o łowiectwie tradycji i kulturze, a zespół sygnalistów koła 33 LIS zaprezentował kilka sygnałów łowieckich, następnie rozdano dzieciom zawieszki odblaskowe z logo koła 33 LIS. Na zakończenie dzieci i Dyrekcja Sp. w Katarzynie zaprosiła myśliwych do co rocznych akcji sprzątania lasów, na co myśliwi przystali bez wahania, ponieważ nasze lasy a zwłaszcza te prywatne są bardzo zanieczyszczone.

Darz Bór
Sławomir Dudziak

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.