strona główna forum dyskusyjne


O czym szumią knieje i co w trawie piszczy?

Dowiemy się na Targach EXPOHunting
5-7 kwietnia 2013 Expo Silesia w Sosnowcu


Jak odpowiednio przygotować się na wyprawę do lasu? Gdzie znaleźć najbogatszą ofertę nowych produktów? Jak pielęgnować tradycje łowieckie? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na Targach Łowieckich EXPOHunting, które odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 5-7 kwietnia 2013. EXPOHunting to obecnie największe targowe wydarzenie w Polsce, na którym spotykają się sympatycy łowiectwa i miłośnicy przyrody nie tylko z kraju, ale również z Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec.

Jak odpowiednio przygotować się na wyprawę do lasu?

EXPOHunting to najdynamiczniej rozwijająca się impreza łowiecka w Polsce, która co roku odnotowuje znaczący wzrost zarówno liczby prezentujących się firm, jak i zwiedzających. Podczas ostatniej edycji na 130 stoiskach prezentowało się blisko 240 światowych marek z Polski, Austrii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Wielkiej Brytanii, Węgier i Włoch. Najbliższa zapowiada się jeszcze lepiej! Po raz kolejny w strefie A zaprezentują się firmy z zakresu broni i amunicji. Na ich stoiskach można będzie obejrzeć przede wszystkim broń gładkolufową i gwintowaną, a także pneumatyczną. Strefa B to oferta optyki, odzieży, obuwia, wyposażenia i rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C znajdziemy artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu. Na targach nie zabraknie oferty biur polowań i pracowni preparatorskich. W 2013r. szczególnie ciekawie zapowiada się także oferta motoryzacyjna oraz łucznictwo. Edycję 2013 wzbogacą knifemakerzy, którzy zaprezentują swoje prace na specjalnej strefie zorganizowanej pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Twórców Noży i Broni Białej. Po raz pierwszy patronat honorowy nad Targami objęła Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, dzięki temu targi wzbogacą się o wspaniałą wystawę przyrodniczą oraz jeszcze szerszy program wydarzeń towarzyszących.

Gdzie znaleźć najbogatszą ofertę nowych produktów?

Wielu wystawców na targach EXPOHunting zaprezentuje nowości. Na stoisku firmy Kaliber zobaczymy m.in. lunetę myśliwską z kalkulatorem balistycznym Burris Laser Scope III, broń sportową Beretta DT11, którą uznaje się za następcę legendarnego DT10 oraz Berettę 692. Zwiedzający, którzy poszukują nowości z optyki powinni zajrzeć na stoisko firmy Swarovski Optik, która zaprezentuje generację lunet Swarovski Optic Z6, a także na stoisko Hubertus Pro Hunting, gdzie będzie można zobaczyć lornetkę z dalmierzem Leica Geovid HD-B z balistyką oraz kolekcję lornetek nocnych 8x56 ED/OH firmy Docter. Nowe produkty pojawią się także na stoiskach z odzieżą i akcesoriami. Tagart - Zakład Obsługi Leśnictwa przygotował na targi komplety odzieży myśliwskiej - Rain oraz Storm Big Game. Na stoisku firmy Graff będzie można zobaczyć - i kupić - komplety Bratex i Exclusive oraz bieliznę termoaktywną GRAFF BIOACTIVE. Również wystawcy zagraniczni przygotowali niespodzianki - włoska firma Marsupio przywiezie nowe zamszowe plecaki i stuptuty, a na stoisku czeskiej firmy Holik International zobaczymy całą gamę rękawic i obuwia. Miłośnicy motoryzacji również nie wyjdą z targów zawiedzeni. Wśród kilku prezentujących się dealerów pojawi się m.in. Toyota Concept, która pokaże nową wersję specjalną Toyota Hilux Hunter, skierowaną do myśliwych oraz leśników. Ciekawie zapowiada się także premiera Arctic Cat Bearcat Z1 XT Groomer Special, skutera niezastąpionego zimą w terenie.

Jak pielęgnować tradycje łowieckie?

EXPOHunting to jednak nie tylko targi, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących. To doskonała okazja, aby młodsi fryce starsi gronie dojrzałych ćwików poznali bogate tradycje łowieckie towarzyszące nam od stuleci. Pomogą w tym m.in. koncerty i prezentacje sygnałów myśliwskich, przygotowane przez trzy zespoły sygnalistów - "ES-KADRA", "Leśny Róg" oraz Zespół Sygnalistów z Technikum Leśnego w Brynku. Na targowej scenie zobaczymy także pokazy wabienia jeleni oraz prezentację psów myśliwskich wraz z wyborem Championa EXPOHunting - ulubieńca publiczności.

Z pewnością dużym powodzeniem będzie cieszył się pokaz ptaków drapieżnych, które - przy sprzyjających warunkach - będziemy mogli obserwować także podczas lotu przed halą Expo Silesia. Targowa scena będzie także miejscem prezentacji najnowszych produktów, odzieży, obuwia i akcesoriów podczas Hunting Fashion Show - pokazów mody myśliwskiej.

Na stoiskach wystawców będzie można poznać przepisy na najlepsze potrawy z dziczyzny, a także poznać tajniki tradycyjnych trunków. Nie zabraknie ciekawych wystaw przyrodniczych, prezentacji zdjęć, czy spotkań w centrum konferencyjnym. To właśnie tam odbędą się m.in. wykłady o profilaktyce chorób odkleszczowych czy możliwości uzyskania pozwolenia na broń. Planowany jest także panel dyskusyjny dotyczący prawa do posiadania broni.

Dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności partnerzy targów przygotowują konkursy, a także strzelnice: laserowe, airsoft, łucznicza i stanowisko do rekreacyjnego strzelania z wiatrówek.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.expohunting.pl, a w szczególności z:
  • informacjami dla zwiedzających
  • listą wystawców
  • planem ekspozycji
  • nowościami targowymi
  • atrakcjami
  • programem wydarzeń towarzyszących
  • wskazówkami dojazdu do Expo Silesia

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.