strona główna forum dyskusyjne

Warszawa, dnia 2 maja 2009 r.

Piotr Gawlicki
Redaktor naczelny
Dziennika " Łowiecki"


W odpowiedzi na pismo z dnia 31 maja 2009 r. dotyczące samochodów Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, informujemy że:
 1. Zakup samochodów, będących własnością ZG PZŁ, został sfinansowany przez podmiot, który przeznaczył na ten cel pełne środki. Firma finansująca zakup zastrzegła sobie poufność w tej sprawie i realizując jej wolę nie możemy ujawniać jej danych.
 2. Przedmiotowe samochody przekazano do wyłącznej dyspozycji Zarządu Głównego PZŁ.
 3. Modele wyżej wymienionych samochodów to marki: Subaru Tribeca w wersji Comfort oraz Nissan Navara w wersji LE.
 4. Szczegółowe dane techniczne samochodów są dostępne na stronach internetowych producentów lub dystrybutorów.
 5. Zarząd Główny PZŁ nie zatrudnia etatowych kierowców. Samochody są wykorzystywane przez pracowników Zarządu Głównego do celów służbowych. Samochody są pojazdami nowymi.
 6. Oprócz wyżej wymienionych samochodów Zarząd Główny posiada jeszcze samochód marki Citroen Berlingo.
/-/ Marek Matysek
Rzecznik prasowy PZŁ

Od redakcji:   Pomijając błędną o jeden miesiąc datę pisma Rzecznika Prasowego PZŁ i zmianę wersji darowizny
                           samochodów, na sfinansowanie ich zakupów, co wskazywałoby, że wyboru samochodów dokonał ZG PZŁ,
                          Kolega Marek Matysek nie udzielił nam odpowiedzi lub przemilczał następujące pytania redakcji:
 1. Rok produkcji samochodów, ale najprawdopodobniej są to samochody nowe;
 2. Dane techniczne samochodów, więc informujemy, że Subaru Tribeca Comfort ma pojemność silnika 3,630 cm3 benzyna, moc 258 KM, skrzynia automatyczna, napęd na 4 koła i tapicerka częściowo skórzana. Nissan Navara LE ma pojemność silnika 2,488 cm3 disel, moc 171 KM, skrzynia automatyczna, napęd na 4 koła, tapicerka skórzana
 3. Z jaką wartością przyjęto samochody na stan PZŁ, a więc informujemy, że w cenie brutto nowy Subaru Tribeca Comfort kosztuje 56 000 Euro, czyli ca 255,000 złotych , a Nisan Navara LE ca 155,000 złotych.
 4. Komu powierzono te samochody do wykorzystywania? Wg posiadanych przez nas informacji, Subaru Tribeca Comfort jest wykorzystywany przez przewodniczącego ZG dr Lecha Blocha.
  Komu powierzono Nissana Navara LE nie wiemy.

Odmowa udzielenia informacjoi, od kogo ZG PZŁ otrzymał darowiznę w postaci w/w dwóch luksusowych samochodów lub kto sfinansował ich zakup, jest złamaniem nie tylko ustaw Prawo Prasowe i o Dostępie do Informacji Publicznej, ale również prawa wewnątrzorganizacyjnego, bo ukrywanie przez członków organów PZŁ, kto obdarowywuje lub finansuje te organy dobrami luksusowymi za ca 400,000 zł., łamie równość członków w prawie do informacji o działaniach organów Zrzeszenia. Nie udzielając pełnej informacji ZG PZŁ wskazuje, że mamy się jej jedynie domyślać, a pierszą myślą, która w tej sytuacji przyjdzie do głowy jest domniemanie, że transakcja nie była najczystsza, jeżeli strony ukrywają się przed jej pełnym ujawnieniem. To tak jakby Urzędowi Skarbowemu czy Wojewódzkiemu, Ministerstwu albo Kancelarii Sejmu darowano luksusowe samochody, a te instytucje zasłaniałyby się tajemnicą, od kogo samochody otrzymały, narażając się na podejrzenia korupcji ich urzędników. Naszym reprezentantom to jakoś nie przeszkadza.


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.