strona główna forum dyskusyjne













Wpisz się na listę mailingową  
 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 14:36

Witam serdecznie wszystkich.
Nie wiem jak u Was ale u mnie w łowisku wcale nie ma lisów. Słyszałem plotke o nosówce ale bede wdzięczny za odpowiedź jak jest u Was z tym miłym drapieznikiem
greg

 
 Brak lisów
Autor: Gajowy 1 
Data:   23-01-07 14:44

Biorąc pod uwagę, dosyć intensywne polowania w ostatnich latach napewno jest ich miej. W miotach powtarzanych od lat ich nie było (mało) natomiast w terenie rzadziej odwiedzanym są.
Pogoda się poprawia tj. idzie zima, zobaczymy po weekendzie. Dam znać, DB G1.

 
 Brak lisów
Autor: Forest.. 
Data:   23-01-07 14:47

U nas też lisa mało widać..Na polowaniach zbiorowych , góra strzelane są 2 do 3 lisów...Ale naszczęscie jednego widuje co wieczór..:)

 
 Brak lisów
Autor: PASIAK VEL PRZELATEK 
Data:   23-01-07 14:47

no to może trzeba zaczac hodowle zagrodowa i za ciezkie pieniadze sprzedawac niektórym kołom...
a tak poważnie to u nas na mazurach tez ich wcale nie widac...
co nieznaczy ze niema
za to prawie wszystkie parchate !!!
intensywne polowania i przypadlosci przenoszone przez kontakt bezposredni ;-)) znacznie przeżedziły rudzielce sadze że jak wreszcie troche sniegu spadnie to sie pokaża na razie niemaja poco latac za jedzeniem wszystkiego pod dostatkiem w poblizu a i temp. sprzyja kondycji - znaczy sie ich aktywnośc zmalała ( cytuje za kolegami bardziej oblatanymi w lisich zwyczajach)
moze doczekamy sie moratorium na odstrzał lisa .... ;-))

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 14:48

Ja tez Gajowy zajme się tym intensywnie w ten wekend. Byle tylko śnieg spadł to moze wiele sie wyjaśnic. Na wszystkich zbiorówkach do tej pory zostały pozyskane tylko 2 lisy a całe pozyskanie w tym roku to 6 szt. Zastanawiamy się nad introdukcją
greg

 
 Brak lisów
Autor: Gajowy 1 
Data:   23-01-07 14:53

Mam Ci kilkanaście skórek może się da sklonować. Próbujemy. Przy okazji krew by się wymieszała. Byłaby okazja do spotkania itd. itd. Z poprawionym humorem G1.

 
 Brak lisów
Autor: jaktia 
Data:   23-01-07 14:55

No myślałem że tylko ja mam ten problem.
Greg u nas na 3 nęciska, wabik strzelone w porze zimowej 11 lisów TYLKO!!!!
Ale nie jest to wina słabej aktywności myśliwych, wręcz przeciwnie. Przy każdej okazji kiedy pogoda pozwalała w ostatnim okresie na zasiadke, wychodziłem na lisa. To wabik, to nęcisko i przy sporych chęciach pozyskania lisa nic nie wychodziło. Podobne zdanie ma 3 kolegów z mojego koła aktywnie polujących na lisa.
Druga sprawa to fakt że w ostatnich 2 sezonach 50% pozyskanych lisów u mnie miała parcha, a to choroba śmiertelna. W tym sezonie jest z resztą podobnie. W sprawie nosówki spytam w Olkuszu Pow. Weteryn. może coś im wyszło z badań tusz.

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 15:02

Spytaj Jakita i może masz ochote wpaśc do mnie do łowiska. Bede w ten wekend chyba

 
 Brak lisów
Autor: lisiarz 
Data:   23-01-07 15:16

ad greg.

U mnie lisów mnogo. Wczoraj padł 45 w tym sezonie, do końca marca chce szczelic jeszcze 15 rudzielców.

wydaje mi sie że pogoda robi swoje, lisy są już u mnie po cieczce, poczekajmy na śnieg i mróz i wtedy sie okarze, chcociażby po tropach ile mamy mykity w łowisku.

Pozdrawiam

 
 Brak lisów
Autor: GC-Odyniec 
Data:   23-01-07 15:23

Witaj greg u nas generalnie od paru lat odczuwa się drastyczny spadek lisa, co mnie akurat cieszy, ale co za tym idzie widać coraz więcej zajęcy kuropatw a z bażantami to raczej słabo.

Pozdrawiam
GC-Odyniec
DARZ BÓR

 
 Brak lisów
Autor: Lewandowski M 
Data:   23-01-07 15:23

Wydaje mi się że u mnie też jest mniej narazie strzeliłem 9 ale jak spadnie śnieg to się okaże. Mam nadzieje że dzisiaj spadnie troszkę puchu :-))
DB.

 
 Brak lisów
Autor: hubertlas 
Data:   23-01-07 15:39

Witam. U nas w Wloszczowie tez lisa nie widac. Na niedzielny polowaniu brane były typowo "lisie" mioty i nic. Za to widziane było pare zajączków których stan powoli sie podnosi:)))


DB. hubertlas

 
 Brak lisów
Autor: Mortalcombat 
Data:   23-01-07 15:51

U mnie też lisów jak na lekarstwo, ale to dobrze.
Pozdrawiam.

 
 Brak lisów
Autor: Forest.. 
Data:   23-01-07 15:52

Witam ponownie:) Mam pytanko ! Ma ktoś na sprzedasz skórke z liska???Najlepiej całą! od kity po kufe:)..

 
 Brak lisów
Autor: młody25 
Data:   23-01-07 15:59

U mnie-południowa opolszczyzna wszyscy myśliwi w kole zgodnie przyznają że lisów jest wyraźnie mniej niż kiedyś-ale to jeszcze nic nie znaczy-wiadomo że liczebność populacji w dłuższym okresie czasu ma kształt sinusoidy-być może populacja lisa jest w tym momencie na ramieniu zstępującym sinusoidy lub na samym jej dole.Znośne lub neutralne dla zwierzyny stany liczebne są naprawde niskie-stare porzekadło mówi że lis jest wtedy w optymalnym zagęszczeniu jak go nie widać w łowisku.Sam stwierdziłem 2 lata temu liczne przypadki świeżbu u lisów na naszym terenie-więc myślę że to ta choroba doprowadziła do spadku liczebności populacji lisa.Pozostaje mieć nadzieję że nory stanowić będą rezerwuar świeżbu i innych chorób które będą przyczyniały się tak jak kiedyś wścieklizna do trzymania populacji w ryzach.Należy jednak dopomóc naturze intensyfikując jak się da polowanie-mamy teraz jako myśliwi okazję doprowadzić stan populacji lisa do znośnego poziomu-a takiej okazji nie było od dawna.

 
 Brak lisów
Autor: jurek123 
Data:   23-01-07 16:27

Za stan populacji lisa odpowiadają możliwości pokarmowe w obwodzie.Jeśli te się skurczyły na skutek nadmiernego wzrostu populacji to ta populacja samoczynnie zaczyna się ograniczać. Występujące choroby jak chociażby popularny świerzb to tylko skutek przegęszczenia populacji,co w konsekwencji prowadzi do jej ograniczania.Lisy zrobiły swoje,ale przy próbach introdukcji zająca ,bażanta czy kuropatwy będą również reagować powiększeniem stanu.Druga sprawa to to że przy takiej zimie lis ma duże możliwości pozyskania karmy chociażby poprzez wykopywanie myszy z niezamarzniętej ziemi,czy pożywianie się ptakami które nie odleciały i masowo jak np kaczki bytują na wszystkich wodach. Pozdrawiam.

 
 Brak lisów
Autor: Shirley 
Data:   23-01-07 16:33

Jak któryś z kolegów ma ochotę introdukować lisy to zapraszamy do współpracy.:D :D :D W tym sezonie w naszym kole ok 100 już strzelonych. I nie widać w łowisku jak by ich miało być mniej. Ja sam wczoraj 40 i 41 strzeliłem w tym sezonie. Jak spadnie trochę śniegu i wytrzyma parę tygodni to planuję tak min 50 do 60 strzelić w sezonie.

 
 Brak lisów
Autor: Alej..... 
Data:   23-01-07 16:52

Jeśli juz ma ochotę to raczej reintrodukować ...

Jest ich, może, nieco mniej ... ale żeby aż tak to bym nie powiedział ...

 
 Brak lisów
Autor: Kamo 
Data:   23-01-07 17:05

Na pewno jest ich mniej.
Moim zdaniem dlatego,że populacja nad zbyt się powiększyła i zaczęło brakować pożywienia,wiele innych chorób oprócz wścieklizny zaczęło pustoszyć populacje,a także więcej pasożytów.W tym roku widziałem 4 lisy które były w strasznym stanie miały parch i pasożyty.
Jedyne co je chroni to to że nie ma zimy.
Pozdrawiam.

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 17:07

Jurku z tem spadkiem populacji w stosunku do pozywienia to w tym przypadku jest cos nie tak. Kotów wyrażnie przybywa bażantów w stosunku do ubiegłego sezonu też. Faktem jest ze lis od trzech lat jest u nas silnie eksplaatowany i w tym widze raczej prxzyczyne. Tym bardziej potwierdza mi to fakt że w maju chłop rozebrał stóg ba lisy wszystkie kaczki i kury wybierały u niego i sąsiadów. Kto zgadnie ile liszka miała młodych?
greg

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 17:08

TAk Alej reintrodukcja introdukcja była by wtedy kiedy bym tygrysy bengalskie chciał wprowadzić do łowiska
greg

 
 Brak lisów
Autor: MARS 
Data:   23-01-07 17:38

greg stawiam na 6 sztuk?

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 17:41

Pudło student
sam zbaraniałem
greg

 
 Brak lisów
Autor: jurek123 
Data:   23-01-07 17:51

Sześć sztuk to żaden problem .Na fermie lisów polarnych trafiały się liszki rzucające 12 sztuk. Myślę że możliwości lisa rudego też są w tych granicach. Pozdrawiam.

 
 Brak lisów
Autor: Marceli 
Data:   23-01-07 18:07

To ile ta liszka miała młodych ? Marceli

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 18:17

Też pudło. Miała 9 niedolisków. A wszyscy wiemy jak liszka potrafi dostosowac wielkośc miotu w stosunku do zasobności w karme i w stosunku do polulacj na danym rejonie
greg

 
 Brak lisów
Autor: BartOn 
Data:   23-01-07 19:13

Koniec Świata - lisów brakuje ;-)

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 19:20

Tak barton brakuje. Jestem niepocieszony. A mówiłem prezesowi zeby oszczędzać. Nie chciał
greg

 
 Brak lisów
Autor: ptasior3 
Data:   23-01-07 19:51
Załącznik:  Zdj_cie001.jpg (28k)

Brak lisów powiadacie ;-))))))

A o to dowód, polowanie na zające:
0 zająca
9 lisiurów strzelonych - 5 w miejscu gdzie zasiedlamy bażanta
5 spudlonych
Sorki za jakość zdjęcia ale miałem pod ręką tylko telefon

Pzdr
DB

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   23-01-07 20:12

Wreszcie jakis szczęściarz jest. Gratki Ptasior
greg

 
 Brak lisów
Autor: chrobotek 
Data:   23-01-07 20:44

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą z koła który strzelił wczoraj lisa , który niósł w pysku ................... kota .......nie , nie zająca kota dachowca.
Co tym naszym biednym lisiurom przyszło - koty konsumować ?
Może w akcie desperacji chciał udowodnić , że one też walczą z wałęsającymi się po łowisku kotami . Aż strach pomyśleć co będzie jak im do głowy przyjdzie zwalczać wałęsające się psy.
Żal mi lisów..............
Pozdrawiam. Darz Bór.

 
 Brak lisów
Autor: ptasior3 
Data:   23-01-07 20:58

Dzieki greg ale sam tych lisów oczywiscie nie pozyskałem ;-))))))
Mój jest tylko ten pierwszy u dołu zdjęcia - radocha niesamowita;-))))))

DB

 
 Brak lisów
Autor: Kobuz 2 
Data:   23-01-07 21:00
Załącznik:  P190107.jpg (139k)

ad. greg

W moich terenach też ich nie brakuje, o to dowód. Polowanie indywidualne.

Pozdrawiam,
Darz Bór Kobuz 2

 
 Brak lisów
Autor: Guzik 
Data:   23-01-07 21:52

Greg
U mnie też straszna nędza z lisami. Teraz zmierzam sprawdzić trochę nor, ale sprawdzałem tydzień temu większość i nigdzie nie było lisa :/. Zobaczymy jak bedzie teraz.

Guzik

 
 Brak lisów
Autor: plex 
Data:   23-01-07 23:12

Moim skromnym zdaniem, to efekt dotychczasowego braku śniegu - znaczy wysoka trawa i mykity po prostu nie widać - od jesieni co piątek jeździłem na noc i ranek i echo, na zbiorówkach też, znaczy pojedyńcze sztuki. W niedzielę natomiast wyprawa, z Kolegą z koła, na nory z jamnikami i w efekcie 4 strzelone!;-)) były tak leniwe, że mimo pogody i cieczki, która jakoś teraz, do południa się jeszcze wewnątrz wylegiwały. Na 8 odwiedzonych nor w 3 były, 3 były świeże - znaczy psy się interesowały, natomiast 2 puste i jakiś czas nieużywane - dodam, że to w terenie, w którym Kolega, z którym byłem, dosyć intensywnie je "eksploatuje".
Pozdrowienia i DB P.

 
 Brak lisów
Autor: Piotr Waślicki 
Data:   24-01-07 00:04

Moje obserwacje wskazują, że tam, gdzie intensywnie eksploatujemy - lisów jest mniej.
Bezpośrednio nie przkłada to się na liczebność drobnej ale też gwałtownego spadku nie widać.
Co do zdjęć prezentowanych przez Kolegów: tylko na tym drugim pokot jest ułożony prawidłowo!
Te ułożone na lewym boku trochę rażą....
Piotr Waślicki

 
 Brak lisów
Autor: zLK 
Data:   24-01-07 03:03

Kto zgadnie ile spotkałem niedolisków w stogu ((( pisałem o tym na forum ))) ps. W obwodzie strzelaliśmy 25 -35 . W tym sezonie 1 lis i 1 jenot

 
 Brak lisów
Autor: kris 
Data:   24-01-07 07:32

W niedzielę mieliśmy zbiorówkę na lisy. Opolowywaliśmy remizy, chaszce, zarośla. W kazdym miocie były lisy - conajmniej jeden, częściej dwa, trzy, a nawet 4. Lisy więc były i i nadal są.
A w czym był problem?
Ano w tym, że na tą zbiorówkę "zameldowało" się aż 6 kolegów więc mimo rozpzaczliwych prób sensownego obstawienia miotów lisy zwiewały jak chciały. Jak to lisy - cwaniaczki. Tylko czemu my narzekając, że one są, w równie cwany sposób nie umiemy się zorganizoawać?
Pozdrawiam

 
 Brak lisów
Autor: Venator Magnus 
Data:   24-01-07 08:58

Uważam że po częsci kwestia "nie widzenia lisów"................wiąże się z ich zmniejszoną aktywnoścą żerową w DZIEŃ.
Przyzwyczajeni jesteśmy do obrazu intensywnie żeryjących lisów na przełomie jesieni i zimy - kiedy to poza zaspokojeniem zapotrzebowania dziennego muszą się obłożyć na "zimę".............
Zazwyczaj już mroźny i śnieźny grudzień zmuszał lisy do wydłużenia żerowania .......stąd wyjścia dzienne......... Wielokrotnie norując widać było ranne wyjścia lisów z nory (np. na świeżym śniegu otrzepanie się lisa)............
Obecny rok jest nietypowy!!!. Dostępność do pokarmu głównie np. myszy .....przy braku nawet przymrozków ..............była nie przerwana.........

Lisy wyjątkowo siedziały w dzień w norach stogach...........tłuste jak "świnie"........... Tak grubych lisów dawno o tej porze nie wdziałem..... .........
One nie mają przy tym obłożeniu potrzeby intensywnie żerować w dzień...........

Ciekawi mnie nawet czy ktoś w tym roku miał znaczące wyniki na WABIENIE (pisk myszy lub kniaznienie zająca)..?????

Zobaczymy co będzie na cieczce i po niej..........mrozy przyszły, a po cieczce bedą odbudowywać "zapasy".............więc i ruch w łowisku powinien byc większy

NIe twierdzę że ich lokalnie nie jest mniej.............. ale sądzę że w wielu przypadkach jest ich poprostu mniej widać w dzień..................


Venator Magnus

 
 Brak lisów
Autor: kris 
Data:   24-01-07 09:16

Venator Magnus
W pełni się z Tobą zgadzam !!
DB

 
 Brak lisów
Autor: Shirley 
Data:   24-01-07 09:18

Ad Venator Magnus
Jeżeli chodzi o wabienie to do tej pory jedynie na myszkę próbowałem i faktycznie efekty były dość mizerne (jedynie kruki się zlatywały). Jedyny niezawodny sposób na kitę to jak zawsze nęciska z zepsutych ryb. Co do kondycji lisów to faktycznie takich tłuściochów jak w tym sezonie to jeszcze nie strzelałem.

Marcin

 
 Brak lisów
Autor: jaktia 
Data:   24-01-07 09:24

No to najnowsze spostrzeżenia z pobytu z łowiska...wczoraj wyszedłem na podchód od 20 do 22. No i ogólnie ruch lisa na ponowie był. Jednego lisa ruszyłem w polach..drugiego zestrzelałem ale niestety nie podniosłem. Oby dwa lisy były w pobliżu noclegowni i posypu dla bażanta. Dziś powtórka

 
 Brak lisów
Autor: r. andrzej 
Data:   24-01-07 10:13

Tam gdzie nie bylo "parcha", nie rozprzestrzenil sie jenot, czy nie pozyskano
do tej pory znaczacych ilosci lisa, tego po prostu - jak pisze Magnus - nie jest
duzo mniej, tylko go "mniej widac". Jest okazja zeby na sniegu i przy najblizszej pelni
zweryfikowac te opinie. Faktem jest, ze warunki do tej pory nie sprzyjaly specjalnie polowaniu na lisa. Tego nie odrobi paru zapalencow w lutym i marcu - miesiacach, ktore nie sa okresem wiekszej aktywnosci mysliwych.
Przypuszczam, ze stan lisa powinien na wiosne byc wiekszy niz w latach poprzednich.
Przy dobrej znajomosci lowiska jest dosc latwo w kwietniu - maju ustalic ilosc zasiedlonych nor z mlodymi. Liczy sie przecietnie, ze 1 liszka wyprowadza 4 - 5 mlodych
tj. kazda zasiedlona nora to jesienia minimum 6 - 7 lisow w lowisku (na pewno wszystkich miotow sie nie znajdzie ) - o ile nie zaistnieja szczegolne warunki.....
Dochodzi to tego fakt, iz atrakcyjne zerowo dla lisa tereny - to moze byc zarowno
duza ilosc drobnej, jak i uprawy, wysypiska smieci etc. sciagaja jak magnes zwierzeta z duzych nieraz odleglosci.
Jesli w sasiadujacych obwodach strzelane sa diametralnie rozne liczby lisow -
tu kilkanascie - tam kilkadziesiat to nie koniecznie swiadczy o roznych stanach lisa
w tych lowiskach.....
pozdrawiam
ra

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   24-01-07 10:48

Napisze w poniedziałek bo bede miał lepsze rozeznanie. Byle tylko Św. Hubert dał deszczowa lub śnieżna pogode

 
 Brak lisów
Autor: jaktia 
Data:   24-01-07 11:02

Weterynarz miał na 2006 rok dostarczone dwa lisy z nosówką, nie były one pozyskane przez myśliwych tylko zebrane z lasu, znaleźli je grzybiarze (ok. Klucz, wolbrom) U żadnego lisa pozyskanego przez myśliwego nie stwierdzono wścieklizny, nosówki, itp. choroby. Lisy w ubiegłym roku były badane szczegółowo ze względu na ptasią grypę dlatego to wiedzą. W poprzednich latach badali tylko na obecnosć wścieklizny.

 
 Brak lisów
Autor: greg 
Data:   24-01-07 11:07

Czyli plotka z nosówka to bujda? Tak sądziłem.
greg

 
 Brak lisów
Autor: jaktia 
Data:   24-01-07 11:21

Chyba tak. Poprostu solidne manto w ubiegłych sezonach daje teraz efekty.

 
 Brak lisów
Autor: maliniak 
Data:   24-01-07 11:56

no nie, no co ja slyszé kolego Jaktia!!!
Zas zes Pan zerwal? Za nerwowo kolego Jaktia szczylomy, za nerwowo. No chyba ze lis pod krzakiem drzymie...
Chyba Cié malzonka nie bije , zes taki nerwowy,hé?
Odezwij sié czasem, snieg masz a nie meldujesz, jak tam dziki?

 
 Brak lisów
Autor: medea111 
Data:   26-01-07 08:08

Lisa rzeczywiście bardzo mało widać. Że jest go dużo mniej to będzie z pożytkiem dla drobnej zwierzyny i nie tylko. Wielokrotnie widziałem jak lisiura łazi za kotną sarną aby pożreć koźlę tuż po przyjściu na świat. Nie wiem czy to prawda, ale jeden z moich znajomych leśników twierdzi,że lisy zostały przetrzebione przez zrzuconą w jesieni szczepionkę. Producent zza naszej południowej granicy /Czesi lub Słowacy/ podobno przedobrzyli ze składnikami i lisy, które je zjadły mogły tego nie przeżyć. Dobrze by było gdyby odezwał się ktoś kto ma wiedzę na ten temat.Pozdrawiam.DB

 
 Brak lisów
Autor: Venator Magnus 
Data:   26-01-07 08:50

A to ciekawa teoria .........z naszymi południowymi sąsiadami i szczepionkami..........
Może ktoś zna więcej faktów w tej kwestii


Venator Magnus

 
 Brak lisów
Autor: Pyza 
Data:   26-01-07 10:37

Greg,
Wyrejestrowałeś się, bo się obraziłeś na żółtą kartkę...?

 
 Brak lisów
Autor: Guzik 
Data:   26-01-07 23:07

Ja dziś zrobiłem objazd nor. Wszędzie zasypane śniegiem i brak jakichkolwiek ruchów!! Nie wiem co się stało. Wczoraj chyba ostatniego lisa psy załatwiły w drenie- pomocnik zapomniał powiedzieć, że wylot zawalił- widział jak lis wchodzi do dreny i chcciał utrudnić mu wyjście nim przyjadę.
Więc nie pozostaje nic innego jak monitorować dalej, ale sytuacja wręcz zaskakująca.

Guzik

 
 Brak lisów
Autor: whitetail 
Data:   27-01-07 14:23

Dzisiaj byłem rano na polowaniu, w sumie dość poźno bo około 8. Zrobiłem spacer po zalewach nadwarciańskich i musze powiedziec że jestem zdumiony. Przez 3 godziny widziałem jeden(!!!) trop lisa, a innych tropów od groma. Najwięcej zajęcy (nawet 3 widziałem).
Zaczyna się wszystko zmieniac na lepsze, ponieważ jak w tym samym terenie byłem 2-3 lata temu to same tropy lisów były.

 
 Brak lisów
Autor: Kamo 
Data:   27-01-07 16:18

Dzisiaj z ojcem opszukaliśmy każde nory o których wiedzieliśmy i w żądnej nie było lisa a nawet nie było go znać.
Nory są zasypane śniegiem i nawet nie ma śladu żeby coś tam zagadało.
Co się dzieje?
Chyba populacja uzyskała swoje MAXIMUM.

 
 Brak lisów
Autor: Piotr62 
Data:   27-01-07 18:49

Ja sprawdziłem dzisiaj ponad dwadzieścia kompleksów nor i tylko w jednym miejscu psy wygoniły lisa. Niestety strzelcy zawiedli. W pozostałych pusto. Ani jednego śladu po lisach. Tragedia. Jak już lisów braknie.

Ad. Kamo
Myślę, że gdyby lisy osiągnęły swoje maximum byłoby ich w brud a przynajmniej u mnie tak nie jest.

 
 Brak lisów
Autor: Kamo 
Data:   27-01-07 19:29

Ich populacja w tamtym roku się zwiększyła do Maximum i zaczęło brakować jedzenia,wdały się pasożyty i inne choroby.

W tamtym roku było ich sporo przynajmniej u mnie.

 
 Brak lisów
Autor: wigo 
Data:   27-01-07 21:06

Potwierdzam! W naszych obwodach (jeden polny, drugi typowo leśny) lisów brak. Dawno nie zaobserwowałem lisa na wieczornych i porannych zasiadkach. Kolegom, którzy polują wabiąc nic nie przychodzi pod lufy, a są dobrymi wabiarzami sądząc po wynikach z poprzedniego sezonu.

 
 Brak lisów
Autor: Vadera 
Data:   27-01-07 21:55

Słyszałem teorię, że to bażanty są winne, że lisów brakuje. Wzięły się, skubane, na sposób, i atakują w odwecie lisie nory. W czasie gdy lisica poszukuje pokarmu, bażant wchodzi do nory i zadzióbuje wszystkie niedoliski ;-)

 
 Brak lisów
Autor: siwy (siwymajk) 
Data:   28-01-07 09:01

Koledzy czy ten żal za lisem jest potrzebny?.
Tak jak wilk i on sobie poradzi, aby w rozsądnych rozmiarach. Osobiście jestem z tego zadowolony i oby ten stan utrzymał się dłużej, a na pewno wyjdzie wszystkim na dobre. Jego coraz bardziej ograniczona widzialność może być zwiększoną konkurencją jenota, norki typowo nocnych drapieżników i one ograniczają dostęp do żeru. Choroby zawsze utrzymywały je w ryzach, szczepionki zrzucane rozbuchały populację i zwiększyły występowanie innych chorób ( parch) a także zwiększyły atrakcyjność łowiecka.
Płaczecie za kuropatwą, zającem, to czy warto ronić łzę za lisiurą.

 
 Brak lisów
Autor: Gajowy 1 
Data:   28-01-07 17:36

Jestem po lisach. Generalnie jest ich zdecydowanie mniej. No i dobrze. Pomimo cieczki ruch znikomy a i szczekania w nocy i w dzień niewiele. DB G1.

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek