strona główna forum dyskusyjne

Polscy myśliwi ukraińskim dzieciom - konwój na teren Ukrainy


Zwracam się do łowieckiej Braci o pomoc w utworzeniu konwoju humanitarnego polskich myśliwych, skierowanego do dzieci na terenach wschodniej Ukrainy.

Planuję z grupą przyjaciół zebrać dary w postaci żywności, kosmetyków i lekarstw głównie dla dzieci, zapełnić nimi dwa, trzy samochody dostawcze i zawieźć w okolice Buczy, Irpienia, Sum - tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Postaramy się uniknąć dużych miast i skupić się na docelowej pomocy na terenach opuszczonych przez armię rosyjską.

Nasze zaangażowanie w pomoc Ukrainie sięga początków wojny. W pierwszych tygodniach przewoziliśmy uchodźców z terenu Ukrainy do Polski, później dostarczaliśmy do zachodniej i środkowej Ukrainy pomoc humanitarną. Do tej pory dostarczyliśmy dary za około 50 tysięcy zł zebrane tylko wśród naszych znajomych a w konwojach przejechaliśmy około 15000 km samochodami zatankowanymi za własne pieniądze. Chcemy pomagać dalej, ale musimy się zwrócić o pomoc w dofinansowaniu naszej akcji. Stąd pomysł na zbiórkę wśród myśliwych i sympatyków łowiectwa. Zebrana kwota zostanie w całości przeznaczona na zakup darów oraz pokrycie kosztów paliwa. Jeśli chcecie wspomóc naszą akcję pieniężną, proszę wpłacajcie przez tę zrzutkę zrzutka.pl/wfsbha. Liczy się każda kwota.

Możecie też wesprzeć naszą akcję darami. Mamy trzy miejsca zbiórek:
  1. Warszawa: w gabinecie stomatologicznym Adam Kiszkurno ul. Wita Stwosza 45
  2. Wrocław: w sklepie Trop Centrum Myślistwa i Strzelectwa ul. Opolska 145c
  3. Łódź: firma Plantum w biurowcu przy ul. św. Teresy 100
Uwaga: Przed dostarczeniem do punktów 1 i 3 prośba o kontakt mail'owy konwojmysliwych@gmail.com, nie zawsze jesteśmy na miejscu.

Generalnie zbieramy żywność, która się szybko nie zepsuje (kasze, mąki, ryż, konserwy, oleje, pokarm dla niemowląt, mleko, makarony), artykuły higieniczne (pampersy, chusteczki nawilżane, mydła dla dzieci), zimową odzież dla dzieci (oczywiście tylko czystą, wypraną i niezepsutą).

Poza żywnością i artykułami dla dzieci zbieramy produkty, które przydadzą się w kuchniach polowych na zapleczu frontu: kuchenki gazowe z wymiennymi butlami, żywność, którą można przygotować w warunkach polowych, ogrzewacze chemiczne, śpiwory, karimaty, bieliznę termiczną i ciepłe bluzy i skarpety.

Jeśli byliście już w Ukrainie z pomocą humanitarną w trakcie wojny, posiadacie samochód dostawczy i chcecie się przyłączyć do konwoju - zapraszamy do współpracy.
Wyjazd planujemy na koniec października. Jedziemy razem z Olsztyńskim Konwojem. Dwa, trzy busy to plan minimum. Mamy nadzieję, że RAZEM uzbieramy na więcej.

Darz Bór!
Maciej ZakrzewskiSzukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.