strona główna forum dyskusyjne
  

Pierwsze wspólne polowanie użytkowników serwisu www.lowiecki.pl Sobótka, 12/14 listopada 2004

Wersja do wydruku
Cel imprezy

 • Wspólne polowanie na gęsi myśliwych z różnych stron Polski.
 • Podnoszenie wiedzy i umiejętności łowieckich wśród myśliwych.
 • Integracja myśliwych i sympatyków łowiectwa związanych z serwisem www.lowiecki.pl

 • Polowanie

  Polowanie na gęsi w obwodzie Wojskowego Koło Łowieckiegp nr 426 "Puchacz - Wrocław" z Czereńczyc k/Wrocławia, gm. Kąty Wrocławskie, wzdłuż dróg przecinających trasy przelotowe w trzech grupach. Organizatorzy polowania zwiększyli liczbę polujących do max. 130 osób, ale z osobami towarzyszącymi nie wiecej niż 148 uczestników.

  Możliwe wyjścia: piątek wieczorem, sobota rano i wieczór oraz rano w niedzielę. Istnieje możliwość dodatkowego polowania wieczorem w niedzielę w ramach wniesionej już opłaty.

  Prowadzący polowanie Edward Hołowiński, podłowczy koła, tel. kom. 0 601-942-599

  Przygotowywana jest również możliwość odpłatnego (poza kosztami udziału w polowaniu) skubania i sprawienia strzelonych gęsi (cena 5 zł.) oraz ewentualnego przechowania gęsi w chłodni.

  Uczestnicy polowania zobowiązani są zarejestrować się u organizatorów po przyjeździe, przedstawiając ważną legitymację PZŁ i pozwolenie na broń.

  Proszę zapisywać się bez zwłoki, a w przypadku rezygnacji kasować swój wpis, co umożliwi zapisanie się innym na zwolnione miejsce. Ewentualne zmiany w swoim zapisie na polowanie można przesłać do organizatorów, a uaktualnimy wpis bez koniecznosci jego kasowania i powtórnego zapisania.


  Zakwaterowanie
  Zajazd "Pod Misiem"
  ul. Mickiewicza 4, 55-050 Sobótka
  tel. (071) 390 39 25, 0-604 599 775, fax. (071) 316 22 52

  86 miejsc w pokojach 3 i 4 osobowych w cenie 45 zł od osoby za jeden nocleg z pełnym wyżywieniem, będzie zarezerwowane dla pierwszych 86 zgłoszonych osób rezerwujących nocleg na dwa dni. Pozostałe osoby, w tym te rezerwujące tylko jeden nocleg, zakwaterowane będą w hotelu Gazowni (16 miejsc noclegowych), oddalonym o 200 m.

  W każdym pokoju hotelu "Pod Miesiem" jest łazienka z prysznicem lub wanną. W hotelu Gazowni jedna łazienka jest dedykowana do dwóch pokoi. Restauracja w hotelu "Pod Misiem" ma 88 miejsc w jednym pomieszczeniu oraz drugą salę na piętrze. W hotelu "Pod Misiem" dozwolone jest trzymanie psa, pod warunkiem pełnej kontroli właściciela nad psem, żeby nie było przypadków pogryzienia się psów między sobą oraz oczywiście za zgodą współmieszkańców w pokoju. W hotelu Gazowni trzymanie psów w pokoju nie jest dozwolone, ale zainteresowani proszeni są o skontaktowanie się z organizatorem, coś się da załatwić - kontakt niżej.

  Osoby, które otrzymają rezerwację w hotelu Gazowni płacą tą samą stawkę, a wyżywienie mają również w hotelu "Pod Misiem". Rejestracja dla nich na przyjeździe też w hotelu "Pod Misiem".

  Po wyczerpaniu się w/w 102 miejsc noclegowych, można dalej zapisywać się na polowanie, aż do 130 osób polujących, ale zakwaterowania należy szukać we własnym zakresie. Koło Sobótki w miejscowości Mirosławice jest Motel "STANICA" na 70 miejsc, tel. (071) 316-23-93. Standard motelu niższy niż zakwaterowanie wyżej.

  Możliwy jest również nocleg około 20 osób w domku KŁ Puchacz, ale trzeba mieć swój śpiwór, materac lub karimatę. Więcej informacji u Krzysztofa Arciszewskiego.


  Wyżywienie

  W cenie noclegu jest pełne dzienne wyżywienie, to znaczy:
  1. nocleg z piątku na sobotę - kolacja w piątek, śniadanie i obiad w sobotę.
  2. nocleg z soboty na niedzielę - kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę.
  Godziny posiłków zostaną podane na miejscu, a obiad w niedzielę będzie bardzo wcześnie dla umożliwienia wyjazdu po zjedzeniu tego posiłku.

  Dla usprawnienia obsługi myśliwych, którzy rezerwują nocleg, w formularzu zgłoszeniowym wybrać określony zestawy obiadowy na sobotę i niedzielę z poniższego wyboru II dań:

   1.  Kotlet z kurczaka, ziemniaki.
   2.  Rolada wołowa w sosie, kluski śląskie.
   3.  Kotlet schabowy z pieczarkami, ziemniaki.
   4.  Pieczeń wieprzowa w sosie, kasza jęczmienna lub ziemniaki.
   5.  Sznycel serowy z pieczarkami i jajkiem, ziemniaki.
   6.  Naleśniki z serem - 3 szt. na słodko.
  Do tego surówka do wyboru biała i czerwona kapusta, kapusta pekińska, sałatka z buraczków, sałatka z rzodkwi i selera, pomidor oraz na pierwsze danie zupy w wazach do wyboru: pomidorowa, rosół z makaronem, żurek lub barszcz zabielany.

  Na śniadania i kolacje przewiduje się porcje kiełbasy lub jajecznicy oraz nielimitowane krojone wędliny, ser żółty masło, chleb oraz ciepłe napoje.

  Osoby, które nie rezerwują noclegów, a będą zainteresowane posiłkami w hotelu, muszą samodzielnie uzgodnić swoje wyżywienie z restauracją.


  Czas wolny

  W ciągu soboty przewidziana jest wycieczka własnymi samochodami ok. 80 km na zwiedzanie z przewodnikiem jednego zamku i poniemieckich podziemnych sztolni.

  Dodatkowo, zainteresowani mogą skorzystać z lotów samolotem na trasach oferowanych standardowo lub we wskazane przez siebie okolice, np. nad zalew w Mietkowie, czy rejon polowania. Koszty tych przelotów wynoszą w zależności od długości lotu:
  • 10 minut - 40 zł. od osoby
  • 50 minut - 80 zł. od osoby
  W sobotę wieczorem po kolacji turniej wiedzy łowieckiej.


  Nagrody i pamiątki

  Oprócz oczywistej nagrody, jaką jest możliwość polowania na gęsi, przewiduje się następujące nagrody pamiątkowe:
  1. Dla króla polowania, który strzeli najwięcej gęsi w ciągu trzech wyjść: sobota rano i wieczorem oraz niedziela rano. Przy równej ilości strzelonych gęsi decyduje mniejsza ilość oddanych strzałów.
  2. Dla pudlarza polowania, który najlepiej popisze się w tej konkurencji w ciągu trzech wyjść: sobota rano i wieczorem oraz niedziela rano.
  3. Dla myśliwego, który dla udziału w polowaniu odbył najdłuższą drogę, liczoną w linii prostej od miejsca jego zamieszkania do miejsca zakwaterowania w Sobótce.
  4. Dla myśliwego, który zwycięży w turnieju wiedzy łowieckiej.
  Królowie, vice-królowie oraz pudlarze z każdego z trzech wyjść: sobota rano i wieczorem oraz niedziela rano mogą liczyć na medale pamiątkowe.

  Każdy z uczestników imprezy odbierze po przyjeździe identyfikator ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz swoim nick'iem z Forum, jeżeli jest na nim zarejestrowany. Dodatkowo należy się spodziewać znaczka pamiątkowego za udział w tym pierwszym polowaniu organizowanym przez redakcję serwisu.


  Koszty udziału

  Opłata za udział w polowaniu wynosi niezależnie od przewidywanego czasu pobytu wynosi 60 zł. od osoby.
  Osoby zapisane wnoszą opłatę udziału w polowaniu w nieprzekraczalnym terminie do środy 20 października br., przelewem na podane niżej konto bankowe. Osoby, które nie wpłacą w tym terminie zostaną skreślone z listy, wraz z zapisanymi przez siebie osobami towarzyszacymi. Umożliwi to zapisy innym osobom, które będą mogły to zrobić między 26 i 30 października i terminem wpłaty do końca miesiąca. Wpłaty w gotówce na miejscu nie będą przyjmowane.

  W ramach wyżej podanej opłaty mieści się tylko udział w polowaniu. Osoby towarzyszące lub nie polujące nie wnoszą powyższej opłaty.

  Opłaty dodatkowe, które należy wnosić osobiście podczas pobytu na imprezie obejmują:
  • 2 dni noclegi w hotelu "Pod Misiem" i hotelu Gazowni z wyżywieniem - 90 zł od osoby,
  • 1 nocleg i wyżywienie w w/w hotelach - ca 45 zł od osoby,
  • bilety wstępu do zamku i sztolni na wycieczce w sobotę - 12 zł od osoby,
  Konto bankowe na wpłaty po 60 zł od osoby za udział w polowaniu:

  Beneficjent: Krzysztof Arciszewski
  Konto: 28 10202137 0000 9402 0013 8016
  Bank: PKO BP O/Bolesławiec


  Sponsorzy imprezy

  Impreza jak dotąd nie ma oficjalnego sponsora, oprócz sponsora tytularnego, którym jest Redakcja serwisu. Jest dwóch sponsorów pragnących pozostać anonimowymi, którzy ufundowali nagrody za 400 i 320 zł.

  Zainteresowani imprezą sponsorzy proszeni są o kontakt z redakcją www.lowiecki.pl. Redakcja jest szczególnie zainteresowana współpracą z fundowaniem medali króla, vice-króla i pudlarza każdego z trzech wyjść na polowanie oraz nagród rzeczowych do wybranych nagród pamiątkowych wymienionych wyżej.

  Zangażowanie się sposnsorów zostanie przedstawione nie tylko uczestnikom polowania, ale wszystkim użytkownikom naszego serwisu.

  Wpłatom 7 uczestników, którzy nie przyjechali, w kwocie 420 zł. został nadany tytuł wpłat sponsorskich i zainteresowani ujawnieniem swoich nazwisk jako sponsorów serwisu proszeni są o poinformowanie redakcji. Bez ich zgody wpłaty te mają charakter wpłat anonimowych.

  Po stronie przychodu budżet imprezy zamknął się kwotą 7,140.00 zł., a po stronie rozchodów 7,213.64 zł. Strata 73.64 zł. pokryta została anonimowymi wpłatami sponsorskimi zebranymi podczas imprezy w wysokości 166.66 zł., pozostawiając na następną imprezę serwisu dochód w wysokości 93.02 zł. Czas pracy redakcji serwisu i jego biura oraz działającego w Sobótce 'arcisza' nie był wynagradzany w ramach budżetu imprezy, bo działaliśmy społecznie i bez wynagrodzenia.


  Organizatorzy

  Krzysztof Arciszewski
  ul. Staroszkolna 4a/9
  59-700 Bolesławiec
  tel. kom. 0 601-570-573
  arcisz@plusnet.pl
  Redakcja www.lowiecki.pl
  ul. Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  tel. (058) 340 9292
  webmaster@lowiecki.pl


  Wróć do strony głównej polowania w Sobótce

  Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
  P&H Limited Sp. z o.o.