strona główna forum dyskusyjnePOMOC DO GALERII ZDJĘĆ


SZUKANIE
Galerie zdjęć można oglądać według autora lub tematycznie.
Jeżeli znamy numer zdjęcia możliwe jest obejrzenie go bezpośrednio po wpisaniu numeru w pole "Wyświetl zdjęcie w/g numeru" znajdujące się na stronie głównej galerii.

W drugim etapie zostanie wprowadzona możliwość wyszukiwania galerii według tytułu, opisów i daty założenia.

REJESTRACJA
Rejestracja jest warunkiem koniecznym do dodawania własnych galerii.

Do rejestracji służy formularz, który należy wypełnić, a następnie dokonać pełnej aktywacji konta. Osoby, które są zarejestrowane na forum lowiecki.pl powinny się tylko zalogować używając loginu i hasła identycznych z wpisywanymi przy logowaniu do forum.

DODAWANIE GALERII
Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy forum mogą dodać własną galerię wypełniając formularz dostępny po kliknięciu linku "Dodaj swoją galerię".

W formularzu znajdują się pola: "Tytuł galerii" (można wprowadzić maksymalnie 40 znaków), "Opis" (opcjonalne i możliwe do uzupełnienia w późniejszym czasie).
Z dostępnych do wyboru działów należy wybrać najbardziej odpowiedni do tematyki galerii.

W drugim etapie prac nad galerią planujemy umożliwienie zakładania galerii dzielonych według tworzonych przez autora działów.

Wygląd galerii można dopasować do własnych upodobań wybierając kolory tła, tytułów, autora i nawigacji.

Aby dodać zdjęcia kliknij przycisk Przeglądaj, a po odnalezieniu wybranego zdjęcia w Twoim komputerze i zatwierdzeniu OK zostanie ono załadowane na nasz serwer. Rozmiar jednego zdjęcia nie może przekroczyć 1MB, a dołączane zdjęcia muszą być formatu JPG.

WPROWADZANIE ZMIAN W GALERII
Kliknięcie linku "Edytuj galerię" daje autorowi galerii możliwość wprowadzenia zmian wszystkich danych, które były wpisane przy dodawaniu galerii, tj. tematu, opisu, kolorów oraz działu. Można też dodać następne zdjęcia.

Pod miniaturkami zdjęć, dla osoby wystawiającej galerię, dostępne są ikonki:
Wprowadź lub zmień opis zdjęcia. Po kliknięciu na ikonkę zostanie otwarta strona, gdzie można wprowadzić lub zmienić opis oraz datę zdjęcia.
Nie wyświetlaj zdjęcia (po kliknięciu, zdjęcie będzie widoczne tylko dla osoby wystawiającej galerię. W każdej chwili będzie można je odblokować)
Wyświetlaj zdjęcie (po kliknięciu, zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich)
Usuń zdjęcie
Przenieś wyżej (zmiana kolejności wyświetlania zdjęć)
Przenieś niżej (zmiana kolejności wyświetlania zdjęć)


PODŁĄCZANIE/ODŁĄCZANIE GALERII
Po zarwierdzeniu formularza dodającego nową galerię, galeria otrzymuje status "zablokowana". Oznacza to, że do momentu kliknięcia na link "Podłącz galerię", który znajduje się na stronie z opisem galerii, pozostanie ona widoczna tylko dla osoby wystawiającej galerię.
Jest to czas na dokładne sprawdzenie całej galerii i wprowadzenie ewentualnych zmian lub poprawek.

Galerię można również zablokować, czyli uniemożliwić oglądanie innym użytkownikom oprócz autora galerii, przez kliknięcie na link "Odłącz galerię".

USUWANIE GALERII
Kliknięcie na link "Usuń galerię" oraz potwierdzenie tej decyzji powoduje definitywne usunięcie galerii z bazy danych.

NAWIGACJA PO GALERII
Po kliknięciu na miniaturkę zdjęcia, otwiera się okno z dużym zdjęciem. Do obejrzenia wszystkich zdjęć danej galerii służą przyciski: - poprzednie zdjęcie oraz - następne zdjęcie. Aby powrócić do strony galerii, należy kliknąć na przycisk:


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.