strona główna forum dyskusyjneAKCJA CHARYTATYWNA

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych imprez organizowanych przez portal www.lowiecki.pl wiedzą, że nie zawody strzeleckie i nie polowania na gęsi organizowane przez portal, ale spotkanie się starych znajomych z Internetu jest przyjemnością, dla której warto przejechać nawet kilka tysięcy kilometrów, z innych krajów i z najbardziej oddalonych miejsc w Polsce. Żeby po takim spotkaniu został jakiś znaczący ślad, redakcja postanowiła zaproponować włączenie uczestników imprezy w wymierną akcję charytatywną, której owoce powinny pomóc komuś potrzebującemu, umożliwiając podzielenie się radością z naszego spotkania z kimś, komu życie nie fundowało takich przyjemności.

W gimnazjum w Dobrej Nowogardzkiej uczy się 14-letnia Paulina, z poważnie rozwiniętą chorobą diabetyczną. Choroba zabiera Paulinie to, co zostaje nam, zdrowym, we wspomnieniach z własnego dzieciństwa: radość, beztroskę, przyjaciół i zabawy. Dodatkowo, rodzina jakich pewnie wiele w Polsce: bieda aż piszczy, ojciec nadużywający alkoholu i ciągłe awantury, mama bez prawa do zasiłku oraz czworo rodzeństwa. Mieszkanie bez łazienki, a nawet bez bieżącej wody.

Dziewczyna ma zaległości w szkole, choć jej wychowawczyni mówi, że to rezultat choroby i robi wszystko, żeby uczennicy pomóc. Paulina musi codziennie dawać sobie zastrzyki, jednocześnie robiąc pomiar cukru. Robi to w szkole, a dzieci traktują ją jako gorszą od nich i naśmiewają się. Można sobie wyobrazić, jakie to musi być dla niej upokarzające. Dieta, jaką ma stosować, jest niestety dla rodziny za droga i koło się zamyka.

Oprócz tego, że sama pompa kosztuje bardzo dużo, to utrzymanie jej wynosi 350 zł. miesiecznie, a tylko 300 zł może zrefundować NFZ. Fundacja WOŚP Jurka Owsiaka zabezpiecza dzieci w pompy, ale tylko do 10 roku życia, a rodziny oczywiście nie stać na zakup pompy dla Pauliny.

Paulina Tu mieszka Paulina
PaulinaTu mieszka Paulina

Redakcja postanowiła pomóc Paulinie i zebrać przy okazji organizowanych zawodów w Nowogardzie, kwotę pomiędzy 6,000 zł. - 10,000 zł., bo tyle kosztuje pompa insulinowa. Zakupiona pompa zostanie wręczona Paulinie na zakończenie zawodów. Nie czekając na efekt zbiórki i ufając, że użytkownicy portalu bez trudu zbiorą potrzebną kwotę, dziewczyna ma od poniedziałku 19 marca br. szkolenie oraz dostanie na miesiąc pompę za darmo, aby sprawdzić, jak się z nią będzie czuła. Przedstawiciel dostawcy pomp insulinowych zobowiązał się przeprowadzić wszystkie badania i szkolenie dla Pauliny nieodpłatnie, a pompę sprzedać z upustem.

Tym, którzy nie biorą udziału w zawodach w Nowogardzie, redakcja umożliwia zadeklarowanie wpłaty na zakup pompy insulinowej dla Pauliny, na formularzu poniżej. Osoby zapisujące się na zawody, takiej samej deklaracji mogą dokonać na formularzu zgłoszeniowym na zawody. Na ten cel charytatywny przeznaczone zostaną również środki zebrane z pokera Admina oraz z testowego strzelania z broni dostarczonej przez firmę ,
o czym w
informacji o zawodach.

Dotychczas zebrano już wpłaty o łącznej wysokości 6 134 zł. Wpłaty zadeklarowanych kwot wnosi się, do dnia 28 kwietnia br., na następujące konto bankowe:

Beneficient: Wadim Siegień,
Bank: Bank Pekao SA
Konto nr: 17 1240 3884 1111 0010 1324 1451 z dopiskiem "PAULINA".

Każda inna forma pomocy Paulinie zostanie na pewno również przyjęta i w tej sprawie można kontaktować się z gospodarzem zawodów w Nowogardzie:
Wadim Siegień, tel. 501 055 345 lub 091 391 4238.
wadim@rysnowogard.pl

Formularz deklaracji wpłaty

Zgłaszający:
Imię:
Nazwisko:
Miejsce zamieszkania:
 Cel charytatywny:  podaj deklarowaną kwotę  wpłata anonimowa


Wróć do strony głównej zawodów w Nowogardzie


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.