strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Gramza Mateusz
Data: 26/11/2003
Publikacja: niepublikowane
Pytanie: Mam pozwolenie na broń myśliwską (z września 2003). Nabyłem boka. Czy mogę od innego myśliwego użyczyć dryling do wykonywania polowania ( przy wykorzystaniu prostej umowy użyczenia)? W przepisach mówi się o użyczeniu tego samego rodzaju broniu - rozumiem, że tego samego rodzaju broni myśliwskiej niezależnie czy jest to dryling czy bok.

Odpowiedź:
Można użyczać między sobą broń tego samego przeznaczenia, tzn. użyczający i użyczobiorca mają pozwolenia na broń łowiecką. Nie ma znaczenia rodzaj broni, co wynika z Art. 28. ustawy o broni http://www.lowiecki.pl/prawo/prawo_3.php, a więc np. właściciel boka może być użyczobiorcą każdej innej broni myśliwskiej, a więc i drylingu.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.