strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Kowalski
Data: 21/08/2012
Publikacja: 22/08/2012
Pytanie: Czy pocisków popularnych w strzelaniu precyzyjnym, a formalnie nie będących pełnopłaszczowymi typu HPBT można używać na zwierzynę grubą jak choćby dzika? Oczywiście przy spełnieniu norm energetycznych i kalibru pocisku. Chodzi o pociski z dziurką na czubku płaszcza. Czy też może należy je traktować jako pełnopłaszczowe i tylko w związku z tym drapieżniki?

Odpowiedź:
Kluczowym dla odpowiedzi na postawione pytanie, jest określenie, czy pocisk HPBT danego producenta spełnia wymaganie zapisane w § 3 ust.3 Rozporządzenia MŚ, to znaczy, że producent opisuje go jako pocisk półpłaszczowy, czy pełnopłaszczowy.

Przykładowo S&B nazywa swój pocisk HPBT jako półpłaszczowy, a Lapua swój pocisk HPBT Scenar nazywa pełnopłaszczowym.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.