strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: altea21
Data: 24/09/2012
Publikacja: 26/09/2012
Pytanie: Jakie są podstawy prawne i czy zarząd koła kierujący wniosek w mojej sprawie bez uzasadnienia mojej winy i wykazania jej w sposób jednoznaczny do Rzecznika Dyscyplinarnego może zawiesić mnie w prawach członka do momentu wyjaśnienia zaistniałej okoliczności przez Rzecznika? Zgodnie z ogólnymi przepisami uważam że zarząd nie ma takiego prawa gdyż do momentu zapadnięcia wyroku skazującego przysługuje każdemu obywatelowi domniemanie niewinności. Proszę o opinę w tej sprawie.

Odpowiedź:
Nie może.

Podstawą jest §40 pkt 5 oraz § 36 ust.2 Statutu PZŁ. Ani prawo łowieckie, ani Statut PZŁ nie przewidują możliwości zawieszenia w prawie do polowania tylko dlatego, że rzecznik dyscyplinarny PZŁ prowadzi postępowanie.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.