strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: Deer35
Data: 20/12/2012
Publikacja: 28/12/2012
Pytanie: W świetle wyroku TK mam pytanie. Jak wygląda sprawa zawieszenia myśliwego w prawach do polowania na zwierzynę płową za upolowanie osobnika na dwa czerwone? Czy taka kara jest zgodna z wyrokiem TK? Moim zdaniem nie można nałożyć takiej kary z uwagi na złamanie zasady pogwałcenia aktu wyższej wagi.

Odpowiedź:
Oczywiście, nie można nałożyć żadnej kary.

W tej sytuacji wątpliwym staje się też obowiązek przypisania każdego poroża do osoby z imienia i nazwiska, która dokonała odstrzału. Poroża są własnością koła i na arkuszu do oceny nie muszą być podane nazwiska strzelców. Ustawa mówi o ocenie poroży, a ile o ocenie poprawności odstrzału przez myśliwego. Ustawa stanowi:

Art. 42d Odstrzał samców łosi, jeleni, danieli, saren i muflonów podlega ocenie co do jego zgodności z zasadami selekcji osobniczej.

Nie ma w ustawie nawet jednego słowa, że ocenie ma podlegać osoba myśliwego, która dokonała odstrzału.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.