strona główna forum dyskusyjne


Pytał: blaser8x68
Data: 21/03/2013
Publikacja: 24/03/2013
Pytanie: Statut mówi o "nieopłaceniu składek" - czyli liczbie mnogiej składek członkowskich, w takim razie co najmniej 2 składek. Czy jest to luka w statucie PZŁ którą można dobrowolnie używać czy też nieopłacenie rocznej składki mimo wszystko może uniemożliwić polowanie, a tym samym skreślenie przez ZO PZŁ z listy członków związku? Czy mogę opłacić tegoroczną składkę na 2013 rok np. w grudniu lub w styczniu 2014 dwie składki naraz? Czy pieczątka w legitymacji też jest mi do czegoś potrzebna czy wystarczy potwierdzenie przelewu?

Odpowiedź:
Skreślenie z tytułu niepłacenia składki PZŁ może nastąpić po wezwaniu przez ZO do jej uiszczenia. Kiedy dany ZO takie wezwanie wyśle pozostaje nieokreślone. Liczba mnoga w zapisie statutowym nie jest traktowana jako oczekiwanie dwa lata na wpłatę i ZO przysyłają wezwania już w kilka miesięcy po niezapłaceniu składki za dany rok. Do czasu ewentualnego skreślenia ma się pełne prawa członkowskie.

Pieczątka w legitymacji nie jest do niczego potrzebna, choć są "nadgorliwe" koła, które nie dopuszczają do polowania bez pieczątki, ale z tym należy walczyć już na gruncie takiego koła.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.