strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Jakub Hyziak
Data: 10/01/2003
Publikacja: 14/08/2005
Pytanie: Mieszkam poza łowiskiem i w miejscu zamieszkania posiadam szafę metalową zgodną z przepisami. Co jednak zrobić, gdy jestem na kilkudniowym polowaniu, a w miejscu zakwaterowania nie ma takowej szafy?

Odpowiedź:
Przebywanie w łowisku w celu wykonywania polowania, nawet przez kilka dni należy uznać za konieczny element wykonywanego polowania. W związku z tym, nie należy utożsamiać zabezpieczenia broni podczas odpoczynku dziennego, czy nocnego w łowisku z jej przechowywaniem powołanym w ustawie o broni. Nonsensem byłoby zabieranie ze sobą szafy metalowej, którą należałoby przytwierdzać do konstrukcji budynku lub nocować tylko na kwaterach, w których takie szafy istnieją. Przechowywanie broni zgodnie z ustawą jest pojęciem, które należy zastosować, kiedy myśliwy traci okresowo kontrolę nad tą bronią, np. idzie do pracy i zostawia ją w domu.

Podczas pobytu na kwaterze, należy po prostu mieć broń cały czas pod swoją opieką i nie oddawać jej do przechowywania do rąk trzecich i nie zostawiać jej nawet w zamkniętej kwaterze, czy bagażniku samochodu. Jeżeli broń będzie cały czas pod kontrolą myśliwego, nie ma naruszenia obowiązujących przepisów dot. przechowywania broni.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.