strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Tomum
Data: 04/11/2004
Publikacja: 01/01/2006
Pytanie: Czy na polowaniach indywidualnych i zbiorowych można używać broni myśliwskiej zaopatrzonej w lunetę laserową tzw. czerwonej plamki?

Odpowiedź:
Tzw. "czerwona plamka", która widać w okularze urządzenia celowniczego bez powiększenia nie jest urządzeniem laserowym, tylko jednym z rodzajów dozwolonej w łowiectwie optyki. Luneta laserowe, to taka, które daje rzeczywistą plamkę emitowaną przez urządzenie i widoczną na zwierzynie, do której się celuje przez lunetę. Plamkę tę widać nawet gołym okiem patrząc na cel. Urządzeń laserowych w ogóle nie wolno używać w łowiectwie.

Optykę "czerwonej plamki", jak i każdą inną na polowaniu zbiorowym wolno używać za zgodą prowadzącego polowanie, zgodnie z § 38 ust.5 rozporządzenia o warunkach wykonywania polowania. Na polowaniu indywidualnym można używać "czerwonej plamki" wg własnego uznania.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.