strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Eugeniusz Trzciński
Data: 13/12/2004
Publikacja: niepublikowane
Pytanie: Czy w trakcie polowania zbiorowego, naganiacze powinni prowadzić psy na otoku?
Czy przepisy zezwalają na puszczeniu psów z otoków po ruszeniu naganki w trakcie miotu?


Odpowiedź:
Jeżeli polowanie jest z psami i naganką, to psy są puszczane do miotu z chwilą ruszania naganki. Pomiędzy miotami powinny być prowadzone na otoku, na co wskazuje §28 ust.3 pkt.1 rozporządzenia o warunkach wykonywania polowania, cytuję: "1) pies powinien być trzymany na otoku, ".Powinien nie znaczy, że musi, ale psy luzem między pędzeniami mogą się niepotrzebnie pogryźć lub biegać za zwierzyną, dlatego trzymanie ich wówczas na otoku jest ze wszech miar wskazane.

Powyższe nie wyklucza innego postępowania z psami w miocie, nakazane przez prowadzącego polowanie, którego polecenia musza być bezwzględnie wykonywane.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.