strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Radosław Cieślak
Data: 04/11/2005
Publikacja: 07/11/2005
Pytanie: Czy przewodniczący komisji rewizyjnej koła łowieckiego może pełnić dalej swoją funkcję-w myśl nowego statutu (od 1 stycznia 2006), jeśli jest także służbowo leśniczym u nadleśniczego, który jest jednocześnie prezesem tego koła?

Odpowiedź:
W świetle par. 72 nowego Statutu PZŁ, leśniczy nie może być członkiem KR, jeżeli istnieje zależność służbowa z nadleśniczym wybranym na prezesa tego koła.

Po 1 stycznia 2006 leśniczy powinien ustąpić z KR (ale może to zrobić również wcześniej). Jeżeli pozostnie w komisji 3-5 osób, to KR może pracować bez wyborów uzupełniających. Jeżeli leśniczy jest przewodniczącym KR, to komisja wybierze sobie nowego przewodniczącego.

Gdyby obecna KR liczyła 3 osoby, to po ustąpieniu leśniczego, zarząd koła powinien zwołać NWZ i wybrać brakującego członka (członków) komisji. Gdyby obecna KR liczyła 7 lub wiecej członków, to powinien ustąpić nie tylko leśniczy, ale jeszcze ktoś inny, żeby KR nie była liczniejsza niż 5 osób. Przy braku chętnych do ustąpienia, zarząd powinien zwołać NWZ celem odwołania z KR takiej liczby członków, żeby pozostało ich nie więcej niż 5.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.