strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Członek Zarządu
Data: 17/10/2006
Publikacja: 23/10/2006
Pytanie: Czy Zarząd Koła może dofinansować myśliwemu psy myśliwskie, które koło wykorzystuje na polowaniach zbiorowych, a myśliwi koła do szukania postrzałków o każdej porze dnia i nocy, np. zakupić dla psów karmę?

Odpowiedź:
Zarząd sam może podjąć decyzje, że psy będą finansowane jako wynajęte na polowanie zbiorowe, stanowiąc koszt polowania zbiorowego. W zależności, jak koszty te są pokrywane, czy z kasy koła, czy indywidualnie przez uczestników, za psy zapłaci koło lub indywidualnie uczestnicy polowania. Zarząd nie może sam podjąc decyzji o finansowaniu psów służących dochodzeniu postrzałków na polowniu indywidualnym, bo przekracza to kompetencje zarządu.

Gdyby jednak WZ uchwaliło, że wynajmie konkretne psy do pomocy myśliwym na polowaniach zbiorowych i indywidualnych, a następnie zabezpieczy na to fundusze w budżecia, to zarząd może z właścicielami psów podpisąć odpowiednie umowy. Żeby takie umowy nie były opodatkowane po stronie właściciela psa, sugerowałbym umowę użyczenia psa np. na okres np. październik - styczeń, a wtedy wszystkie wydatki na tego psa, karma, etc. mogłyby być wydatkowane w koszty koła.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.