strona główna forum dyskusyjne


Pytał: =cheSter!
Data: 19/05/2007
Publikacja: 25/05/2007
Pytanie: Słyszałem, że przed podjęciem decyzji o wstąpieniu do PZŁ należy nabyć szafę na broń w momencie wydania pozwolenia. Czy jestem zobowiązany do nabycia szafy, w okresie, gdy po wstąpieniu do PZŁ mam zamiar ją użyczać bez zamiaru kupna własnej broni?

Odpowiedź:
Nie ma takiego formalnego nakazu, żeby szafę posiadać jeszcze przed zakupem broni. Prawdopodobnie chodzi o to, że po złożeniu wniosku o przyznanie pozwolenia na broń, policja odwiedza zainteresowanego pytajac min., gdzie będzie przechowywał broń. No to trzeba na to odpowiedzieć, że jak będę kupował broń, to kupię wcześniej i szafę.

KG policji wymyśliła interpretację, że posiadacz pozwolenia na broń (decyzja administarcyjna), który nie posiada własnej broni, nie może użyczać broni od innych myśliwych. Proszona przez redakcję dwukrotnie nie podaje podstawy prawnej, bo takiej nie ma, ale czy da się przewalczyć taką sprawę z policją, nawet wtedy, kiedy działa ona bez podstawy prawnej? W związku z tym nie radzę użyczać broni, przed zakupem swojej własnej.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.