Polowanie jubileuszowe 50-lecia
 

Rok 1998 jest rokiem jubileuszu Koła i z tej okazji odbyło się polowanie na zające na polach Ełganowa i w lesie Wymysłowa, w którym oprócz członków Koła wzięła udział delegacja KŁ Jeleń z Gdańska. Wprawdzie Koło na zające prawie nie poluje, wybrano na to polowanie i pola i las, ponieważ liczono się z bardzo dużą frekfencją, której obsłużenie wymagało polowania w dwóch grupach oraz terenów blisko siebie leżących, aby grupy rozpoczynały i kończyły to raczej krótkie polowanie w tym samym miejscu i o tej samej porze. Prowadzącym polowanie był prezes KŁ Cietrzew Piotr Gawlicki. Pokot nie był rewelacyjny bo padło tylko 5 zajęcy i żadna zwierzyna gruba, a król polowania Roman Dobek strzelił 2 zające. Ponieważ polowanie miało raczej charakter uroczysty, a nie skoncentrowany na wynikach, wszyscy strzelcy byli bardzo zadowoleni.

Przed polowanie pierwszy raz pokazano kolegom sztandar Koła ufundowany z okazji 50-lecia, którego oficjalne przyjęcie i poświęcenie zaplanowano na 2-dniowe obchody jubileuszowe w maju.

Po polowaniu było ognisko, pieczone kiełbaski oraz pieczony dzik i dwie beczki piwa serwowane w domu jednego z kolegów w miejscu zbiórki. Do niektórych myśliwych dojechały po polowaniu żony i spotkanie członków Koła i gości z KŁ Jeleń trwało do późnej nocy.

 
zobacz większe zobacz większe zobacz większe zobacz wieksze

Odprawa po polowaniu

Odprawa po polowaniu

Odprawa po polowaniu

Król polowania jubileuszowego
 

Pokot po polowaniu

Strona główna Kronika 1997/98