Obchody 50-lecia koła
 

Rok 1998 jest rokiem jubileuszu 50 lat istnienia koła Łowieckiego CIETRZEW w Gdańsku Koła i z tej okazji ufundowało sobie sztandar, który został poświęcony podczas uroczystych obchodów 50-lecia w Gołuniu w dniu 16 maja 1998 r. Z tej okazji ksiądz odprawił mszę i poświęcił sztandar, a następnie odbyło się walne Zgromadzenie Koła, które między innymi uchwaliło nowy statut. Wręczono również medale Zasługi dla Łowiectwa Ziemi Gdańskiej, które otrzymało Koło oraz prezes Piotr Gawlicki. Dekoracji w imieniu WRŁ dokonał prezes KŁ Odyniec Witold Zagiell oraz łowczy KŁ Cyranka Czesław Jasiukajć. Podczas zebrania prezes koła przypomniał szczegóły z życia Koła w roku oraz na podstawie przyjętego statutu nadano tytuł Honorowego Członka Koła Kazimierzowi Rutkowskiemu, który legitymuje się 46 letnim stażem w Kole.

Członkm Koła obecnym na uroczystym Walnym Zgromadzeniu zrobono pamištkowe zdjęcie, a na zamówionym z okazji 50-lecia tableau umieszczone zostały zdjęcia wszystkich członków Koła, którzy otrzymali tego kolorowe kopie na pamiątkę.

Po zakończeniu Zgromadzenia and jeziorem podawany był pieczony dzik, a resztę dnia spedzono na rozmowach i spacerach na świeżym powietrzu przy bardzo ładnej pogodzie. Wieczorem rozpoczął sie bal myśliwski, który trwał do wczesnych godzin rannych. Po odespaniu zabawy myśliwi, małżonki i znajomi rozjechali się do domów.

 
zobacz większe zobacz większe zobacz większe zobacz wieksze

Sztandar Koła

Poświęcenie sztandaru

Nagrody

Odznaczenia łowieckie
 

Zdjęcie ze sztandarem

Zdjęcie ze sztandarem

Zdjęcie ze sztandarem

Zdjęcie ze sztandarem

Strona główna Kronika 1997/98