strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Bronek
Data: 08/04/2011
Publikacja: 10/04/2011
Pytanie: W trakcie rozprowadzania myśliwych z miotu wyszły dziki, czterech kolegów jeszcze nie zajęła swoich stanowisk, kierownik polowania zezwala na strzelanie. Po polowaniu łowczy ocenia naganny sposób prowadzenia polowania przez kierownika a na koniec prezes koła gani łowczego że takie sprawy powinny być poruszane na zebraniu zarządu. Kto ma rację?!

Odpowiedź:
Każdy w jakiś sposób.

Prowadzący polowanie nie miał prawa wydać pozwolenia na strzelanie osobom, które nie stały jeszcze na stanowiskach (§ 17. pkt 11 Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania ).

Myśliwi, którzy nie zajęli stanowisk, nie mieli prawa strzelać (§ 10 ust.2
Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania ).

Łowczy, nie powinien dokonywać oceny prowadzącego (§ 27 ust.1 i 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania ).

Prezes ganiąc łowczego publicznie nie zachował się jak członek zarządu, w którym razem pracuje z łowczym, choć miał rację, że sprawa powinna być rozpatrzona na posiedzeniu zarządu. Nie naruszył jednak żadnego z paragrafów Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania ).

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.