strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Jerzy Sołtan
Data: 24/01/2012
Publikacja: 24/01/2012
Pytanie: Zostałem zawieszony w grudniu 2011 r. wyrokiem OSŁ na okres 15 miesięcy. Czy mam obowiązek stawienia się na wezwanie Zarządu Koła, który w piśmie - wezwaniu podaje jedynie za cel stawiennictwa "złożenie wyjaśnień"?

Odpowiedź:
Oprócz informacji, że chodzi o "złożenie wyjaśnień", zarząd powinien poinformować, w jakiej sprawie mają to być wyjaśnienia. Jeżeli wyjaśnienia dotyczą sprawy, w której charakter wyjaśnień można określić jako wyjaśnienia świadka w jakiejś sprawie, to istnieje obowiązek stawienia się. Jeżeli zaś wyjaśnienia mają charakter tłumaczenia się z czegoś, co ktoś, czy zarząd zarzuca Koledze, przybycie jest prawem Kolegi, a nie obowiązkiem. Prawo do składania wyjaśnień nie ogranicza się tylko do osobistej obecności, ale może mieć też charakter wyjaśnień złożonych na piśmie. Nie da się jednak złożyć takich wyjaśnień na piśmie, jak nie otrzyma się zarzutów, które ewentualnie miałyby być postawione.

Sugeruję pisemne zapytanie, w jakim charakterze i w jakiej sprawie miałby Kolega składać wyjaśnienia, a jeżeli w sprawie zarzutów wobec Kolegi, zapytać o te zarzuty, żeby móc się przygotować do obrony przed tymi zarzutami.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.