strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: iglak
Data: 26/10/2012
Publikacja: 28/10/2012
Pytanie: Czy jeżeli wysłano powiadomienie i omyłkowo zamieszczono informację że będzie polowanie na zwierzynę, która rzeczywiście nie jest zaplanowana w RPŁ, wystarczy że prowadzący polowanie wspomni że nie polujemy na ten gatunek?
Czy taka pomyłka wykryta przed rozpoczęciem polowań, pomimo wszystko rodzi konsekwencje prawne?
Jeżeli są jakieś czynności w celu naprawy takiego błędu, to jakie?

Odpowiedź:
ad1)
Wystarczy informacja podana przez prowadzącego przed polowaniem, ponieważ to na co się poluje ogłasza zgodnie z prawem prowadzący - § 31 ust.1. pkt 1 Rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania.

ad2)
Nie rodzi żadnych konsekwencji prawnych;

ad3)
Można rozesłać poprawiony plan jeszcze raz, choć nie jest to obowiązkowe w kontekście odpowiedzi na pyt. 1 wyżej.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.