strona główna forum dyskusyjne




























Pytał: Wiesław Guzowski
Data: 08/01/2007
Publikacja: 10/01/2007
Pytanie: Członek komisji rewizyjnej odstrzelił kozła, a po trzech dniach następnego na zezwolenie pozwalajace na odstrzał jednej sztuki. Obydwa kozły wpisał w odstrzał, zdał je do skupu i zgłosił do książki wykonanie tych odstrzałów. Jak w tym wypadku ma postąpić zarząd koła i co grozi Temu myśliwemu?

Odpowiedź:
Sprawa zależy od oceny sytuacji faktycznej przez zarząd koła. Jeżeli zarząd uzna, że np. łowczy ewidentnie pomylił się i powinien był wpisać 2 kozły do odstrzału, a wpisał przez pomyłkę jednego i np. w swojej ewidencji dwa, a myśliwy mógł być przekonany, że ma w odstrzale dwa kozły, to teraz zarząd powinien skorygować ten błąd w odstrzale i zamknąć sprawę.

Jeżeli zarząd uzna, że było to działanie wbrew prawu, bo odstrzał był i miał być tylko na 1 szt., to powinien powiadomić o sprawie rzecznika dyscyplinarnego PZŁ lub prokuratora. Rzecznik najprawdopodobniej sam powiadomi prokuratora, bo takie zachowanie myśliwego jest przestępstwem zapisanym w art. 52 prawa łowieckiego.

Zarząd nie może sam zająć się sprawą ukarania członka komisji rewizyjnej, bo nie pozwala mu na to statut PZŁ.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.