DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk14-11-2005
W "Misiu" znowu prą naprzód!

Koło Łowieckie nr 39 „Miś” w Kocku nie pierwszy raz dowiodło, że swą aktywnością, pracowitością i dobrymi pomysłami w pełni zasłużyło na posiadane najwyższe odznaczenie łowieckie - złom. Jeszcze nie przebrzmiały echa „Białej niedzieli z misiami” a już członkowie koła zorganizowali kolejne przedsięwzięcie. Obok domku myśliwskiego w Annówce stanął obelisk ku czci wszystkich myśliwych, którzy w ponad 50 letniej działalności koła odeszli do krainy wiecznych łowów. Obok stanęła kapliczka św. Huberta, rzeźbiona w drewnie.

Inicjatorem postawienia obelisku wykonanego z kamienia na murowanej podstawie był wieloletni łowczy koła Roman Wlazły. Prezes koła Marian Rapacewicz wynalazł odpowiedni głaz i zorganizował wykucie okolicznościowych napisów, które wykonał miejscowy kamieniarz. On też „załatwił” rzeźbiarza. Odpowiedni dąb wyszukał i przygotował Zbyszek Janeczek. Kapliczkę wyrzeźbił ludowy rzeźbiarz amator sympatyk koła.

W dniu wczorajszym 13 listopada odbyły się uroczystości poświęcenia kapliczki i obelisku. Imprezie nadano wyjątkowo uroczystą oprawę. Po krótkim polowaniu w trakcie którego Czesław Iwanek strzelił dwa lisy, a Artur Rapacewicz i niżej podpisany po jednym. Polowanie odbywało się w asyście rogów. a na placu przed obeliskiem ułożono pokot. Odprawiana została msza polowa w trakcie której dokonano poświęcenia kapliczki i obelisku. Uroczystości uświetniły swą obecnością przedstawiciele władz powiatowych i lokalnych oraz organów łowieckich. Licznie przybyła miejscowa ludność. Na uroczystości przybył poseł na Sejm RP Andrzej Sławecki. Po uroczystości odbyło się spotkanie, w trakcie którego, jak mi nieoficjalnie wiadomo, degustowano nalewki myśliwskie i jadło wykonane przez żony myśliwych i sympatyków koła.

Jest to kolejny przykład koła gospodarzącego na niezbyt bogatych obwodach, a potrafiącego swą myśliwską pasję uprawiać w duchu poszanowania zwyczajów, tradycji i etyki. Członkowie „Misia” kolejny raz dowodzą, że potrafią kultywować wartości, do których polowanie jest zaledwie jednym z dodatków. Po prostu prą do przodu!


Brak komentarzy do tej publikacji

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.