DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki13-12-2017
Elektroniczna książka ewidencji jest już legalna

Wiele kontrowersji i dyskusji, m.in. na forum, wywoływała legalność korzystania z elektronicznej ewidencji polowań indywidualnych. Taka ewidencja było kwestionowana przez PZŁ, o czym przypomniano w tym roku, powołując się na stanowisko MŚ z roku 2013, a więc z okresu poprzednich rządów. Za takim stanowiskiem poszło wszczęcie kilku postępowań rzeczników dyscyplinarnych PZŁ przeciwko zarządom kół korzystających z naszej książki ewidencji. Pomimo tego wiele kół nie zraziło się takim stanowiskiem organów PZŁ i korzysta z naszego rozwiązania. Aż dziw bierze, że PZŁ był przeciw rozwiązaniu ułatwiającym myśliwym bezpieczne polowanie i porządkującym dokumentację, będącym odpornym na jakiekolwiek przekręty, np. blokowania rejonów.

Taka sytuacja trwała od ponad 3 lat, aż tu nagle w grudnia br. dowiadujemy się, że również PZŁ oferuje kołom elektroniczną książkę ewidencji polowań EKEP, której nazwa nie daje możliwości oparcia się wrażeniu o jej nieprzypadkowowej zbieżności z nazwą naszej aplikacji eKEPI. Informację o elektronicznej książce ewidencji oferowanej przez PZŁ koła otrzymały z zarządów okręgowych w emailu o treści jak niżej:

From: ZO PZŁ ........................................
Sent: ...................................................
To: ...................................................
Subject: książka elektroniczna do systemu KŁ

Zapraszamy do zapoznania się z elektroniczną książką ewidencji polowań EKEP, która może pomóc w obsłudze Koła.
Aby skorzystać z EKEP wystarczy że masz konto w systemie dla Kół Łowieckich PZŁ i zalogujesz się do niego a tam wybierzesz z menu elektroniczną książkę polowań.
Będziesz mógł zapisać i wypisać z polowania siebie oraz kolegów z koła.
Pomocna w tym na pewno będzie aplikacja mobilna EKEP dostępna w play.google.com.


Identyczny email otrzymali koledzy myśliwi, którzy przechodzili kurs dla nowowstępujących do PZŁ w tym roku, co najmniej w okręgu warszawskim. Jedyna różnica, to nadawca emaila do nich, którym nie był zarząd okręgowy PZŁ, tylko firma Torn Sp. z o.o., autor komputerowego systemu kompleksowej obsługi PZŁ i sprzedawca aplikacji EKEP, co wskazuje na przekazanie przez PZŁ do tej spółki adresów email kursantów bez zgody co najmniej tych, którzy zgłosili nam otrzymanie takiego maila.

Jak widać z treści tego maila, PZŁ oferuje elektroniczną książkę ewidencji i oczywiście nic nie mówi, żeby ta książka była nielegalna, co wtłaczano kołom i myśliwym przez lata. To pokazuje, że działania PZŁ były typowym zabiegiem czarnego PR-u, żeby zniechęcać koła do korzystania z książek już gotowych, ale tylko do czasu, kiedy podobne rozwiązania zaprojektuje i wykona PZŁ. Nie będę oceniał jakości i użyteczności książki PZŁ w codziennym korzystaniu, ale w jakimś zakresie różnicę rozwiązań pokazuje porównanie opisu aplikacji mobilnej EKEP przywołanej w mailu ZO wyżej oraz opis naszej aplikacji eKEPI.

Powyższy email z PZŁ powinien rozwiać kołom wątpliwości związane z oceną, czy elektroniczna ewidencja polowań indywidualnych jest legalna, bo nie może być nielegalna, jeżeli propaguje ją PZŁ. Myślę, że organa PZŁ, np. poprzez miesięcznik Łowiec Polski, wycofają się z zastrzeżeń wobec książki elektronicznej, a przy okazji koła może dowiedziałyby się, jak systemu PZŁ dla kół, którego częścią jest EKEP, monitoruje majątek kół łowieckich. W tym kontekście warto zapoznać się z przyjętą właśnie przez sejmową Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 12 grudnia br. zmianą ustawy 'Prawo łowieckie', pozwalającą na likwidację koła, którego majątek warto przejąć, poprzez wprowadzenie do ustawy zapisu:

Wydzierżawiający może wypowiedzieć umowę dzierżawy bez zachowania terminów wypowiedzenia:
1) ....
2) Na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego – w przypadku negatywnej oceny prowadzenia gospodarki łowieckiej przez dzierżawcę obwodu łowieckiego, wynikającej z postępowania kontrolnego przeprowadzonego przez Polski Związek Łowiecki


Wystarczy więc, żeby ZO PZŁ dokonał negatywnej oceny gospodarki łowieckiej w danym kole, żeby starosta, a szczególnie nadleśniczy, kiedy obecnie ALP idzie ręka w rękę z PZŁ, wypowiedział umowę dzierżawy obwodu i PZŁ miał otwartą drogę do przejęcia majątku koła. A ponieważ książka elektroniczna jest dla członków kół łowieckich dużym udogodnieniem, to oferowana przez PZŁ aplikacja EKEP stanowi znakomitą zachętę dla zarządów kół do prowadzenia dokumentacji w systemie dla kół oferowanym przez PZŁ, co może Związkowi poszerzyć informację o majątkach kół, które z tej zachęty skorzystają. Powinno to ostrzegać zarządy kół, żeby absolutnie tego majątku nie ujawniać i program PZŁ traktować jak wilka wpuszczanego do owczarni. Właśnie ze względu na nawet tylko teoretyczną możliwość ujawnienia majątków kół stronom niepożądanych, nasz programu eKEPI Gospodrka Koła nie posiada modułu finansowo-księgowego, żebyśmy nie znali bilansów, rachunku wyników i majątków kół, czyli podejście całkowicie odwrotne od podejścia PZŁ.
15-12-2017 22:44 Jurekel Ja tylko pytam aby uniknąć nieporozumień . Ponieważ unika pan sprecyzowania w jakim charakterze się pan wypowiada, dalsza dyskusja jest bezcelowa. Bo czym dyskutować, o tym czy to dobry produkt, czy to produkt który jest wilkiem w owczarni , czy , że PZŁ jest zły, bo promuje inny produkt niż Redakcji na której stronach pan publikuje ? Strach cokolwiek napisać do pana aby nie narazić się na zarzut , że się szanownego pana pomawia. To może z ostrożności skończę. Ustalenie pana statusu w tej sprawie uważałem za istotne. Produkt jest dobry, co nie oznacza, że jedyny a jakość jest jedynym wyznacznikiem jego zastosowania czy polecania. Gdyby p. Gawlicki nie wyprodukował tego odpłatnego oprogramowania nie byłoby tematu. PZŁ może prowadzić dowolną politykę informatyczną.
15-12-2017 22:23 Stanisław Pawluk Na temat książki powiedziałem już to co chciałem powiedzieć i dodatkowe moje komentarze czy wyjaśnienia zupełnie mnie nie interesują. Nie mam z tego nic co nie oznacza, ze wiem iż proponowany przez Piotra Gawlickiego produkt bije na głowę każdy inny z tej dziedziny. I nie jest to jedynie moje zdanie.

Ps. Nigdzie nie zamieszczałem informacji o moim statusie zawodowym, emerytalnym czy tym podobne. Podobnie zresztą jak ty i wielu uczestników dyskusji portalowych. Zamieszczasz nadal plotki więc dowody na dobre intencje a nie chęć naruszania dóbr osobistych będą ci bez wątpienia potrzebne.
15-12-2017 21:20 Jurekel Jak pan uważa, wszystkie wpisy, artykuły i inne materiały zamieszczane również przez pana na portalu łowiecki.pl , które można przejrzeć są podstawą moich pytań i twierdzeń Wszystkie moje informacje pochodzą z wpisów na portalu, pytałem o kilka spraw wprost ale nie udzielił mi pan odpowiedzi aby je wyjaśnić . Wróćmy do książki. W tej sprawie wypowiada się pan jako pracownik Redakcji portalu Łowiecki.pl który sprzedaje ten produkt, osoba upoważniona przez producenta, czy prywatnie jako członek PZŁ czy też jako osoba prywatna ? Uważam to za istotne dla dalszej dyskusji , ustalenie pana roli i umocowania. Mój status pan zna.
Jeszcze raz podkreślam nie pomawiam pana o nic jedynie pana pytam w jakim charakterze rozmawiamy na forum i czy jest pan prawnikiem z wykształcenia. zgodnie z informacją znalezioną w internecie. Pytam pana .
15-12-2017 20:54 Stanisław Pawluk Jurekel! Nie powielaj plotek i nie przypisuj mi słów, których nigdy nie wypowiedziałem! To jest właśnie pomówienie. Skup się na temacie a nie osobie. Atak personalny to stara komunistyczna metoda dewaluowania przeciwnika ale w dzisiejszych czasach bardzo nieopłacalna. Niebawem będziesz miał okazję coś na ten temat poczytać na portalu. Dyskutuj merytorycznie o książce elektronicznej czyli na aktualny temat, o pazerności i braku zasad twoich idoli a unikniesz nieprzyjemnych sytuacji. Masz na to co napisałeś niżej dowody? Mogą być potrzebne.
15-12-2017 20:03 Jurekel Panie Stanisławie ja się gubię raz pan jest prawnikiem , innym razem przedstawiają pana jako dziennikarza portalu, innym razem pan pisze ze jest na emeryturze ... ktos pisał na forum , o ile dobrze pamietam chyba Kulwap ,ze pracowal pan jako dziennikarz w Wytworni Czołòwka. Naprawde trudno się zorientować, raz pan pisze na portalu pryatnie innym razem jako redaktor. Jakby na to nie spojrzeć .... chyba żadna z tych rol nie jest powdem do ujmy i nie może być traktowana jako pomowienie.Jak pan sam kiedyś na forum zaznaczył jest roznica prawna czy wypowiada się pan sluzbowo czy prywatnie. W zadnym razie nie mam zamiaru pomawiać pana , może dobrze by było uporzadkować te sprawy, aby forumowicze w tym ja mieli pelna swoadomość czy pan sie wypowiad jako psoba prywatna czy jako redaktor. Bardzo pana prosze o wykazanie zrozumienia I odrobine dobrej woli. Wychodząc na przeciw kolejny raz oswiadczam, ze zabieram glos prywatnie I nie jestem funkcyjnym czlonkiem koła ani nie jestem czlonkiem wladz PZŁ jakiegokolwiek szczebla. Jestem pana czytelnikiem I uzytkownikiem forum.Moje dane zma pan doskonale od kilku lat .
15-12-2017 12:43 MARS Ad fox31
Członek komuszej organizacji PZŁ - towarzysz Stanisław Pawluk ma zapewne rację że eKEPI to plagiat EPI więc się nie kłóć!
15-12-2017 12:41 kedaT Może ktoś podać datę kiedy Sejm te zmiany (eKEPI i inne) przegłosował i od kiedy uchwalone zmiany obowiązują.
15-12-2017 11:27 Stanisław Pawluk fox31! Można żyć bez twojego ulubionego kłamstwa i twojej fobii na moim punkcie skutkującym osobistymi "wycieczkami". Kto to napisał: " tak coś w tym musi być ewolucja była chyba taka EPI >> EKEPI >> EKEP
każda kolejna jest modyfikacją poprzedniej ;-)" lub dalej: "a było to gdzieś zastrzeżone? jakiś patent redaktor Gawlicki na to miał? PZŁ zrobił dokładnie tak samo jak 3-4 lata temu lowiecki.pl "

Więc jak to nazwać inaczej niż plagiat?

Nie wiem, czy użytkownicy innych programów mieli kłopoty czy nie. Do Piotra Gawlickiego oczerniali mnie użytkownicy jego programu.

Z rekomendacji??? Gdybyś była facetem to za to kolejne oszczerstwo dostałabyś w twarz. Umyj ręce bo z tych nic uczciwego jak widać wyssać nie możesz!

15-12-2017 11:20 Bayerischer Gebirgsschweisshund Panie Pawluk Stanisławie, gdy Pan pisze;


Cytuję ;‘‘ Można zachowywać się negatywnie - i tak to robi władza PZŁ - bez aktów oskarżenia. Trudno zresztą o takowy skoro prawie cały system "sprawiedliwości" obsadzony jest działaczami PZŁ czerpiącymi profity z przynależności do łowieckiej "elyty".


To ja Pana pytam w kontekście zarzutów i już, gróźb stawianych Panu Jurekel.?


Jeśli cały system sprawiedliwości tego portalu w Pana zacnej osobie występując też jako mecenas a nie tylko tu, ale i u Pani Jaworowicz.


To czerpie ten system profity z przynależności do elity kłamców opowiadaczy półprawd. http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=525849&t=525849


Jednocześnie korzysta z monopolu na medialne kłamstwa pod egida Kurskiego Jacka. Pan nadal uważa, że ciemny naród to kupuje, co Pan tu teraz pisze.


Jeśli ta kwasji jest dla Pana za trudna by udzielić w miarę sensownej odpowiedzi .
Możesz Pan ją tradycyjnie spuentować ‘’ nielogiczny bełkot ‘’ .
15-12-2017 10:03 fox31 Ja pisałam o plagiacie?? Wolnego, zjedź w dół i poczytaj swoje posty.... to jakoś się chyba nazywa w medycynie... rozdwojenie czy coś...
P.s.
coś w tym jest o czym piszesz, warto się nad tym pochylić....

1. dlaczego zapraszają cie koła tylko po protekcji Piotra Gawlickiego?

2. Dlaczego tylko użytkownicy programu lowieckiego mają problemy w ORD i OSŁ

15-12-2017 09:55 Stanisław Pawluk Jurekel! Rozmowa z tobą to jak z d... w nocy! Masz wdrukowane prymitywne swoje racje i klepiesz banały. Przy czym jako argument po raz kolejny w negatywną wątpliwość poddajesz moją skromna osobę a nie tematy i sprawy jakie poruszam. Hamuj, bo może się to skończyć nieprzyjemnie. Ps. Tak. Nadal nie kumasz! A poczynania władzy nie musza kończyć się aktem oskarżenia choć ocenę prokuratury już miały. Można zachowywać się negatywnie - i tak to robi władza PZŁ - bez aktów oskarżenia. Trudno zresztą o takowy skoro prawie cały system "sprawiedliwości" obsadzony jest działaczami PZŁ czerpiącymi profity z przynależności do łowieckiej "elyty".
15-12-2017 08:39 Jurekel Stanisław Pawluk - jeżeli jest korupcja w PZŁ , proszę to zgłosić organom ścigania. To jest odpowiednia droga do rozstrzygnięcia pana podejrzeń. Dopóki nie zostanie przedstawiony akt oskarżenia takie publiczne zarzuty to jak pan sam pisze bardzo często do swoich adwersarzy jest chyba" pomawianiem" Wszystko się wyjaśni, winni wskazani i przedstawione im zarzuty a tak .... to tylko pisanina, podobnie ja to opublikowane w artykule p. Gawlickiego , że program rekomendowany przez PZŁ..."aplikacja EKEP stanowi znakomitą zachętę dla zarządów kół do prowadzenia dokumentacji w systemie dla kół oferowanym przez PZŁ, co może Związkowi poszerzyć informację o majątkach kół, które z tej zachęty skorzystają. Powinno to ostrzegać zarządy kół, żeby absolutnie tego majątku nie ujawniać i program PZŁ traktować jak wilka wpuszczanego do owczarni".
15-12-2017 08:26 Jurekel Stanisław Pawluk, "I nie pisz durnot o zarabianiu, o moim zainteresowaniu książką Gawlickiego" - jako dziennikarz , zajmuje się pan jak sam pan to wielokrotnie przyznaje tematyką łowiecką, patologią w PZŁ mogę domniemywać, że za publikowane teksty i reportaże TV otrzymuje pan wynagrodzenie od Redakcji. Jeżeli nie otrzymuje i nie otrzymywał pan wynagrodzenia , to dobrze, że pan wyjaśnia publicznie tę sprawę. Proszę czytać uważnie ja nie napisałem , że zarabia pan na pisaniu o książce tylko o pisaniu o sprawach dotyczących patologii w PZŁ. Jeżeli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej przez PZŁ Statut - dopuszcza taką możliwość - Rozdzial II Zdania Zrzeszenia - par. 6, pkt 2 Zrzeszenie może prowadzić:
1) działalność gospodarczą i rolniczą według zasad określonych w odrębnych
przepisach;
2) stacje naukowo–badawcze.

Dopuszcza też taką możliwość ustawa Prawo Łowieckie - Art. 35. 1. Działalność Polskiego Związku Łowieckiego jest finansowana z funduszy własnych, wpisowego, składek
członkowskich, zapisów i darowizn oraz dochodów z działalności gospodarczej.
2. Dochód z działalności gospodarczej Polskiego Związku Łowieckiego oraz kół łowieckich służy wyłącznie realizacji
ich celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między członków. Mienie Polskiego Związku Łowieckiego
i kół łowieckich nie podlega podziałowi między członków".

Doprawdy trudno się zorientować jaki jest pana status zawodowy. czy jest pan dziennikarzem niezależnym, publikuje pan bez wynagrodzenia, czy zatrudnionym w Redakcji Łowiecki.pl , który to sprzedaje książkę elektroniczną, czy też emerytem byłym żołnierzem i dorabia pan dziennikarstwem o tematyce łowieckiej, czy też prawnikiem . Może warto przy okazji wyjaśnić kilka spraw i wtedy nie będę pana "pomawiał" zawsze nieumyślnie jak pan widzi o kolejne rzeczy i poglądy związane z charakterem PZŁ jako organizacji. PZŁ ma prawo prowadzić działalność gospodarczą i podejmować suwerenne decyzje na rynku , składać zamówienia u innych podmiotów , itp. Dalej ja nie rozumiem ?

15-12-2017 08:11 Stanisław Pawluk G... mnie obchodzi, kto kogo kopiował! Trzeba było od trzech lat się sądzić o prawa autorskie. Najwięcej takich spraw byłoby o programy księgowe czy fakturowania bo w każdym niemal garażu jakiś informatyk to klepał. Pisałaś o plagiacie? Pisałaś. Ja to przyjąłem nie wnikając kto od kogo. Jeśli ścigają się dwa podmioty gospodarcze to mogę im jedynie kibicować. Niech konkurują - będę miał taniej. Jak pod płaszczykiem działalności non profit grupa cwaniaków kręci interesy to mnie to porusza. Ps. W wielu kołach bywam ale jedynie program Gawlickiego spotkałem. Innych nie - to tak "aprops" popularności. W sprawach przed ORD i OSŁ w jakich broniłem myśliwych jako dowody przedstawiano książki Gawlickiego - innych też nie spotkałem. Ten twój program to chyba niezła "kicha" skoro nie mogę go mimo sporej aktywności spotkać w zastosowaniu.
15-12-2017 07:48 fox31 Stanisław Pawluk!
co ty piszesz!! cyt:"...Ten przykład z wydającym się być plagiatem programem komputerowym..." a było to gdzieś zastrzeżone? jakiś patent redaktor Gawlicki na to miał? PZŁ zrobił dokładnie tak samo jak 3-4 lata temu lowiecki.pl wzorując się na chyba nadal najpopularniejszym na rynku EPI
15-12-2017 07:22 Stanisław Pawluk Czołem towarzysze myśliwi i sympatycy komuszej organizacji o nazwie Polski Związek Łowiecki!
Jurekel! Nadal do ciebie nie trafiają argumenty i wymagasz języka prostego, łopatologicznego! Zrzeszenie "dobrowolne" non profit nie jest od robienia interesów! Od tego są podmioty gospodarcze. Tu okazuje się, ze PZŁ zaniedbał wiele spraw istotnych dla członków (czyli szarych myśliwych) na rzecz nieklarownych interesów na których zarabia mała grupa ludzi "przytulona" do wierchuszki PZŁ oraz kilka osób z tej władzy. To jest niemoralne, nieczyste i karygodne! Chyba, że masz bardzo dziwne jak dotąd pojęcie o uczciwości. Człowiek osobiście niezainteresowany w odcinaniu kuponów od takiego mętnego interesu nie bronił by tak zaciekle (choć głupio) sprawy wyjątkowo nagannej. I nie pisz durnot o zarabianiu, o moim zainteresowaniu książką Gawlickiego bo ja akurat za pomówienie przez członków zarządu KŁ "Jeleń" w Lublinie o rzekomym wypowiadaniu się o jej nielegalności miałem "ciężką rozmowę" i zapewne z tego powodu za nic długi czas dźwigam żółtą kartkę przy nazwisku.
15-12-2017 01:21 Jurekel Wstrętni komuniści , nie dadzą zarobić - "Zapraszamy do zapoznania się z elektroniczną książką ewidencji polowań EKEP, która może pomóc w obsłudze Koła.
Aby skorzystać z EKEP wystarczy że masz konto w systemie dla Kół Łowieckich PZŁ i zalogujesz się do niego a tam wybierzesz z menu elektroniczną książkę polowań ".

Ale boli , że się komuchy informatyzują w oparciu o jakąś inną firmę. Podobno to nawet konieczność bo to jakiś minister pisał, że sobie życzy - " aby wszystkie koła łowieckie w Polsce przystąpiły do systemu informatycznego PZŁ dla kół łowieckich. Jest to konieczne, ze względu na potrzebę aby Ministerstwo Środowiska miało bieżący dostęp do danych w zależności od aktualnej sytuacji, np. istniejących zagrożeń". Chcieliście kontroli to macie , tylko kto inny korzysta . Kij jak zwykle ma dwa końce. PZŁ wielokrotnie informował, że zakupione programy nie będą mogły być wykorzystywane po wprowadzeniu systemu dla kół i każdy musiał mieć tego świadomość kupując na Łowieckim.pl. W czym teraz jest problem ? Wpływy może mniejsze ale jest nowy temat o złym komuszym PZŁ . Mogło być tak pięknie, niestety zarobi kto inny.
14-12-2017 23:53 Artur1234 „Czołem towarzysze myśliwi i sympatycy postkomunistycznej organizacji Polskiego Związku Łowieckiego!"

Dlaczego PZŁ określasz mianem organizacji postkomunistycznej, skoro jest on organizacją na wskroś komunistyczną? No przecież powstał w oparciu o dekret Bieruta i Cyrankiewicza z roku 1952 i od tego czasu tenże Polski Związek Łowiecki nawet przez moment nie przestał być tym samym komuszym zrzeszeniem. Sztandar PZPR został wyprowadzony, a jej członkowie założyli partię postkomunistyczną. To prawda, jednak sztandar PZŁ wyprowadzony nie został nigdy i ponadto nikt nawet nie próbował tegoż Polskiego Związku Łowieckiego przekształcić w inną organizację. Ona jak powstała ponad sześćdziesiąt lat temu, tak trwa do dziś dnia i końca tego jej trwania nie widać. Tak więc odnoszę wrażenie, że Twoje przywitanie powinno posiadać brzmienie nastepujące:

Czołem towarzysze myśliwi i sympatycy komuszej organizacji o nazwie Polski Związek Łowiecki!
14-12-2017 20:36 Stanisław Pawluk  Czołem towarzysze myśliwi i sympatycy postkomunistycznej organizacji Polskiego Związku Łowieckiego!


Jurekel! Nadal "nie kumasz" albo palisz głupa! Jaka konkurencja? Byka z parowozem? Osobiście nie widzę w tym nic dobrego jeśli "dobrowolna" organizacja wykorzystując swoje zależności służbowe i bat w postaci strachu rozwiązaniem koła (czytaj: likwidacją podmiotu gospodarczego z byle powodu albo i bez powodu) narzuca u jakich powiązanych ze sobą (bo przecież nawet nie PZŁ!) te niby niezależne podmioty mają się zaopatrywać w instrumenty do swojej działalności. Organizacja "non profit" powinna z dala się trzymać od komercji i zajmować się zupełnie inną działalnością niż napędzanie kasiory swoim "ziomalom" i sobie. Ten przykład z wydającym się być plagiatem programem komputerowym niczym nie różni się od zakupu po droższej cenie samochodów terenowych bez tylnych napędów i gwarancji w USA zamiast z gwarancją, taniej i napędami u krajowego dealera i innymi umorzonymi z powodu przedawnienia lub braku dowodów dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa wyczynów zakupowych naszej władzy. Trzeba mieć coś nieteges pod sufitem aby się takim czymś zachwycać.
14-12-2017 19:04 Jurekel lelek_nowy - nie bardzo rozumiem , jest wybór. Książka papierowa ( osobiście mam wiele sentymentu do tej formy) książka elektroniczna portalu , książka rekomendowana przez PZŁ. W czym jest problem ? Jeżeli będzie system informatyczny spinający sprawozdawczość do poziomu koła w PZŁ pracujący w jednym systemie i wprowadzi go PZŁ to co ? Nikt nie kazał portalowi inwestować w ten produkt, którym handluje. Od dawna było wiadomo, że taki system ma być wprowadzony przez PZŁ. O co te żale i strachy - "A ponieważ książka elektroniczna jest dla członków kół łowieckich dużym udogodnieniem, to oferowana przez PZŁ aplikacja EKEP stanowi znakomitą zachętę dla zarządów kół do prowadzenia dokumentacji w systemie dla kół oferowanym przez PZŁ, co może Związkowi poszerzyć informację o majątkach kół, które z tej zachęty skorzystają. Powinno to ostrzegać zarządy kół, żeby absolutnie tego majątku nie ujawniać i program PZŁ traktować jak wilka wpuszczanego do owczarni. Właśnie ze względu na nawet tylko teoretyczną możliwość ujawnienia majątków kół stronom niepożądanych, nasz programu eKEPI Gospodrka Koła nie posiada modułu finansowo-księgowego, żebyśmy nie znali bilansów, rachunku wyników i majątków kół, czyli podejście całkowicie odwrotne od podejścia PZŁ". Co to jest , jakieś ukrywanie finansów koła ? To są jakieś aberacje.
14-12-2017 19:04 Jurekel Wana-nie bardzo rozumem, ja się nie dziwię, wręcz przeciwnie uważam sytuację za normalną . Zdziwiony to jest chyba łowiecki.pl w osobie pana Piotra Gawlickiego. Konkurencja to rzecz naturalna w obecnym systemie. Wymyślił , wdrożył , rozpropagował poniósł koszty opracowania, reklamy licząc na sprzedaż, w tym czasie inna firma wypuszcza podobny produkt . Ja nie wiem czy łowiecki.pl składał jakieś oferty PZŁ , czy były jakieś negocjacje na informatyzację PZŁ, na wdrożenie elektronicznej książki , nie wiem. PZŁ rekomenduje tę drugą ofertę na rynku z jakiego powodu też nie wiem.Czy jest to wynik zamówienia takiego programu, ofert skierowanej do PZŁ . To wszystko. Nie jestem też niezadowolony, każdy ma prawo pisać o czym tylko chce , zachowując zasady rzetelnego dziennikarstwa . To ,że ja nie czytam z wypiekami na twarzy materiałów zamieszczanych na łowieckim.pl nie oznacza , że jestem niezadowolony z krytyki PZŁ. Jestem zadowolony i uważam ją za bardzo potrzebną. Nie odpowiadją mi jedynie uogólnienia i zarzutu pod adresem PZŁ z powodu jego prawnego usytuowania jego samego i łowiectwa w polskim systemie prawnym. Tak jak w tym przypadku , poniżej w jednym wpisie.. Co złego zrobił PZŁ , że rekomenduje projekt inny niż ten oferowany na portalu ? To trochę tak jakby portal łowiecki.pl miał pretensje , że funkcjonują na rynku inne biura polowań niż jego własne. Łowiecki.pl jest wydawcą, właścicielem portalu, biura polowań i konkuruje w tej materii z innymi podmiotami . To, że ma nienajlepsze stosunki z PZŁ to już jest jego wybór. Kto z tego powodu jest niezadowolony czy zdziwiony ? Ja ? Dla mnie jest to wszystko całkowicie normalne , choć tego intencji artykułu nie rozumiem. Czy chodzi o produkt, który nie może się przebić, czy o zagrożenie dla produktu ze strony braku rekomendacji PZŁ, czy o jakieś kumoterstwo w PZŁ, korupcję, przejmowanie kół za pomocą niedozwolonych metod? Koła składają sprawozdania z działalności do ZO o ile dobrze pamiętam a majątek kół jest jawny.
14-12-2017 15:49 lelek_nowy Jurekel, czy Ty rozumiesz co piszesz? Nie dać zarobić swoim wrogom kosztem większości kół łowieckich? Czyli myśliwi mają jeździć do tych książek papierowych, przekręty we wpisach dalej mają istnieć, zarządy mają niech bałagan lub więcej pracy w papierach tylko dlatego, żeby PZŁ mógł zaszkodzić konkurencji na rynku? Opamiętaj się człowieku.
14-12-2017 14:59 Wana To skąd zdziwienie i niezadowolenie, że Pawluk czy inni wytykają patologie w PZŁ, jak oni uważają Związek za wroga łowiectwa w Polsce?
14-12-2017 14:53 Jurekel Jasne powinien PZŁ doplacać kołom do zakupu progarmu na łowieckim.pl . Wszystko się zmienia , papier jest wypierany a w interasach sentymentow nie ma. Nikt nie daje zarobić swoim jawnym wrogom.
14-12-2017 13:03 Wana Jurekel, oczywiście informowanie kół, że książka elektroniczna jest nielegalna, żeby w tym czasie projektować swoją, to zasada zdrowej konkurencji i uczciwej gry rynkowej. Nieuczciwi i warci krytyki są tylko ci, którzy podobne przekręty ujawniają.
14-12-2017 12:11 Jurekel Stanisław Pawluk - konkurencja to jest rzecz normalna i status prawny podmiotu nie jest najważniejszy. Gdyby nie PZŁ , to nie byłoby być może tego portalu a pan pisałby o .... o czymś innym. I portal i pan w sposób pośredni zarabiacie na istnieniu krytykowanego PZŁ. Ciężko to przyjąć do świadomości ? Jak PZŁ padnie na twarz , to się skończą tematy o patologii w PZŁ. Natomiast programy oferować będą nie dwie firmy jak obecnie ( jedna z poparciem PZŁ ) a kilka. Dziwi to pana , że PZŁ nie popiera produktu Piotra Gawlickiego ? Mnie w zadnym stopniu. Może to będzie rzeczywiście lepiej dla łowiectwa , nie będzie pan tak często cytowany, chyba , że znajdzie pan nowe tematy o patologii w łowiectwie bo przecież ludzie zostaną ci sami. To jest problem nie PZŁ tylko jak pan napisał prywatnego podmiotu gospodarczego, który zainwestował w produkt. Produkt konkurencyjny i musiał liczyć się z tym , że PZŁ zinformatyzuje swoje struktury w oparciu o inne produkty innych firm. Jest organizacją , która może wybrać produkt na wolnym rynku. To jest bardzo proste ale... winny jest PZŁ. Coś się tam panu pomyliło .. a że dekret i bierutowski i zły ,patologiczny to wszyscy wiemy , czego więc pan oczekiwał po PZŁ. Panie Stanisławie Pawluku, jest takie przysłowie ... jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom. Trochę realizmu w ocenach.
14-12-2017 07:29 Stanisław Pawluk Czołem towarzysze myśliwi i sympatycy postkomunistycznej organizacji Polskiego Związku Łowieckiego!

Jurekel! W swoim zaślepieniu albo rzeczywistej niewiedzy nie potrafisz lub nie chcesz pojąć, że jedna organizacja działa non profit i ma na sztandarach wyszytą ideowość. Druga działa na zasadach ekonomicznych jako podmiot gospodarczy w oparciu o KRS i prawa rynku a nie jako "dobrowolne zrzeszenie". Szokującym przy tym jest to, ze to "ideowe" zrzeszenie obrosło w różnego rodzaju podmioty powiązane kumotersko i czerpie zyski przez małą grupę osób wzbogacając się na przekazanym "za fri" majątku skarbu państwa. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że dekretem Bieruta to niby ideowe zrzeszenie dostało bazę i majątek Polskiego Związku Łowieckiego a likwidując go zrabowało także nazwę, przydatne w komunistycznej organizacji zwyczaje i tradycje.
13-12-2017 20:05 Anschutz Tak już się u nas utarło że na łowiectwie zarabiać może TYLKO PZŁ więc
nie ma się co dziwić że Pana aplikacja i usługa jest banowana.
Już sama nazwa "jedynej słusznej aplikacji" prosi się o wytoczenie procesu o plagiat pomysłu...
13-12-2017 19:24 Bayerischer Gebirgsschweisshund Panie Piotrze Gawlicki zapewne nie zaprzeczysz że wykreowano tu Pana a w zasadzie sam się Pan dbałością cenzuralną wykreował na bojownika o wolność i demokrację w PZŁ. Pan też zamierza być jak ja zwolennikiem monopolu tej '' zbrodniczej organizacji ''. Może też stara się Pan tu wykreować na poszkodowanego jako dotychczasowego monopolistę przez PZŁ . Z artykułu Pana zamiast kolejnego podjudzania na PZŁ winna płynąć radość z takiego stanu spraw . Przecież takie awizo po raz pierwszy pozwala Panu wypłynąć na szerokie wody z produktem swojego umysłu. Już post bolszewicki aparat rzeczników dyscyplinarnych PZŁ w imieniu Bierutowskiego prawa może sobie teraz wsadzić ''mordy w kubeł '' na temat elektronicznej książki ewidencji rodem z www. Łowiecki - gratuluję .
13-12-2017 17:23 Porcupine Zdrowa konkurencja przy monopolu lowieckim PZL w Polsce, to jakbym ogladal kolejny odcinek pt. Ucho Prezesa, ot mysl w ustach bierutowskiego czlonka, jak nic, za chwiele PZL nakaze odgornie dla dobra wszystkich czlonkow bierutowskiego PZL, zakup ich wlasnego programu, aby sie nic nie pie..przeylo i aby mieli pelny wglad w kase kol, ot tak ...dla dobra i korzysci wierchuszki :) - przyciskam ENTER i juz mamy kontrole ;) .... nad cala gospodarka lowiecka i myslistwem w Polsce.
Gawlicki nie ma zadnych szans ( dobrze,ze probuje dac lepsze oprogramowanie ( tak mniemam, gdyz jak nie ma normalnych zasad gospodarczych, nalezy byc lepszym, aby istniec ) z monopolem bieerutowsskiego PZL. ZG PZL kaze, ZO zmusza kola, a szaraczkowie zaplaca w skladce na kolo. To dobry biznes dla tych, co na gorze ( bez przetargow ) i cene mozna samemu ksztaltowac. Z blogoslawienstwem i prikazem wladz PZL ... szaraczkowie beda musieli ( nie beda mieli wyboru ) ... ot XXI w w lowiectwie polskim nadchodzi.
13-12-2017 17:18 Jurekel Około 2500 kół x 230,00 +/- to daje rocznie 575 000 . Jak nie wiadomo o co chodzi ... to chodzi o zły PZŁ. A do mnie pisze jeden z forumowiczów coś darmowych polowaniach, synekurach, i czerpaniu korzyści. Jeżeli portal konkuruje z PZŁ - jak może być wiarygodny , jako konkurencja. Nie zarzucam nikomu nieuczciwości ale konflit interesów jest widoczny. Żeby nie być oskarżonym o pomyłkę , że usługę tę i program proponuje inna firma sprawdziłem i na tym opieram swoją uwagę o konkurencji pomiędzy PZŁ a Łowieckim.pl : "ZAMÓWIENIE
Koła mogą zamawiać oprogramowanie w dowolnej konfiguracji modułów. Zamawiając program rzeczywisty, należy przysłać do redakcji zamówienie na piśmie faxem lub listownie lub na email, z podaniem:

Pełnej nazwy koła i adresu siedziby oraz numer NIP z informacją, czy koło jest płatnikiem VAT;
Deklaracji, czy fakturowanie ma być miesięczne, czy jednorazowo z góry za cały rok;
Imię i nazwisko administratora programu w kole, który będzie mógł udzielać uprawnień innym członkom zarządu do korzystania z programu w kole, z podaniem jego identyfikatora i adresu email, jaki osoba ta podała podczas rejestracji w portalu "Łowiecki".

KONTAKT
Adres pocztowy:
Redakcja "Łowiecki"
ul. Meissnera 1
80-462 Gdańsk
Email
redakcja@lowiecki.pl

tel. 58 340 9398

fax 58 340 9293"

Wszystkie dane są przechowywane na serwerze lowiecki.pl jak dobrze zrozumiałem. Problem informatyzacji PZŁ jest znany od dawna i wielu z myśliwych zna jego zawiłości oraz osoby związane z tym przedsięwzięciem. Był ten temat poruszany również na Łowieckim.pl . Panie Piotrze , konkurencja to rzecz normalna jak nie PZŁ to pewnie inna firma puściłaby taki produkt na rynek. Pół milina to łakomy kąsek.
13-12-2017 15:33 fox31 tak coś w tym musi być ewolucja była chyba taka EPI >> EKEPI >> EKEP
każda kolejna jest modyfikacją poprzedniej ;-)
13-12-2017 14:39 Wana A dlaczego system PZŁ działa tylko pod przeglądarką Chrome i Firefox? Nie umieją udostępnić tego programu pod inne przeglądarki?
13-12-2017 12:57 Porcupine Obojetnie czyj jest to produkt, to dobra droga. Jeszcze jakby odstrzalby mozna bylo uzyskiwac ta droga bez proszenia sie i patrzenia sie w geba lowczego, to juz szczyt marzen bylby - dla wielu mysle. Okolicznosc, ze PZL zmalpowal e- ksiazke Gawlickiego, no coz widac dobra jest - wzor !

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.