DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja portalu27-07-2021
Dydaktyczno-integracyjny wyjazd do Rezerwatu „Bór”

Choć mało kto wierzył, że uda nam się po powrocie ze zdalnego nauczania wyjechać na wycieczkę, to jednak… udało się! Idealnym miejscem do wyjazdu, który odbył się 14-go czerwca 2021 r., okazał się Rezerwat „Bór” w Nadleśnictwie Głogów Małopolski. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja zespołów klasowych. W trzech grupach, pod opieką wychowawców wyruszyliśmy autokarem do rezerwatu. Choć pokonywaliśmy różne szlaki ścieżki dydaktycznej, poznając na kolejnych przystankach faunę i florę tego miejsca, to ostatecznie dotarliśmy do celu wycieczki, którym była Strzelnica Myśliwska. Każdą grupę przywitał Łowczy Okręgowy – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie pan Marcin Hendzel oraz Przyjaciel naszej szkoły – myśliwy pan Mieczysław Struzik. Uczestnicy zostali zaproszeni na pieczoną kiełbaskę, która po kilkukilometrowej wędrówce smakowała wyśmienicie. Po poczęstunku i krótkim odpoczynku pan Marcin Hendzel poprowadził niepowtarzalną lekcję przyrody. W bardzo ciekawy sposób przedstawił biologię zwierząt żyjących w lasach. Oprowadzając po kolejnych ciągach strzelnicy zdradził nam tajniki sztuki strzeleckiej. Z multimedialnej tablicy dźwiękowej słuchaliśmy naturalnych odgłosów zwierząt.

W drugiej, bardziej towarzyskiej części spotkania, przyszedł czas na integrację. Najlepiej wychodzi ona podczas wspólnej zabawy, więc uczniowie w swoich klasowych zespołach - zachowując zasady reżimu sanitarnego - wykonywali prace plastyczne z materiału przyrodniczego, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów leśnych, układali puzzle z hasłami o ochronie przyrody. Korzystając z przestrzeni i czystego powietrza chętnie uczestniczyli w różnych zabawach ruchowych.
Składamy serdeczne podziękowania przede wszystkim panu Mieczysławowi Struzikowi za pomoc w organizacji tego wyjątkowego spotkania oraz panu Marcinowi Hendzlowi z Oddziału PZŁ w Rzeszowie za zaproszenie, wykład o przyrodzie, sfinansowanie poczęstunku a Instruktorowi Zarzadu Okregowego panu Grzegorzowi Stąporowi za jego przygotowanie. Dziękujemy za wspaniałą gościnność i pełen profesjonalizm w zakresie edukacji przyrodniczej młodego pokolenia.

Darz Bór!

Nauczyciele-wychowawcy Szkoły Podstawowej nr 35 im. Świętego Huberta w Rzeszowie27-07-2021 17:02Miłośnik PZŁCzyli mozna. To trochę przypomina szkolke DNR dla dzieci I mlodziezy, ale to wlasciwy kierunek. Roznica jest taka, ze sa to szkolki cykliczne i roznorodne, nie tylko polowanie, ale wedkarstwo, grzyby, rosliny w blokach, ciekawie zrobione. Dodatkowo DNR daje ksiazki, broszurki, gazetki za free, z miejsc gdzies jest szkolka I innych, Jak ktos chce, za free tez wysylaja I jest strona z publikacjami. Ten polski PZL winien sobie trochę zamowic ksiazek bo sa fajne.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.