DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"20-05-2014
O prawie łowieckim na konferencji

W dniach 15 - 16 maj br. odbyła się w Toruniu ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Prawne aspekty gospodarowania zasobami środowiska", w której znalazły się również sprawy dot. prawa łowieckiego, w tym zmian, jakie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego parlamentarzyście pod kierunkiem posła Stanisława Wziątka wprowadzili pod obrady Parlamentu i przyjęli w obu jego izbach.

Głos na konferencji zabierali w tej sprawie prof. zw. dr hab. Wojciech Radecki z Instytutu Nauk Prawnych PAN we Wrocławiu oraz dr Roman Stec z Instytutu Administracji, Samorządu i Prawa. Ich wypowiedzi można je obejrzeć w relacji video poniżej.


25-05-2014 10:15 Artur1234 „Wtedy w Sejmie co byliście w bufecie i zamieniono sale to była ta sama ekipa”? "Jurekel" bis, wchodziłeś wtedy w skład innej ekipy telewizyjnej, że byłeś na miejscu i wszystko widziałeśczy czy może któryś z posłów, wykonując przyjęte na siebie obowiązki :-), zdawał Tobie relacje z przebiegu pewnych zdarzeń w pomieszczeniach sejmowych? Jakby nie patrzył, chyba rację mają ci, którzy upatrują w Tobie pezetełowskiego pieska.
24-05-2014 00:03 Jurekel No to macie ekipę 10 osób , no niewiarygodne. :))))) Wtedy w Sejmie co byliście w bufecie i zamieniono sale to była ta sama ekipa ? Jest mi to obojętne kto kręci a kto się podpisuje a kto komentuje. Mam wyrobiony pogląd.
Mimo wszystko dziękuję za relację, dzięki waszej pracy można być na bieżąco. Może następnym razem jakiś wywiad z prof. Radeckim lub dr Stecem ? Byłoby bardzo ciekawie. Pytania macie gotowe na portalu .

DB
23-05-2014 18:31 Radosław Abucewicz Jurekel! Przy realizacji w/w materiału zaangażowanych jest zwykle ok. 10 osób. Kolega Stanisław ma szczególne względy u mnie - dlatego pojawia się nazwisko! DB
22-05-2014 15:01 Jurekel Kiryk - a u Was to ..... nie aspiruję i temat nie dotyczył metod inwentaryzacji zwierzyny.
22-05-2014 14:21 Stanisław Pawluk Prawo do wykonywania polowania a prawo polowania! Professor Radecki nie wie co to jest i się plącze. A szkoda. Zrozumienie tych różnic mogło by wnieść wiele pozytywnego dla stosunków myśliwy-rolnik (inny posiadacz gruntów na których wykonuje się polowania).
22-05-2014 13:38 kiryk Jurekel, a Ty tyle tysięcy słów wylałeś na forum nt. populacji, inwetaryzacji, bobków jelenich i lasów, że brak na tej konferencji Twoich przemyśleń naprawdę mnie zawiodła. Nie mogłeś się zgłosić z jakimś referatem?
22-05-2014 12:51 Jurekel dała Przecież mógł się zgłosić z referatem , zamiast "pisać listy otwarte".
Publokuje w prasie swoje uwagi i podpisuje się Artur Jesionowicz pod artykułami.
Palę glupa piszesz ? No może, ja się tam nie znam na takich niuansach naukowych . Myślałem , że to ważny głos płynący że środowiska , którego dotyczy to prawo.
22-05-2014 11:17 daka Rzniesz glupa i tyle jurkuel.
Razdwatrzy moglby sie posikac z checi zaprezentowania chlopsko-filozowicznych medytajcji i tyle jego .To organizatorzy decyduja
kto i o czym mowi. Jesli chcieli te a nie inne punkty widzenia
to ich sprawa tak jak sprawa Artusia jest wyrazenie opinii,
ktora mozna przeczytac jak sie komus nudzi.
22-05-2014 08:59 Jurekel http://zjazd.kpos.umk.pl/pl/zaproszenie

Czemu nikt z Kolegów myśliwych często tu wypowiadających się na temat prawa łowieckiego nie wygłosił referatu na tej konferencji ?
Wielka szkoda, była okazja do publicznego zaprezentowania poglądów głoszonych na forum i bezpośredniej konfrontacji z wielokrotnie krytykowanymi na tu specjalistami od prawa łowieckiego.
Wypisywanie pod ich adresem niewybrednych i reprezentowanych poglądów w sprawach prawnych dotyczących łowiectwa, niewiele wnosi w zakresie przedmiotu.
Anonimowe często obraźliwe wpisy skierowane do prof. Radeckiego i dr Steca, określane jako "odpowiedź" , będące swoistym bardzo oryginalnym i specyficznym komentarzem do ich poglądów są moim zdaniem niepoważne i nigdy nie będą brane pod uwagę w tego typu spotkaniach. Prawdopodobnie nikt nie czyta działu "wiedza i edukacja" na tym portalu z uczestników konferencji w celu konfrontacji poglądów lub zapoznania się z "recenzją " swoich wystąpień i jak widać nie prowadzi anonimowych lub jawnych sporów z forowiczami. Odpowiadanie im głosem anonimowym niezbyt taktownym , tu zamieszczanym jest dziwaczne i całkowicie pozbawione znaczenie w omawianej problematyce.
Szkoda, była okazja do zaprezentowania stanowiska członków PZŁ podzielających poglądy kol. Artura123 , ustami samego autora i polemiki na skalę ogólnopolską. Referaty są publikowane w materiałach po konferencyjnych i tym sposobem głos anonimowy z forum mógł stać się opinią poddaną pod rzeczową dyskusję nad problematyką konstytucyjności prawa łowieckiego w Polsce i jego kolejnych czekających nas nowelizacji.
Naprawdę wielka szkoda. Pozostaje nam więc , dalsze czytanie wpisów kolegów w dziale "wiedza i edukacja" oraz oglądanie zamieszczanych relacji TV w "Łowieckim", rodziny myśliwskiej państwa Pawluków.
Odnoszę wrażenie , że sposób formułowania swoich opinii, zwracania się do osób o odmiennych poglądach uniemożliwia autorom z forum uczestniczenie w tak poważnych spotkaniach. Może to nie mieć jednak znaczenia , bowiem konferencja według oceny niektórych kolegów, może okazać się reżimową i powinna być bojkotowana z założenia. Nieobecność i brak referatów ze strony członków PZŁ stawia nas i autorów koncepcji zmian poza nawiasem środowisk mających realny wpływ na zmianę prawa łowieckiego. Pozostaje tylko wyżywanie się na oponentach na forum portalu. Czy to jest poważne ? Moim zdaniem nie i do tego jeszcze szkodliwe bowiem trudno jest prowadzić polemikę z osobami , które się obraża.

20-05-2014 16:52 Artur123 Znalazłem :-). Panie dr Stec, szacun dla Pana. Zaskoczył mnie Pan tym razem in plus. Panie prof. Radecki, panu już nic nie pomoże. Pan się już nigdy nie zmieni. Odnoszę wrażenie, że Pan nawet dobrze nie zna uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Pomyliły się Panu niektóre zapisy wziątkowej ustawy z tym uzasadnieniem, z którego one ... w ogóle nie wynikają. Co mam na myśli? Napiszę wkrótce o tym w dziale Wiedza i edukacja :-). Specjalnie dla Pana, bo kolejny raz dał Pan plamę :-). Tyle na gorąco, bezpośrednio po wysłuchaniu relacji.
20-05-2014 16:21 Artur123 Nie mam sił, aby ich (panów Radeckiego i Steca) zapatrywań wysłuchać. Zaczekam na komentarze.
20-05-2014 15:13 werant Zmiany w ustawie "Prawo łowieckie", powinny być dokonane w sposób "kompleksowy, odważny i mądry" - "Cogito ergo sum".


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.