DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk24-06-2014
Nowatorski komentarz do ustawy łowieckiej

Od dnia 1 czerwca br. w sprzedaży znalazła się najnowsza pozycja wydawnicza dotycząca prawa łowieckiego. „PRAWO ŁOWIECKIE – komentarz” wydane przez wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. to bardzo obszerny komentarz znanych prawników pod kierownictwem prof. Bartosza Rakoczego, a współautorami są: dr Roman Stec i dr Agnieszka Woźniak. Komentarz jest kompletnym i wielowątkowym omówieniem zagadnień polskiego prawa łowieckiego oraz najważniejszego orzecznictwa sądów powszechnych i administracyjnych w tym zakresie.

W publikacji przedstawiono najnowsze zmiany dokonane w ustawie Prawo łowieckie', dotyczące m.in. postępowań dyscyplinarnych i uprawnień Państwowej Straży Łowieckiej po wejściu w życie ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zaprezentowano również kompetencje i zadania podmiotów administracyjnych właściwych w sprawach łowiectwa oraz wskazano, które przepisy prawa łowieckiego mogą być sprzeczne z ustawą zasadniczą.

Nowatorskie pofejście, często polemiczne z dotychczasową doktryną, a czasami nawet obalające teorie innych autorów dotychczas uważanych za najwybitniejszych (może dlatego, że jedynych), daje się zauważyć zwłaszcza w komentowanych zasadach wypłaty odszkodowań łowieckich, funkcjonowania strażników łowieckich, zasad ustalania obwodów łowieckich. Najwięcej kontrowersji, zwłaszcza u tradycjonalistów, wywołają wywody naukowe autorów wskazujących na ułomność powoływania i funkcjonowania łowieckiego wymiaru sprawiedliwości.

Komentarz niezmiernie potrzebny i dobrze by się stało, aby trafił do rąk legislatorów parlamentarnych i posłów. Może wczystwszy się w analizę naukową prawdziwych znawców prawa, Sejm i Senat uniknęłyby wielu przepisów prawnych zwłaszcza takich jak nowelizacja zwana „Wziątkową”, na której jeszcze dobrze nie przysechł podpis Prezydenta, a już została ponownie przyjęta przez Trybunał Konstytucyjny z zarzutem niezgodności z Konstytucją RP i nie wypełnienia stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.


Nota wydawnicza:

PRAWO ŁOWIECKIE – komentrz
Bartosz Rakoczy
Roman Stec
Agnieszka Woźniak
Wydwca: Wolters Kluwer S.A.
ISBN: 978-83-264-4572-9
Wydanie 1, 2014
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarda
Stron: 590

Cena: 134,10 zł.
26-06-2014 15:39 lelek_nowy Pod ceną wyżej jest link do wydawnictwa na zakup on-line.
26-06-2014 13:25 Palba Wydano tylko 500 egz.
Tu można książkę kupić:
http://www.profinfo.pl/f/prawo+%C5%82owieckie+komentarz,t/
25-06-2014 16:18 Palba Większość rozdziałów jest autorstwa dr Steca, no ale jak tak profesora spuścić na drugą lub trzecią pozycję publikacji:))
Gratuluję Panie Romanie opracowania.
Ten komentarz powinien ukazać się równolegle z wyrokiem TK ok. 6 listopada 2013r. Może grupa posłów pod egidą p. Wziątka zdołałaby się na czas opanować i nie puszczać projektu gniota poselskiego. A tak TK już wywleka kolejne nieprawidłowości PŁ z Konstytucją. Z pewnością jeszcze powróci do tego projektu, ale trzeba zaczekać.
Publikacja jest bdb podręcznikiem dla przyszłych prawników pod względem ujęcia prawnego, a dokładnie tak jak powinny być rozpatrywane zapisy i sens prawa. Dla sprzedanych lub kupionych prawników nic nie wniesie nawet bat.
DB
25-06-2014 13:54 PaSta Może autor tematu nie zauważył ale na łowieckim jest dział ogłoszenia i za opłatą są tam przyjmowane wszelkie reklamy!!!
Nie wstyd koledze za darmochę reklamy wstawiać? 134, zł - chyba się coś komuś .......
25-06-2014 09:55 Jurekel Nie myślałem , że taki czas nadejdzie aby komentarz dr Steca i prof. Rakoczego był polecany przez Redakcję .
25-06-2014 08:17 tadek818 Chciałbym dokonać zakupu wymienionej pozycji jak to zrobić przy pomocy poczty elektronicznej.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.