DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk22-05-2011
Komu załatwić egzamin w PZŁ?

W dniu 19 kwietnia 2011 Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie przesłał do X Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Sz. i Piotrowi Sz. Sz. to dwa różne nazwiska. Sprawa dla nas myśliwych znacząca, bo Wojciech Sz. oskarżony o poświadczenie nieprawdy jest łowczym okręgowym i przewodniczącym Zarządu Okręgowego PZŁ w Radomiu. Piotr Sz. jest radnym miejskim w tym mieście.

Wojciech Sz. kieruje tym samym ZO, w którym do dnia dzisiejszego nie odnaleziono wiarygodnych dokumentów odbywania stażu i zdawania egzaminów przez myśliwego okręgu lubelskiego Zdzisława W., czego ujawnienie spowodowało postępowanie sądowe przeciwko mnie.

Zaraz po postawieniu zarzutów, na początku lutego, Piotr Sz. zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej i klubie radnych PO, a na konferencji prasowej poprosił, by w publikacjach dotyczących tej sprawy podawać jego nazwisko, a nie inicjał. Podobnej inicjatywy ze strony Wojciech Sz. nie było.
Sprawa staje się głośna i nic więc dziwnego, że jej opis można znaleźć w mediach. Więcej o tej sprawie w telewizji Radom oraz na portalu Radom on-line. Ciekawe, czy ta sprawa też będzie komentowana jako czarny PR wobec łowiectwa i Polskiemu Związkowi Łowieckiemu oraz jak organa PZŁ będą tłumaczyły swojego działacza.

23-05-2011 10:11 azil II Lesław ! Dlaczego oskarżasz Kol. z forum o wchodzenie komuś w .....
Jeżeli wiesz wszystko, to podaj następne cyfry w lotku. To tak samo jak by Kol. Kobczyk, lub ktokolwiek inny spytał się ciebie czy przestałeś być "łajzą". Podoficerowie w CK armii w stosunku do podwładnych tak się nie zachowywali. Azil II
23-05-2011 00:02 Lesław Kobczyk, do mnie pijesz ?? a pewnie że tak :) Literówki się zdarzają i to o to taka obraza ?? ja po prostu znam realia i wiem co i jak się dobywa, a że rżniesz głupa więc zadałem ci pytanie i co ? Obraziłeś się jak panienka na wydaniu i mierzysz mnie własną miarą. A gdzież ja ci dziecino ubliżyłem i twierdzisz to co twierdzisz ? Wisi mi to, drażnią mnie tylko hipokryci.
No to więc ile zapłaciłeś, co dałeś lub komu wlazłeś w ... za rzeczy które wymieniłem ?? :)
Jest takie powiedzenie - uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ci co zdali o własnych siłach, nie komentują tego typu tematów bo wiedzą że to bagno. Jakimś dziwnym trafem przeważnie tego typu egzaminy komentują ci co mają ...., na temat prac w kołach wypowiadają się ci co najmniej robią i na temat odstrzałów i ich wykonania wypowiadają się ci co najmniej czasu spędzają w łowisku . Nie mówię tu o tych co nagłaśniają te sprawy, bo to inna działka i chwała im za to.
22-05-2011 14:45 Kobczyk No, proszę, a jeszcze niedawno "prawdziwy myśliwy" i "obrońca" najlepszego modelu - pisał do mnie tak (zresztą przekręcając obraźliwie mój nick) - w innym wątku tego forum (na podobny temat dot. "nabywania uprawnień przez cudzoziemca"):
"Kubczyk i nie ma w tym nic dziwnego. Nasłuchałeś się bajek o modelu i własne niepowodzenia masz na co zrzucić. Jeśli twierdzisz że tak to odbywa się w Polsce to ile zapłaciłeś za prawo jazdy, pozwolenie na broń, egzamin łowiecki i parę jeszcze uprawnień które posiadasz ??"
Przyznam iż jestem w szoku - jasnowidz jakiś czy co ?.
A może, to tylko dobrze zorientowany w realiach PZŁ ( "działacz"). Stosujący nagminnie w podobnych "przypadkach" metodę - że najlepszą obroną jest atak.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.