DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk11-12-2016
Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
cz IV

Pierwszą relację z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. zaprezentowalismy 8 grudnia, a następne w kolejnych dniach. W dzisiejszej relacji Diana Piotrowska, rzecznik prasowy ZG PZŁ omawia m.in. jakie jej zdaniem błędy i zaniechania Polskiego Związku Łowieckiego doprowadziły do sytuacji w której myśliwi postrzegani są negatywnie.


12-12-2016 10:24 Artur1234 Zgadzam, się z Tobą, aurora borealis, całkowicie, gdy mówisz:
„…gdy słyszę ten materiał to tak, jakbym słuchała wypowiedzi ucznia drugiej klasy gimnazjum, a nie wykształconego rzecznika poważnego związku łowieckiego; nawet jeśli to jest sympozjum zamknięte jedynie dla wybranych uczestników”. Pani rzecznik tak została przedstawiona:
„… pani Diana Piotrowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego, która jest i absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, i Wydziału Leśnego SGGW oraz robi doktorat w Instytucie Badawczym Leśnictwa; poluje od lat trzynastu”. Wstyd człowieka ogarnia, gdy ta rzeczniczka, w dodatku być może przyszła pani doktor, zdradza co raz to nowe braki „w wyszkoleniu”. Tym razem na tle… elementarnych działań matematycznych. Nawet jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie 25-lecie, zamiast 20-lecia, to nijak nie wychodzi PODWOJENIE liczby myśliwych w Polsce. Rok 1991 – to 94.313 członków PZŁ ; rok 2016 (marzec do marca) – to 120.610 członków PZŁ. Wychodzi zwiększenie liczby członków zaledwie 1,28-krotne. Tak więc do PODWOJENIA jakoś straaaaaaaasznie daleko!
11-12-2016 21:34 aurora borealis Może jestem nie bardzo wykształcona i nie posiadam tylu tytułów co nasza koleżanka Diana, widzę jednak duży jest nieład w wypowiedzi naszej rzeczniczki. Nie chciała bym w żadnym stopniu obrażać ani ośmieszać, ale gdy słyszę ten materiał to tak jakbym słuchała wypowiedzi ucznia drugiej klasy gimnazjum a nie wykształconego rzecznika poważnego związku łowieckiego, nawet jeśli to jest sympozjum zamknięte jedynie dla wybranych uczestników. Analizy przedstawiane w prezentowanym materiale na niewiele się zdadzą gdy struktury organizacyjne PZŁ, są skorumpowane i uzależnione, gdy wiele kół łowieckich obarczonych jest skazą grzechu nepotyzmu i nadmiernej chęci władzy i bogacenia się kosztem kolegów, a w końcu gdy szereg spraw, które powinny być rozwiązywane w sposób łagodny i zgodny z obowiązującym nawet tym związkowym prawem, wywlekane są jedynie tylko dlatego by pokazać kto w PZŁ rządzi. Problemem jest zasiedzenie władz z poprzedniej ekipy rządzącej.
11-12-2016 14:30 sumada Dobrze, ale ponieważ cyfry do mnie przemawiają to małe sprostowanie
Diana. P mówi, że w ciągu 20 lat liczba myśliwych podwoiła się. w 1995 roku było niespełna 100 000 myśliwych a teraz ... 123.
Pomyliła się bo wykres jest tak zrobiony że skala nie jest od "0".

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.