DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk27-07-2017
Jak dyscyplinować członków koła

W KŁ "Knieja" w Puławach nieznany sprawca podkładał gwoździe i przebijał opony w samochodach myśliwych udających się na polowanie. Każdy wyjazd zagrożony był uszkodzeniem opon na drogach leśnych w łowisku. Szybko zorientowano się, że pokrzywdzonymi były najczęściej osoby uznawane za nieprzychylne prezesowi koła Józefowi K. Uszkadzanie opon w samochodach przeniosło się do miasta, gdzie dzięki monitoringowi ujawniono sprawcę pocięcia opon jednemu z myśliwych. Okazał się nim Józef K. były już dzisiaj prezes koła "Knieja" w Puławach. W tej relacji zamieszczamy m.in. film z monitoringu oraz ciekawe wyjaśnienia oskarżonego Józefa K. na rozprawie.


03-08-2017 20:11 Zbyszek Nie sądzę, aby spadł mu włos z głowy. Już od wielu lat kpi sobie z wymiaru sprawiedliwości, jeżeli ktoś myśli inaczej jest w błędzie, proszę prześledzić zakończenie sprawy jazdy po pijanemu i ucieczkę przed patrolem policji gdzie miał w wydychanym powietrzu około 2,0 promila, rozeszło się wszystko po kościach, tak będzie i ty razem. Wielkie brawa dla sędziny i tylko tyle - wieki dla niej szacunek . Jeżeli by został uczciwie rozliczony za swoje niecne czyny jakich się dopuścił w swoim życiu to do chwili obecnej obywałby karę pozbawienia wolności, a on cieszy się wolnością i ma się nad podziw dobrze. Miał cofnięte pozwolenie na broń za przestępstwa dotyczące ubezpieczeń i to dożywotnie. Jednak ktoś osobnikowi wydał dokument uprawniający do posiadania broni palnej. Tak będzie i tym razem, kto myśli inaczej ten jest wielkim błędzie …………!
30-07-2017 15:19 Doktor-S Przepraszam, ale wkradła się tu pewna nieścisłość, otóż Pan Józef K. nigdy nie był wysokim funkcjonariuszem policji. Według mojej wiedzy był w stopniu sierżanta i pracował w milicji w wydziale ruchu drogowego. Ponadto dorabiał sobie jako egzaminator na prawo jazdy w jednym z ośrodków w Warszawie. Natomiast wracając do sedna sprawy, myślałem, że Pan K. jest już tylko przykrym wspomnieniem w PZŁ, niestety jak widzę jestem w błędzie. Mając tyle spraw karnych w których był skazany, powinien zostać pozbawiony dożywotnie pozwolenia na broń i wydalony ze zrzeszenia PZŁ. Działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczka przed patrolem policji oraz chociażby ten wyczyn z uszkodzeniem kół samochodu. Moim zdaniem taki przestępca nigdy nie powinien być w szeregach PZŁ nie mówiąc już o pracy w Zarządzie Koła przez 16 lat. Członkowie tegoż koła, a jest ich około 80 osób MUSZĄ BYĆ BARDZO DUMNI Z TEGO PREZESA, KTÓRY ROZSŁAWIA KOŁO W CAŁEJ POLSCE. Jestem pełen uznania dla przewodniczącej składu sędziowskiego, która nie dała wiary kłamstwom i krętactwom Pana Józefa K. uznając go winnym i orzekając wyrok skazujący, duży plus dla tej Pani. Oby w ten sam sposób postąpił sąd apelacyjny uznając go winnym popełnionego czynu jednocześnie podwyższając wyrok. Bo z tego co się orientuję Pan K starym zwyczajem będzie się odwoływał od wyroku. Po uprawomocnieniu wyroku powinien mieć dożywotnie cofnięte pozwolenie na broń, a Rzecznik Dyscyplinarny powinien wydalić Pan K z szeregów PZŁ raz na zawsze.
28-07-2017 12:52 Mark - 2 No dobra, i co dalej z tym "Panem", bo ustawa o BiA mówi kiedy cofa się
pozwolenie na broń:
"6)....
a)skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,"
Czy, po uprawomocnieniu sie wyroku "łapie" sie on na ten paragraf.?
Skazany został za przestępstwo z tego artykułu:
"Art. 288. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.