DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk15-08-2018
Śmierć na polowaniu, ciąg dalszy procesu

Prawie trzy lata trwa już proces Wiesława Ł. oskarżonego o zastrzelenia swojego kolegi na polowaniu indywidualnym. Po uniewinnieniu sprawcy śmierci Zbigniewa Czegusa mimo zarzutów naruszenia przez oskarżonego prawie wszystkich zasad określonych zasadami bezpieczeństwa na polowaniu i regulaminem polowań, sprawa zajął się Sąd Okręgowy w Lublinie o czym informowaliśmy naszych czytelników, kierując sprawę do powtórnego rozpoznania przez Sąd Rejonowy we Włodawie. Po nagłośnieniu sprawy skandalicznego (jak twierdzą zainteresowani) wyroku w mediach ogólnopolskich, w tym także w dzienniku Łowiecki, wszyscy sędziowie sądu odmówili udziału w ponownym rozpatrywaniu tej sprawy.

W tej sytuacji postępowanie zostało przeniesiona do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, gdzie po zasięgnięciu wielu opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej i balistyki, Sąd zakończył postępowanie w dniu 13 sierpnia 2018 r i przystąpił do wysłuchania stron.

Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej we Włodawie w sposób ścisły przedstawiła przebieg wydarzeń oraz omówiła wnioski jakie wynikają z całości materiałów dowodowych. Podobne stanowiska wyrazili poszkodowani śmiercią Zbigniewa Czegusa syn i wdowa po zastrzelonym. Adwokat oskarżonego swoje stanowisko oparł na totalnym kwestionowaniu i poddawaniu pod wątpliwość ustaleń praktycznie wszystkich biegłych i instytucji wydających opinie w sprawie, przedstawione podczas trwania procesu. Po raz kolejny powielił dywagacje wyrażone w prywatnej opinii instruktora strzelectwa myśliwskiego Zdzisława Wosia twierdzącego, że mogło dojść do zmiany toru biegu pocisku spowodowanego zderzeniem ze źbłem trawy lub zboża, że Zbigniew Czegus mógł poruszać się na kolanach czym mógł przypominać dzika, że zastrzelony nie miał prawa znaleźć się w tym miejscu, a więc jest winien własnej śmierci. Zdaniem obrońcy zebrane materiał dowodowy przemawiają za uniewinnieniem oskarżonego.

Oto relacja filmowa z zakończonej po raz drugi w I instancji rozprawy, po której w dniu 27 sierpnia 2018 Sąd ogłosi nieprawomocny wyrok i prawdopodobnie nastąpi po nim kolejna apelacja.


16-08-2018 13:28 MAK Nikt nie chce nic zmienić. Nie jest problemem uregulowanie sprawy i znajomości w miasteczku.
Sędzia, prokurator, to zawód szczególny i nie jest powiedziane że musi być od pierwszego dnia pracy do samej emerytury w sądzie x lub y. W czym problem wydelegować sędziego z odległego sądu w tej sprawie. Trzeba chcieć, a woli politycznej w tej i praktycznie we wszystkich innych sprawach od których zależy "kondycja" państwa po prostu nie ma. Dalsza dyskusja jest zbędna.
16-08-2018 12:54 lelek_nowy Sąd rejonowy działa jednoosobowo. Sędzia w pierwszym postępowaniu mógł nie znać oskarżonego i pokrzywdzonej rodziny, dlatego nie miał podstaw do wycofania się z orzekania. Dla pozostałych, a w takim sądzie nie ma ich dużo, strony postępowania mogły nie być obce, a pamiętajmy, że środowisko małych miejscowości zna się nawzajem. Nie znając szczegółów wycofania się sędziów w konkretnej sprawie, uogólnianie jest nieuprawnione. Na moje pytanie postawione niżej żaden z Kolegów nie odpowiedział. Może jednak spróbujecie?
16-08-2018 08:34 MAK  "że mogło dojść do zmiany toru biegu pocisku spowodowanego zderzeniem ze źbłem trawy lub zboża"

Szkoda że tego w obrońcy Berlina nie wiedzieli. Na pewno obsialiby całe przedpole a może i więcej trawą i zbożem.
16-08-2018 08:32 MAK To dlaczego podjęli się prowadzenia sprawy wcześniej ?
Wtedy im to nie przeszkadzało ?
Pozbawić stanowisk, praw emerytalnych i zakazać zbliżania się do budynków związanych z wymiarem sprawiedliwości na odległość np.100 m

Tą sprawę przyjmę, a tą nie bo nagłośniliście sprawę naszego skądże skandalicznego wyroku w mediach ogólnopolskich !
16-08-2018 00:12 lelek_nowy Też byście tak mówili, gdybyście wiedzieli, że wszyscy sędziowie w takim małym sądzie znają się z oskarżonym, który zastrzelił Wam ojca na polowaniu?
15-08-2018 22:55 I G O R I niech ktoś powie że nie trzeba reformować sądownictwa :)
15-08-2018 14:07 MAK "wszyscy sędziowie sądu odmówili udziału w ponownym rozpatrywaniu tej sprawy" To jak to jest? Biorą szmalec, złożyli przysięgę i odmawiają wykonania pracy ?
To kim oni są ? Święte krowy ?

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.