DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk27-02-2019
Myśliwskie akcenty na kongresie

24 lutego 2019 r w Warszawie odbył się V Kongres OPZZRiOR. Jednym z poruszanych problemów była walka z groźną chorobą świń ASF, która przenoszona jest przede wszystkim przez dziki, które pierwsze zapadające na tę chorobę. Innym z poruszanych problemów było niewłaściwe funkcjonowanie Polskiego Związku Łowieckiego, dzierżącego monopol na prawo polowania i prawo do wykonywania polowania. Zrzeszenie to jest nękane wieloma zjawiskami patologicznymi, które powodują rosnący ostracyzm wobec myśliwych, a Ministerstwo Środowiska postrzegane jest jako nieudolne w sprawowaniu nadzoru nad PZŁ, co znalazło odbicie w wystąpieniu na zjeździe autora tej relacji.03-03-2019 04:26 Opechancanough Podniescie tenuty dzierzawne za obwody, gdyz od wielu lat sa smieszne.Szukajcie innych drog skonczenia z komunistycznym modelem lowiectwa, istniejacym tylko dlatego, ze ma wasze pola za free.Ogrodzenia i wylaczenia z obwodow spowoduja bezpieczenstwo wam w gospodarstwach, nikt nie zginie od strzalu pijanego mysliwego w lesie( duzo bylo takich przypadkow).Domagajcie sie zakazu polowania w odleglosci 1 km od zabudowan i drogi publicznej.Im gorszy dostep do polowania beda mieli mysliwi, tym szybciej panstwo zadba o gospodarke lowiecka.Dzis jest szansa na to, PZL nie jest juz panstwem w panstwie.Wybierzcie w przyszlych wyborach wladze w panstwie rolnicy taka, co wam pomoze zyc. Dzwoncie do organizacji antymysliwskich, gdy nie mozecie sobie dac rady z " elita".Macie prawo zarabiac z polowan na waszych polach, kola lowieckie sa bogate, bo maja zwierzyne za free od panstwa, a wasze pola daly im karme za free.Nie badzcie frajerami, niech wasza ziemia bedzie szczelnie ogrodzona przed szkodnikami, " elita" i dzikami! Edukujcie rolnikow co nie wiedza kim jest mysliwy w komunistycznym modelu.Edukacja to podstawa.Rozmawiajcie o tym glosno na wsi.
03-03-2019 03:40 Opechancanough Rozmawialem o problemie z dzikami w Polsce z Meksykanami. Meksyk to kraj skrajnosci, bogactwa i biedy. Tam ludzie jak maja pole i jak im obce swinie robia szkode, stosuja trutki na szczury na neciskach by chronic swoje pola.Straszna metoda, ale robia tak, bo nikt im nie chce pomoc z wladz.By przezyc, musza miec zbiory z pol.W Polsce jest inna kultura i rzecz jasna tego czynic nie mozna. Bogaty i cywilizowany kraj. Rolnicy w Polsce moga natomiast byc czynni w samorzadach i zmniejszac pow.obwodow lowieckich w planach, przez gminy naciskac na mysliwych.Grodzic uprawy i dostep do lasu.Wylaczac swoja ziemie z terenow polowan ( sa orzeczenia).PZL jak widac z wystapien na filmie nie liczy sie z rolnikami, a wladza polityczna chce miec spokoj przed wyborami.Wniosek nie glosowac za ta partia, co rzadzi.Trzeba stawiac zamykane bramy na wiejskich drogach by utrudniac " elicie " dostep do lasu.Nakazac zabranie ambon z pol, by " elita" polowala z podchodu, a nie pila na polowaniach pod dachem i siedziala na pupie.Tylko rolnicy moga rozgonic ta " elite".Stawiajcie ogrodzenia pod pradem.Kupujcie kamery i nagrywajcie co " elita"wyprawia u Was na polach.Nie pomagajcie im. W tych trudnych czasach domagajcie sie zmiany prawa i wydania pozwolen do ochrony swoich pol przed zwierzyna czyniaca szkody lowieckie.Niech panstwo pozwoli polowac rolnikom na swojej ziemi.Zglaszajcie szkody rolnicze w sposob zorganizowany, w kilku bedzie taniej.Nasylajcie na kola komornikow, zajmujcie im domki.Nie pozwalajcie na istnienie necisk na waszych polach.Sa srodki chemiczne do odstraszania dzikow, stosujcie je.Robcie wszystko na co pozwala prawo.Piszcie skargi do wladz, zalewajcie je pismami.PZL musi stracic monopol, wspierajcie tych, co chca likwidacji " elity" Stawiajcie jak najwiecej ogrodzen, by nie mogla sie zwierzyna przemieszczac na wasze pola, najlepiej wysokich i elektrycznych, z kamerami by mysliwi ich nie niszczyli. "Elita" wygodna jest przez ploty nie lubi skakac, jak odetniecie dziki od pokarmu na waszych polach, a powstana szkody w lasach, to lasy panstwowe szybko wam pomoga w walce z " elita". Pamietajcie, jak nie wpuscicie dzikow na pola, to same szybko zmniejsza populacje.Ponadto " elita" odejdzie, bo oni nie lubia ogrodzen.Trzeba zamykac prywatne drogi polne.Dziki i " elita" nie powinna miec dostepu do waszych pol. Nie badzcie frajerami i nie sponsorujcie hobby i hodowli " elicie" na Waszych polach!
28-02-2019 08:17 Lesław jacekl wskaż przedstawiciela PZŁ.
27-02-2019 19:59 sumada Radny Marek Sulima w 14 minucie mówi, że poprzednie koło "Diana" strzelało 110dzików a nowe koło "Ogar" w jednym roku strzeliło 560 w tym 100 martwych (może do tych martwych nie strzelali - przejęzyczył się)

https://www.miedzyrzec.info/artykuly/ogar-dla-kobiet/
Tu jest informacja, że strzelili 197 dzików i znaleźli 101 martwych.

27-02-2019 14:51 jacekl Przedstawiciel PZŁ był.
Związek słucha czytelnie, czy wdroży prośby, nie wiem.
Mam nadzieję , że podejmie działania.
Dziś po co komu rolnik, jutro po co komu myśliwy !

A teraz kompromis, myśliwy - rolnik, wielu ich mamy i wielu może przybyć!

A teraz rozpacz: myśliwy ( blokers) polujący wyłącznie w OHZ!
Coś się wykuje, wszak i koń i żaba kopyta podstawia.
27-02-2019 13:53 J.Chudy123 Upsss.. w "akcencie PZŁ" - p. Stanisław ? :-) Żeby to wystąpienie nie zostało odebrane jako "działanie na szkodę PZŁ" przez nowych-starych w NRŁ i ZG, łącznie z MŚ :-)

O czym świadczy brak na kongresie :-) przedstawicieli ZG PZŁ i chociażby rzetelnego przedstawienia obecnej sytuacji na linii rolnicy-myśliwi-MŚ?

Moim zdaniem rolnicy mają myśliwych w d. Zresztą jak potwierdził działacz rolników z Podlasia (mając dużo racji) - interesuje go jego rodzina i koniec. Powiem - mnie też.

"Kosy czas kuć" :-)))))

Panie Stanisławie, poszukuje pan "ostrego" wsparcia u rolników?
MŚ się wypiął. Statut nowy jest :-)) Jedności Podlasia z Wielkopolską jak widzę nie ma, bo się chłopaki szukają poprzez kongres :-))

Oby hasłem drogowych szturmów rolników nie było:
"Maszeruj albo giń"

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.