DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk31-03-2019
Wyrok za zabicie kolegi

Sprawę zastrzelenia Zbigniewa Czegusa podczas polowania na dziki poznaliśmy z doniesień na lowiecki.pl, a także słyszała o niej cała Polska choćby z popularnej "Sprawy dla reportera" Elżbiety Jaworowicz. Wyrok wydany przez sędziego Sądu Rejonowego we Włodawie Andrzeja Bronisza ostro podważył, nie szczędząc słów krytyki, Sąd Okręgowy w Lublinie, uznający wszystkie zarzuty i uchybienia z apelacji prokuratorskiej. Kamery redakcyjne rozpoczęły sprawozdanie od właśnie tej rozprawy apelacyjnej relacji video w sądzie odwoławczym, która skierowała sprawę do powtórnego rozpoznania.

We Włodawie żaden sędzia nie chciał się podjąć ponownego prowadzenia sprawy zastrzelenia Zbigniewa Czegusa i ostatecznie sprawa przekazana została do prowadzenia w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Relacje z rozpraw tamże przedstawiliśmy naszym czytelnikom tutaj oraz tutaj.

Wiesław Ł. został skazany na 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych przyjmując stawkę dzienna na 40 złotych, zasądził 1653,12 złotych tytułem obrońcy z urzędu, 2700 opłaty, 30.000 złotych tytułem zwrotu częściowego opłat sądowych, w których tylko same ekspertyzy kosztowały blisko 50 tysięcy złotych.

Wyrok Sądu Rejonowego skazujący sprawcę zaskarżył obrońca oskarżonego Krzysztof Oleszczuk powielając te same argumenty, pośród których najbardziej naiwnymi okazały się twierdzenia prywatnego opiniodawcy działającego na zlecenie oskarżonego, Zdzisława Wosia twierdzącego, że kula rykoszetowała od źdźbła trawy, a zabity jest sam sobie winien bo znalazł się w miejscu w którym go nie powinno być i do tego jeszcze poruszał się klęcząc.

Jakiej oceny faktów i argumentów obrońcy oskarżonego dokonał po raz kolejny Sąd Okręgowy i jaki wyrok wydał dowiemy się z relacji wideo:06-04-2019 06:41 kriss/sieradz Elżbietę Jaworowicz kojarzę tylko z filmiku na youtubie jak w sądzie kopie jakiegoś dziennikarza natomiast w temacie sprawą powinien zająć się niezależny sąd i z obiektywnym składem sędziowskim.
31-03-2019 19:27 I G O R Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.