DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk30-05-2019
Bezprawie, czy dobra zmiana?

Na miejsce odwołanego łowczego okręgowego w Lublinie (do tej sprawy wrócimy) został powołany "kierownik biura" Michał Pietrzak. Kompetencje poprzednika wszyscy dobrze znają, nie tylko w okręgu lubelskim, więc postanowiłem się dowiedzieć u źródeł, kim jest osoba zastępuje cieszącego się autorytetem dwukrotnego kandydata na funkcję łowczego krajowego Andrzeja Łacica. Interesowało mnie jakie kompetencje posiada ten "kierownik biura", który już w pierwszych dniach pełnienia tej funkcji nadał sobie uprawnienia nie istniejące w statucie PZŁ i odwołał mający się odbyć egzamin strzelecki dla nowowstępujących. Zgodnie z ustawą i statutem, egzaminami kieruje komisja egzaminacyjna, w skład której Michał Pietrzak nie wchodzi.

Komunikat na stronie Związku informuje, że ZG PZŁ podejmuje uchwały, których następstwem jest ....odwołanie ze stanowisk Łowczych Okręgowych i powołanie na ich miejsce Kierowników Biura Zarządów Okręgowych.... co Michał Pietrzak w rozmowie potwierdza. Jeżeli Zarząd Główny swoją decyzją może zamieniać przywołanych ustawą łowczych okręgowych na "kierowników biur", to czy mamy do czynienia w Związku z bezprawiem i dalej jest jak było przez ostatnie 67 lat, czy też ujawniło się nowe znaczenie transparentności, mającej gwarantować, że organa Związku są dla członków, a nie członkowie dla nich.

Oto relacja z tej rozmowy:01-06-2019 19:47 F.N.S skobon, aleś żart rzucił hehe ;)

Pozdr
DB
01-06-2019 15:51 skobon Adasiu! Jeśli g... wiesz to nie zabieraj głosu. Twoje wydłubane z nosa przypuszczenia też można traktować pozwami. Z tym, że Pawluk te i inne pozwy ma niżej niż nos.
01-06-2019 13:50 Opechancanough Panie Balcerzak, Pan Pietrzak zachowal sie ( uzyje tu terminologii z Karola Maya) jak Greenhorn PZL w spotkaniu z Westman'em PZL z Dziennika Lowieckiego.Byl nie przygotowany na rozmowe z profesjonalnym dzienikarzem i dal ciala.To fakt. Inni Kierownicy Biur PZL powinni szybko wyciagnac wnioski z tej rozmowy, jak i Lowczy Krajowy PZL.Pan Panie Balcerzak uwaza inaczej? Pewnie tak.
01-06-2019 11:38 Bayerischer Gebirgsschweisshund Pan Stanisław Pawluk przynajmniej mnie zaprezentował się w tym niusie jako stójkowy . Stojąc na krawężniku po drugiej stronie ulicy . Wylegitymował pieszego który przechodził na czerwonym świetle przez ulice . Argumentując że prawo pieszemu nie pozwala ‘’ odwoływania egzaminu strzeleckiego ‘’. A następnie gdy pieszy oświadczył że takie pozwolenie wydał mu jednak dzielnicowy . To stójkowy w majestacie swego dziennikarskiego prawa dowodził że takich uprawnień do przebiegania na czerwonym świetle dzielnicowy nie ma . Tym samym podważając na podstawie CV pieszego Pietrzaka - uprawnienia dzielnicowego Alberta.


Panie Stanisławie Pawluk a gdzie w Pańskiej przedmowie do tego telefonicznego wywiadu jest taka formułka . ‘’ Informuję Pana/Panią o prawie do autoryzacji dosłownie cytowanej wypowiedzi". Tak wygląda przykład standardowej formułki, którą powinien wypowiedzieć przed rozpoczęciem rozmowy z dowolnym ‘’ informatorem ‘’ dziennikarz łowieckiego . Obojętne, czy będzie to opinia świadka wypadku, telefoniczna wypowiedź rzecznika prasowego, opowieść bohatera reportażu, czy tzw. wywiad z ciekawym człowiekiem.


Panie Pietrzak przyjrzyj się Pan temu zagadnieniu bo uprzejmość prowadzącego z Panem ten wywiad nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem dziennikarskim . Ani tym bardziej z misją informowania społeczności łowieckiej o Pańskich kompetencjach w zakresie odwoływania egzaminu . Może nawet jakiś pozew by się przydał by szkolić dziennikarzy w zakresie profesjonalnego wykonywania – ‘’swojej misji’’.
31-05-2019 18:48 Opechancanough To sa jakies inne portale lowieckie w Polsce poza lowiecki.pl? Co to za portal?
31-05-2019 15:30 Husky Kierownik strzelił focha.
Mam nadzieję, że tacy ludzie są tylko przerywnikami w "działaniu" nikomu, do niczego niepotrzebnych Z.O. PZŁ.
DB.
31-05-2019 14:50 odnowiciel Dziś usłyszałem w pracy taki tekścik - zapytałem " co tam słychać w łowiectwie" odpowiedź " przeczytaj na łowieckim"

A na koniec, Albercik poleci odgórnie.

Coś jest w temacie, bo Albercika zlewają, choć " swój"
31-05-2019 09:36 Luzak-63 Możliwe, że szkoda mi Pana Łacica, który jest może zacnym człowiekiem i fachowcem. Ale jak uczy życie w papierach należy mieć porządek, a zwłaszcza jeżeli staje się w miejscu gdzie kopią się konie. Użyję metafory z ringu jeżeli się jest zawodnikiem wagi lekkośrednie nie staje się w narożniku naprzeciw zawodnika wagi ciężkiej. Mimo, że mamią nas, że sędzia jest z grupy przychylnej / rewolucjonista / Tu nic nie uchroni od nokautu. Morał z tego taki -należy realnie podchodzić do życia, a zwłaszcza unikać podpuchom. Co do biura kierownika i samego kierownika - to na Wieniawskiej 10, rządzi tam Pan Michał Pietrzak i to jest fakt. Czy to się komuś podoba, czy nie – czy to jest ważne. Czy to jest ważne – czy Pan Pietrzak odpowiadał płynnie na zadane pytanie. Może to była taka taktyka, by osoba pytająca poczuła się zwycięzcą już w przedbiegach. Uważam, że ważne jest o co pytał Jackorz, lecz odpowiedzi na zadane pytania nie otrzymał. Prawdą jest, że zadane pytania były zasadne i rzeczowe.
Pozdrawiam
31-05-2019 08:30 J.Chudy123 Co to za "sztuka" ten kierownik?
Nawet nie potrafi się wysłowić i rzeczowo udzielić odpowiedzi.
"Ja tu jestem kierownikiem szatni i co mi pan zrobi?"
Wynik popisów habilitowanego ignoranta Maniusia.
30-05-2019 23:39 odnowiciel Czyści Pan Albert konkurentów swego poprzednika. Czy to już przyjaźń czy tylko oklepywanie ?

Tak, tak......., władza zawsze się ułoży z poprzednikiem.

ASF zamiecie i Alberta, wszak kolor włosów to cecha charakteru.

Pan Łacic to klasa sama w sobie. Wielkość przytłaczająca dla Łowczego Krajowego. Dlaczego nie został Krajowym, bo nie liże lizawek jak kordon chętnych do NŚ.
30-05-2019 20:11 PeBe Przypomina mi to "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie"
30-05-2019 16:49 Opechancanough Jak portal, bo chcialbym sie z nim zapoznac?

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.