DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk15-10-2019
Rolnicy mają dość myśliwych! cz.1

O licznych skandalach patologicznych zarządów kół na terenie działania zarządu okręgowego w Olsztynie słyszał już chyba każdy w kraju, nie tylko myśliwy. Skala nabrzmiałych problemów o charakterze aferalnym dalej narasta, a Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie swoją postawą patologię tylko umacniał. Działo się tak zarówno pod rządami Dariusza Zalewskiego i kontynuowane jest pod rządami Romualda Amborskiego. Podobnie jak wymienieni, także włodarz gminy Bartoszyce Andrzej Dycha nie dostrzega problemów swoich rolników z myśliwymi oznajmiając beztrosko, że "pierwsze słyszy" o problemach.

Sprawy problemów ze zgłaszaniem szkód były powodem interwencji rolników w Ministerstwie Rolnictwa i kilkakrotnie u Ministra Środowiska. Obecny na tych spotkaniach ówczesny prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec wcielając się w rolę szeryfa nie potrafił swymi pryncypialnymi decyzjami problemu rozwiązać, pozostawiając czcze obietnice bez pokrycia, o czym informowałem tutaj.

Zajęta wewnętrznymi konfliktami władza łowiecka pozostawiła rolników z kłopotami, a te wywołały silne zdenerwowanie, które ostentacyjnie ujawniło się na spotkaniu w siedzibie oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bartoszycach, które odbyło się w dniu 11 października br. Kilku myśliwych z uznawanych za nie radzące sobie ze szkodami koła, usiłowało zbojkotować udział naszej kamery, jednak ośmieszeni pozostali na sali obrad rezygnując z ostentacyjnego wyjścia.

Dziś przekazujemy pierwszą część relacji video z obszernej debaty:


16-10-2019 20:08 Jacek LZ Myślę, że ten który prosił o nieupublicznienie "facjaty" pragnął właśnie jej publikacji. Przecież to taki przystojniak na miarę regionu...
16-10-2019 11:21 Czesiek Ten z koszuliną w kratę i lekkim stritem wygrywa dzisiejsze zawody.

Siedziby koła można uzyskać w Urzędzie Gminy. Przy braku szacowania z koła można wziąć niezależnego rzeczoznawce szkód który szacuje np dla sądów i bez obecności koła oszacować jak nie pokazali się w terminie. Oszacowanie przedstawić zarządowi koła a jak się nie zgodzą to SĄD - oszacowanie biegłego sądowego wystarczy aby koło zapłaciło.

Druga sprawa to skoszoną kukurydzę mogą sami sobie szacować w głowie i wypłacać. Nikt nawet Urząd Marszałkowski za łosie jak jest uprawa zebrana nie da nawet złotówki!

Ps. Panie Stanisławie - czemu Pan nie uszanował wole tego Prezesa który prosił aby nie pokazywać jego facjaty?
15-10-2019 20:06 Jacek LZ Jak dobrze rozpoznaję, gość najgłośniej zajmujący stanowisko " szczekacza" to członek koła Szarak ! Tak,tak a jego synek to podłowczy tegoż samego koła.Tak bezskutecznie walczył o zakaz nagrywania dla swojego przyjaciela, prezesa koła Szarak. Betoniaki się trzymają nawet z dala od tęczy za worki.
Wstyd, aby koło miejscowe tak olewało swoich mieszkańców.
Oj Szaraki, już niedługo czekają was wizyty u wulkanizatorów, oj zaboli i zrekompensuje szkody w polu.
15-10-2019 17:46 Jacek LZ Jak widać , myśliwi są bardzo zniesmaczeni nie tylko kołem łowieckim, ale a może przede wszystkim bezczynnością organów związku.
PZŁ nie radzi sobie w likwidowaniu problemów. Natomiast świetnie działa na płaszczyźnie nękania krytyków związku. Pomylenie priorytetów przez władze centralne doprowadzi do tworzenia " bojówek" rolników gotowych pojechać na Nowy Świat i wbicie wideł w fotel Łowczego Krajowego.

15-10-2019 13:09 Opechancanough Przekaz jest prawidlowy, pokazuje tez dobre kola,byl jeden dobry przedstawiciel, co chcial by go wyciac z filmu, a nie zostal. Rolnicy maja swiadomosc i wiedze lowiecka, moze warto jednak lowiectwo podporzadkowac pod Rolnictwo.
15-10-2019 12:31 Lesław Pytanie. Czy rolnicy mają dość myśliwych z koła Szarak czy cały ogół myśliwych ? Bo przekaz tytułu kłuci się z materiałem. Ale to chyba zamierzone działanie.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.